reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Hej dziewczyny, wczoraj nie miałam czasu żeby coś napisać, a dzisiaj od rana nadrobiłam chyba ze 30 stron, piszecie dużo na maksa :D
Przykro, że pojawiły się takie smutne wieści, dużo siły dla was dziewczyny, które straciłyście ciążę.
Też nie sądziłam, że jest tyle poronień dopóki nie zaczęłam czytać tego forum. To moja pierwsza ciąża, więc mało co wiedziałam...

Ja wczoraj rozpoczęłam drugi trymestr (jeśli dobrze liczę :D) i cieszy mnie to jak sobie pomyślę, że 1/3 ciąży za mną :) ps. Mdłości jak były, tak są nadal, szczególnie wieczorem.

Miłego dnia :*
Kiedy się drugi trymestr rozpoczyna? 13 czy 14? I jak liczysz? 12t2d to dla Ciebie 13tc czy 12?

Niecierpliwie czekamy [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
reklama
Kiedy się drugi trymestr rozpoczyna? 13 czy 14? I jak liczysz? 12t2d to dla Ciebie 13tc czy 12?

Niecierpliwie czekamy [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png

Hehe kiedyś tutaj zadałam to pytanie, to kilka osób odpowiedziało mi, że 2 trymestr rozpoczyna się od 14 tygodnia. Więc rozumiem, że koniec 13 tygodnia to koniec 1 trymestru.
Ja mam dzisiaj 13t2d czyli wczoraj rozpoczęłam 14 tydzień czyli 2 trymestr.
Mam nadzieję, że dobrze to rozkminiam :D
 
Hehe kiedyś tutaj zadałam to pytanie, to kilka osób odpowiedziało mi, że 2 trymestr rozpoczyna się od 14 tygodnia. Więc rozumiem, że koniec 13 tygodnia to koniec 1 trymestru.
Ja mam dzisiaj 13t2d czyli wczoraj rozpoczęłam 14 tydzień czyli 2 trymestr.
Mam nadzieję, że dobrze to rozkminiam :D
Ja z matma nigdy problemów nie miałam, ale liczenie tygodni, miesięcy i trymestrów ciąży to jakieś mocno zamotane działania :D każda aplikacja swoją wersję pokazuje :D

p19ugox1xy9dlkqw.png
 
U mnie aplikacja pokazuje że drugi trymestr zaczyna się od 15 tyg, ale często się liczy też od 14.
Co do prasowania to też należę do tych co mocno strzepia ciuchy po wypraniu i już raczej nie ma większej potrzeby prasowania później. Chociaż jak się Ignaś urodził to ponad pół roku sumiennie wszystko prasowalam, głównie skupiając się na tetrach.
U mnie większe mdłości minęły, generalnie czuje się lepiej w pierwszj połowie dnia nic w drugiej. Mam więcej trochę sił. A wieczorem nie mam energii podnieść tyłka z kanapy. W ogóle zauważyłam że mimo iż mogę już dużo więcej jeść, nawet mięso to tak mi to nie smakuje jak przed ciąża. Nie sprawia takiej przyjemności a uwielbiałam zawsze jeść. Czekam aż wrócę do normalności. Miłego dnia dziewczynki;)
 
A masz dobrze zakryte zęby dziąsłami? Ja mam czasem taki problem i wtedy delikatnie naciągam palcem lub delikatną szczoteczką dziąsło i problem jakby ustaje. Nie wiem jak bardzo jest to nasilone u Ciebie.

Niecierpliwie czekamy [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
Ja przed ciążą tez miałam z tym problem ale nie aż tak a teraz jakbym plula krwią
 
Hehe kiedyś tutaj zadałam to pytanie, to kilka osób odpowiedziało mi, że 2 trymestr rozpoczyna się od 14 tygodnia. Więc rozumiem, że koniec 13 tygodnia to koniec 1 trymestru.
Ja mam dzisiaj 13t2d czyli wczoraj rozpoczęłam 14 tydzień czyli 2 trymestr.
Mam nadzieję, że dobrze to rozkminiam :D
Ja mam dziś 13t1d wczoraj miałam wizytę i lekarka mówiła ze to jeszcze 1 trymestr.Też nie wiem jak to liczyć...
 
To ja pracuję jak coś trzeba, za to mój Damian nie ma problemu z prasowaniem.
Jakie plany na dziś ? Ja będę lepić pierogi z kilograma sera wiejskiego. Ah się wkopałam [emoji23]

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
Wiejskiego w sensie, że ze wsi czy tego granulowanego ?:D Też bym chętnie zrobiła pierogi, ale miejsca w kuchni nie mam na takie przyjemności.
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny, ja dzisiaj spałam do 12 :D ale to dlatego, ze wczoraj nie mogłam spać i zasnelam o 5.30 [emoji57] ale o dziwo całkiem sporo energii mam w sobie dziś, moze będzie moc na jakieś hobby [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry