reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Toksoplazmozę się chyba powtarza, ale tu nie powiem na 100%


Na kościach dobra ogórkowa jest :p
Nie mam ogórków ale jutro kupię i już wiem co będzie na obiad:)


Oj mogłabym opiekować się dziećmi za mieszkanie.. hehe :) marzenie mieszkac tak blisko morza. Miałabym powód by dbać o figurę :D
Zapraszam:) po 3dniach wiałabyś do domu z tymi moimi wariatami hehe. Szczerze, mieszkam nad morzem ałe życie ale latem na plaży jestem 2-3razy w roku. Wolę jezioro. Piasek z plaży mnie wnerwia. Morze lubię zdecydowanie wiosną, jesienią, zimą pospacerować. Kiedyś jeździłam nad morze biedać 2-3razy w tyg ale to jak nie mialam dzieci. Nad morze mam ok 13km więc nie tak blisko,
 
Toxo powtarza się jeśli się nie ma przeciwciał. Trzeba sprawdzić czy kobieta nie zaraziłą się w ciąży. Ja mam przeciwciała wiec juz mam nie powtarzać
 
Ja wstaje zazwyczaj o 7, tak jakoś z natury :D
Oj byłbym nie do zycia, dzisiaj wstałam po 8 a zawsze śpię do 10 i musiałam się jeszcze przespać, obudziłam się po 13 :D
Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
Octanisept mam zapisany dla dziecka do pępka właśnie. Też same plusy o nim słyszałam. Jeszcze pomyślę nad płynem do podmywania rany. Lactacyd, tamtym rosa i biały jeleń. Muszę coś wybrać :)
Jedyne co przychodzi mi do głowy to żelazko [emoji16]
Heh dzięki :) może się uda :D bo już na prawdę nie mam w czym wyjść..jedne spodnie w które się zmieszczę. Reszta to leginsy.. :( a chciałam bardziej elegancko a nie tak wiecznie getry i getry , w końcu na tyłku mi się przetra:D
Ja dziś miałam usg na nfz 21tc i 2 dni młoda waży 440g. Potwierdził córkę:)

Gratuluję coruni ❤️:)

Ja mam usg na każdej wizycie. Na początku to tylko od dołu teraz już od jakiegoś czasu przez brzuszek a jak chce zmierzyć szyjkę to też od dołu. Ostatnio zrobił mi też usg tarczycy bo miałam tsh prawie 3,0 i jeszcze zbadał mnie na fotelu ginekologicznie bo mu powiedziałam, że mnie to opuchnięcie niepokoi. Zdjęcia mam zawsze po kilka. Pokazuje mi wszystko na monitorze i tłumaczy. Chodziłam do niego w pierwszej ciąży i teraz też nie wyobrażałam sobie innego prowadzącego. Wizyta co 4 tyg. 150 zł.
Mnie też bada na fotelu za każdym razem i robi USG też. Ale niestety są to krótkie badania i czasem nie pokazuje dziecka..
Ja miałam co 4 tygodnie , teraz co 3 i płace 80zl. To ma jeszcze sprzęt do USG tarczycy ? Mój mial aparaturę do 3d i 4d ale się zepsuła i nie widzę , żeby się wziął za naprawę :/
Przeprasuj je kilka razy żelazkiem przed wyjściem :D a teraz może na dwór jak masz możliwość, nawet bez słońca wyschną szybciej niż w domu, tak mi się wydaje
Mam jeszcze godzinę , i biorę się za prasowanie :) może mnie nie zawiodą :D powiesiłam na balkonie, może chociaż deczko podeschną :)
 
oliwiapatrycja Mówisz dużo ludzi w poczekalni. Ja pierdziu, ale dzisiaj w diagnostyce było luda rano... normalnie tłok. Po raz pierwszy wykorzystałam swój stan, bo bym ze dwie godziny w poczekalni sterczała, a jak bym doczekała, to by mi badania nie przeprowadziła kobitka, bo po 10 tego nie robią (bo na czczo, 2h trwa i takie tam). Ale za to po 10 nie było ludzi w ogóle i tak właśnie będę do końca ciąży tam chodziła (na zwykłe badania).

A ta cytrynowa glukoza, dla informacji tych kobitek, które jeszcze nie robiły, smakuje jak mocno przesłodzony, ciepły i wygazowany 7up :p
no sporo ludzi jest ale i te krzesła twarde mnie nie przekonują żeby tyle siedziec podczas tego badania :)
to smak w miare... :p to moze uda mi sie jakos wypic i wysiedziec :)
 
Nie mam ogórków ale jutro kupię i już wiem co będzie na obiad:)



Zapraszam:) po 3dniach wiałabyś do domu z tymi moimi wariatami hehe. Szczerze, mieszkam nad morzem ałe życie ale latem na plaży jestem 2-3razy w roku. Wolę jezioro. Piasek z plaży mnie wnerwia. Morze lubię zdecydowanie wiosną, jesienią, zimą pospacerować. Kiedyś jeździłam nad morze biedać 2-3razy w tyg ale to jak nie mialam dzieci. Nad morze mam ok 13km więc nie tak blisko,
Blisko. Ja mam do Gdyni 800km [emoji56] nie no ja lubię dzieciaki bardzo myślę że bym podołała .. :) też wkurza mnie piasek nad polskim morzem. Wolę kamieniste lub zwirkowe plaże . Ale naszo morze też ma uroki.. ja byłam w Gdyni ostatnio to urzekła mnie Rewa taka spokojna.. no i Orłowo .. pięknie tam :)
 
Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
też używałam go do rany krocza po nacięciu , i do pępuszka, teraz też go uzywamy na skleczenia czy jakies ranki :)
 
Słodko tak z dzieckiem spać. Też będę chciała z malutka spać jak troszkę podrosnie. Bo mojego i tak nie ma cały miesiąc. Tylko gorzej jak się przyzwyczaj i nie będziemy mieć prywatności :D

Maleńki dzidziuś to potrzebuje tej bliskości z mamą. Z resztą ja też tego potrzebowałam. Zależy kto jakie ma priorytety. Ja do tej pory lubię jak mała przyjdzie do mnie i się wtula do mnie. Wiadomo że nie jest mi wtedy wygodnie jak mała mi śpi pod pachą ale tak sobie myślę że za chwilę to ona będzie duża, czas tak szybko leci. Sama absolutnie nie będzie chciała do mnie przyjść i wtedy sobie przypomnę tę chwilę kiedy była mała i potrzebowała mojej bliskości. Myślę że poprzez taką bliskość budujemy silną więź i dobrą relację na lata. A dzieci tak szybko rosną...
 
reklama
Nie widziałam smoczków 0-2mies. Kiedyś kupowałam zawsze 0-6 ale jak są mniejsze to bym wzięla mniejszy. Moje chłopaki mieli smoczki oboje, ciekawe czy mała będzie chciała.

Mi rosną szybciej wlosy na nogach czy bikini ale nie ma ich więcej. Na brzuchu też pojawily się takie jaśniutkie od pępka w dół albo były tylko nie widziałam .
To może jest nowość.
Są i z aventa i z lovi, a ja się zastanawiam właśnie nad tymi firmami
Screenshot_20180417-150007.jpg
Screenshot_20180417-150035.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180417-150007.jpg
    Screenshot_20180417-150007.jpg
    31,4 KB · Wyświetleń: 354
  • Screenshot_20180417-150035.jpg
    Screenshot_20180417-150035.jpg
    35,3 KB · Wyświetleń: 350
Do góry