reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe Mamy 2018

hcv przeciwciała, toksoplazmoza igg igm, cmv igg igm
Taką listę do Mikołaja dostałam na pierwszym skierowaniu na badania z krwi, do tego miałam tam jeszcze hiv i tsh, wr :)

No i krzywą cukrową mam za sobą, jeszcze pani mi dała lepszą glukozę, jak zobaczyła moją, tą zachwalaną przez Was cytrynową. Martwi mnie mój wynik cukru na czczo, bo 106 i poważnie obawiam się cukrzycy. Wyniki odbiorę w czwartek, bo akuratnie mam gienia, to się zobaczy się.
 
reklama
Otóż to . Ja właśnie przed wczoraj skończyłam kolejna kurację ale nie wiem czy faktycznie pomogło .. ja mam troszkę mniej odkąd stosuje probiotyk lactovaginal, wyparzam majtki , nie uprawiam seksu , i wycieram się papierowymi ręcznikami :D
Ja w poprzedniej ciąży normalnie mialam non stop , co lepiej to zaraz znowu powracało ale seks był czasem codziennie i może przez spermę tak miałam :D teraz seks jest raz na miesiąc i tego problemu juz nie mam :p
 
Dokładnie. Też bym się bała i raczej nie wyspala. A malutka spała z Wami czasem na waszym łóżku ? Nie balas się , że spadnie lub ja przygnieciecie ?

Jak ją brałam w nocy na karmienie to karmiłam ją na leżąco i najczęściej po prostu zasypiałam i mała też. Jak się przebudziłam to odkładałam ją z powrotem do łóżeczka. Do rana jak była maleńka to chyba nie spała z nami nigdy. Łóżko mieliśmy spore to całkiem jak śledzie nie spaliśmy. Do tej pory do nas nieraz w nocy przyjdzie i włazi pomiędzy nas i śpimy już do rana. Ale teraz w nowym domu to już łóżko specjalnie chciałam szersze żeby w miarę wygodnie było w trójkę.
 
A ja ide w sobotę wkoncu na krzywą cukrową , właśnie dzwoniłam do prywatnej przychodni zapytac czy potrzebne jest skierowanie, i ile kosztuje . Chce isc prywatnie bo w poczekalni mają kanapy wiec lepiej sie bedzie siedzialo tyle czasu czy się na chwile ewentualnie położyć .Wizyte mam dopiero za tydzień w czwartek i pewnie wtedy bym dostała skierowanie na NFZ na glukozę , ale ja nie chce bo tam mają krzesla i dużo ludzi więc tak średnio tyle czasu czekac w nie wygldnym miejscu i na czczo po wypiciu tego paskudztwa..a tak już na wizyte do gin pójdę z wynikami i nie będę musiała iść na nfz :p
Kosztuje 30 zł i musze swoja glukozę miec :)
 
oliwiapatrycja Mówisz dużo ludzi w poczekalni. Ja pierdziu, ale dzisiaj w diagnostyce było luda rano... normalnie tłok. Po raz pierwszy wykorzystałam swój stan, bo bym ze dwie godziny w poczekalni sterczała, a jak bym doczekała, to by mi badania nie przeprowadziła kobitka, bo po 10 tego nie robią (bo na czczo, 2h trwa i takie tam). Ale za to po 10 nie było ludzi w ogóle i tak właśnie będę do końca ciąży tam chodziła (na zwykłe badania).

A ta cytrynowa glukoza, dla informacji tych kobitek, które jeszcze nie robiły, smakuje jak mocno przesłodzony, ciepły i wygazowany 7up :p
 
Mówisz dużo ludzi w poczekalni. Ja pierdziu, ale dzisiaj w diagnostyce było luda rano... normalnie tłok. Po raz pierwszy wykorzystałam swój stan, bo bym ze dwie godziny w poczekalni sterczała, a jak bym doczekała, to by mi badania nie przeprowadziła kobitka, bo po 10 tego nie robią (bo na czczo, 2h trwa i takie tam). Ale za to po 10 nie było ludzi w ogóle i tak właśnie będę do końca ciąży tam chodziła (na zwykłe badania).
U nas w diagnostyce właśnie największe kolejki we wtorek. Ja tak tydzień temu byłam od 8 do 11. Ale w poniedziałek jest luz jak zawsze chodziłam. Same pielęgniarki mówiły że wtorki to pogrom
 
To muszę takie kupić :) podobno najlepsze na tą ranę po nacięciu :blink:

Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
 
U nas w diagnostyce właśnie największe kolejki we wtorek. Ja tak tydzień temu byłam od 8 do 11. Ale w poniedziałek jest luz jak zawsze chodziłam. Same pielęgniarki mówiły że wtorki to pogrom
Nie wiem dlaczego, ale ludzie coś mają do poniedziałków, najlepiej, przynajmniej kiedyś tak było, załatwiało się sprawy w poniedziałki rano, wszelkiej maści biura, urzędy świeciły rano pustkami.
 
A ja ide w sobotę wkoncu na krzywą cukrową , właśnie dzwoniłam do prywatnej przychodni zapytac czy potrzebne jest skierowanie, i ile kosztuje . Chce isc prywatnie bo w poczekalni mają kanapy wiec lepiej sie bedzie siedzialo tyle czasu czy się na chwile ewentualnie położyć .Wizyte mam dopiero za tydzień w czwartek i pewnie wtedy bym dostała skierowanie na NFZ na glukozę , ale ja nie chce bo tam mają krzesla i dużo ludzi więc tak średnio tyle czasu czekac w nie wygldnym miejscu i na czczo po wypiciu tego paskudztwa..a tak już na wizyte do gin pójdę z wynikami i nie będę musiała iść na nfz [emoji14]
Kosztuje 30 zł i musze swoja glukozę miec :)
Ja chyba też tak zrobię[emoji5] i pójdę sobie za tydzień[emoji5]
Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
Też słyszałam, że octenisept robi cuda i warto go używać [emoji5] i dla siebie i do pępka. A podobno najlepiej potem podmywać się zwykłą woda, bez żadnych środków[emoji39]
 
reklama
Macie szybki sposób na wysuszenie spodni ? Wrzuciłam je za późno do pralki, nie zauważyłam , że są brudne na tyłku.. a na białych widać i będą miały z 2godz na wyschnięcie :D przy tej pogodzie to trochę za mało :D a przed 17 muszę wyjechać na badanie :oops::laugh2:
 
Do góry