reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja przeszłam na L4, już 3tygodnie temu. Nie chciałam z tym czekać bo prace mam po 12h i nocki. Jest to praca na stacji benzynowej wiec nawet skrócenie czasu do 8h nie byłby komfortowy, nie wystalabym. Poza tym mam za sobą poronienie, wole grzecznie siedzieć w domku :)



gannyx8dsoycbms0.png
 
reklama
Ja przeszłam na L4, już 3tygodnie temu. Nie chciałam z tym czekać bo prace mam po 12h i nocki. Jest to praca na stacji benzynowej wiec nawet skrócenie czasu do 8h nie byłby komfortowy, nie wystalabym. Poza tym mam za sobą poronienie, wole grzecznie siedzieć w domku :)



gannyx8dsoycbms0.png
I prawidłowo.
Ja uważam, że póki jest się w ciąży jest czas na odpoczynek. Chwilę jeszcze dla siebie, dla partnera. Potem przy dziecku to już inaczej jest.

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Mam pracę biurową non stop przy komputerze, zdarzają się nadgodziny - typowa korporacja, zmieniam dział od przyszłego tygodnia niby na mniej stresujący, ale wiem, że taki tryb pracy też jest niekorzystny

8p3o43r8p6p6dz8z.png
 
Ja wczoraj byłam u lekarza na pierwszej wizycie, a dziś podczas dnia wolnego idę zanieść zaświadczenie o ciąży. Nie ma na co czekać. Im szybciej się powie tym lepiej i wygodniej dla wszystkich.
 
@Augusta89 nie wiem czy wiesz ale na każdą godzinę pracy, jeśli pracujesz przy komputerze przysługuje Ci 15 minut przerwy w ciąży. Czyli 45 minut pracy, 15 minut przerwy i tak do końca dnia. Nie wiem niestety jak to jest z respektowaniem tych praw w ciąży i czy zmniejszą Ci liczbę zadań tak żebyś się wyrobiła w czasie pracy bo te przerwy w praktyce oznaczają, że choć w pracy jesteś 8 godzin to pracujesz 6.
 
Nie ma na co czekać. Im szybciej się powie tym lepiej i wygodniej dla wszystkich.

Ja się z tym nie do końca zgadzam. Poprzednia ciążę poronilam i gdybym od razu zgłosiła pracodawcy ze jestem w ciąży to później siła rzeczy by się roznioslo - a tak to nie musiałam się dzielić taka wiadomością.
 
Ja się z tym nie do końca zgadzam. Poprzednia ciążę poronilam i gdybym od razu zgłosiła pracodawcy ze jestem w ciąży to później siła rzeczy by się roznioslo - a tak to nie musiałam się dzielić taka wiadomością.
Zgadzam się z Tobą @czarna_jagoda, myślę, że tak wcześnie informowanie o ciąży to nie jest dobry pomysł, chyba, że od początku są jakieś problemy i jest konieczność pójścia na L4

8p3o43r8p6p6dz8z.png
 
reklama
Ja się z tym nie do końca zgadzam. Poprzednia ciążę poronilam i gdybym od razu zgłosiła pracodawcy ze jestem w ciąży to później siła rzeczy by się roznioslo - a tak to nie musiałam się dzielić taka wiadomością.
Jeśli siedzisz przed komputerem to może i masz rację, nie ma sensu mówić zbyt szybko.
Ja natomiast jakbym nie powiedziała jak najszybciej się da, to sama na własne życzenie stwarzałabym warunki sprzyjające poronieniu wykonując obowiązki, które dla nie ciężarnej nie są aż tak uciążliwe.
 
Do góry