reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Ciastka maślane
3 szkl mąki tortowej
1 szkl cukru
1 kostka masła
2 zoltka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kwaśnej śmietany 18%
Wszystkie składniki zagnieść, rozwałkować i wykrawać np kółeczka. Piec na wyłożonej papierem blaszce w 180 st na złoty kolor.
 
reklama
Hej dziewczyny jak Wam się podobają przepisy? Kiedy zabieracie się za pieczenie? Anitek jak w pracy?

Zamówiłam Olkowi na Mikołajki Link do: Fat brain toys, Kule Tobbles Neo, Wieża dla malucha. .Ciekawe czy go zainteresuje.
Starszy dostanie kostkę do gry i smary, akcesoria (układa kostki Rubika na czas, z zamkniętymi oczyma).
Na gwiazdkę młodszy dostanie policję pchacz a starszy nie wiem co .
 
Hej dziewczyny jak Wam się podobają przepisy? Kiedy zabieracie się za pieczenie? Anitek jak w pracy?

Zamówiłam Olkowi na Mikołajki Link do: Fat brain toys, Kule Tobbles Neo, Wieża dla malucha. .Ciekawe czy go zainteresuje.
Starszy dostanie kostkę do gry i smary, akcesoria (układa kostki Rubika na czas, z zamkniętymi oczyma).
Na gwiazdkę młodszy dostanie policję pchacz a starszy nie wiem co .
Super dzięki za przepis!
A ile cynamonu?
Zabiorę się jak mi przejdzie zapalenie zatok:/
 
Drowia

Fi też ma brzydkie plamki na brzuchu a już od dawna je wszystko. Dla mnie wygląda to na objaw po szczepieniu na Odrę akurat Fi był szczepiony 2 tygodnie temu. Jeżeli tak to zaraz powinna się łagodzić
A mój Olek ma małą plamkę pod brodą , podejrzewam że zmaceroeany naskórek od lizania bo się tak przyzwyczail że liże brodę i ciągle ma mokra. Gdy smaruje tłustym kremem jest lepiej ale najgorzej jak podrażni to kiszonym ogórkiem czy mandarynka .
 
Dzięki dziewczyny. Dziś juz dużo lepiej.
Ale na razie nie wychodzimy na spacer żeby wyzdrowieć do końca. Szkoda mi bo pogoda super. Lubie jak jest zimno i slonecznie. A Stasiowi się w domu trochę nudzi...
Stas juz kojarzy jak mowie ze jest szron. Od razu mowi"buuuu" i pokazuje za okno.
Tamta wcześniejsza wysypka juz dawno zniknęła i wczoraj się zapomniałam i dałam mu to samo co my jedliśmy czyli barszcz ukraiński ż niewielka ilością śmietany i kotlety mielone z ziemniakami. I niestety już wczoraj pod kolanem zaczął się drapac i pojawiła się plama taka jak wtedy. Przez to że dałam wiele rzeczy naraz nie wiem co mu tak naprawdę zaszkodziło. Ale podejrzewam że śmietana choć było jej niewiele. Nauczył się pić wodę. Już nie pije soków więc cukier raczej wykluczam. Je sporo chrupkow kukurydzianych. Myjemy tylko w oleju i raz w tygodniu mydlimy. Skóra jest nadal sucha więc nawilzamy balsamem. Sama u siebie zauważyłam podobne suche plamy na ramionach. Myślicie że to moze byc zarazliwe? Bo ja raczej nie mam alergii. Tylko sucha skore....
A Wy dajecie np. smietane maluchom?
 
Dzięki dziewczyny. Dziś juz dużo lepiej.
Ale na razie nie wychodzimy na spacer żeby wyzdrowieć do końca. Szkoda mi bo pogoda super. Lubie jak jest zimno i slonecznie. A Stasiowi się w domu trochę nudzi...
Stas juz kojarzy jak mowie ze jest szron. Od razu mowi"buuuu" i pokazuje za okno.
Tamta wcześniejsza wysypka juz dawno zniknęła i wczoraj się zapomniałam i dałam mu to samo co my jedliśmy czyli barszcz ukraiński ż niewielka ilością śmietany i kotlety mielone z ziemniakami. I niestety już wczoraj pod kolanem zaczął się drapac i pojawiła się plama taka jak wtedy. Przez to że dałam wiele rzeczy naraz nie wiem co mu tak naprawdę zaszkodziło. Ale podejrzewam że śmietana choć było jej niewiele. Nauczył się pić wodę. Już nie pije soków więc cukier raczej wykluczam. Je sporo chrupkow kukurydzianych. Myjemy tylko w oleju i raz w tygodniu mydlimy. Skóra jest nadal sucha więc nawilzamy balsamem. Sama u siebie zauważyłam podobne suche plamy na ramionach. Myślicie że to moze byc zarazliwe? Bo ja raczej nie mam alergii. Tylko sucha skore....
A Wy dajecie np. smietane maluchom?
Nie wiem Olgierda przecież tej śmietany niewiele się wlewa do zupy a on ile tej zupy zjadł, też nie aż tak dużo. Nie sądzę żeby łyżeczka czy dwie śmietany zaszkodziło.
Oluś też nie pije soków. Nigdy nie pił. Od początku pije wodę w bidonie i herbatę z kubka pochylonego do śniadania i kolacji. Zwykłą herbatę, taką jak my. Wczoraj mu kilka razy smarowalam dzióbek kremem więc dzisiaj nie ma plamki. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu że dzieje się to od wilgoci na brodzie .
 
reklama
Hej dziewczyny.
Ale się tu zrobilo świątecznie - pierniki, zabawki. Fajna jest ta piramidka.
My od tygodnia uczymy się nowej rzeczywistości. Zoja super radzi sobie z tatą, a w sumie to chyba tatą z nią. Szybko się przestawiła, że siedzi nie z mamą. Problem jest tylko z zasypianiem, bo nie ma cyca, więc tatą ja nosi dopóki nie zasnie. Nauczyła się nawet pić mleczko z buteleczki ale tylko jak jest z tatą. Jak wracam, to siedzi na mnie do momentu aż nie opróżni obu piersi. I powiem Wam, że średnio widzę jej odzwyczajenie. Na razie nie mam pomysłu jak to zrobić.
Zojka uwielbia ostatnio naklejki. My jej odklejamy a ona wkleja je do zeszytu a później maze po nich kredką. To na chwilę obecną najlepsza zabawa. Na dwor sama decyduje kiedy chce iść. W pewnym momencie przynosi buty, czapkę i kombinezon i czeka aż ja tatą ubierze. To dopiero jest charakterek.
 
Do góry