reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
KOKO pisze:
Jaki kod ma być w sygnaturze bo mam problem ze zmianą suwaczka?
Jeśli dajesz ze strony Suwaczki.com to ten pierwszy który Ci się pokazuje. Ogólnie to w HTML. Ale jeśli zmieniasz suwaczek w sygnaturze przez komórkę to chyba jest z tym jakiś problem. Ja kilka dni przez komórkę z tym walczyłam, aż w końcu zasiadłam do laptopa i dopiero się pokazał i działa.

Dorotea, najprościej po prostu wróć do lekarza z tym zwolnieniem i poproś o dopisanie literki B w odpowiednim miejscu. Ten sam druk dostaje ZUS, wiec musi go poprawić lekarz.

Luska, rehabilitacja na odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. Od lat mam dyskopatię. W ogóle mam tam sieczkę... Dyskopatia, skolioza, osteofity i zwyrodnienia - to opis mojego rtg sprzed miesiąca :-(

MamaT, Rozalia ślicznie. Lubię to imię. Choć z mężem lata temu ustaliliśmy, że gdybyśmy mieli corki to by były Maja i Róża.

KOKO, Tymon to super imię :-D

Edda89 pisze:
Pamiętajcie, że wszystkie testy na fotelikach są robione przy prędkości 50km/h więc przy większej prędkości można sobie tymi testami pomachać...
Pewnie, to lepiej od razu kupić kawałek styropianowego goowna. Byle dziecko w ładnym ubranku siedziało.
Trzeba by było czołgiem jeździć, żeby mieć pewność, że nic się nikomu nie stanie. Ale dobry fotelik to jednak danie dziecku trochę więcej szans.

Co do tego filmu gdzie się samochód z tirem zderza i dziecko na ulicy ląduje - nie ma takiej opcji żeby przy takim uderzeniu odpięły się pasy fotelika. Raczej było dziecko źle zapięte. o ile w ogóle było zapięte... No chyba, że mega pech i jedna na milion felerna klamra.

O.paulina pisze:
To w fotelikach trzeba ubrania wierzchnie dziecku zdejmowac? Zima?! Jak to jest, wytlumaczcie mi.
Jest bezpieczniej. Wiadomo, że jak wyskakujesz do sklepu 2km od domu to nawet Ci się samochód nie zdąży nagrzać, wiec nie rozbierzesz dziecka. Ale już na dłuższe trasy jak najbardziej. Chciałam jedynie zauważyć, że to nie dotyczy tylko i wyłącznie dzieci, ale i dorosłych!! Pasy które się opierają na grubej kurtce wcale nie trzymają ciała. Między pasem a ciałem jest spora przestrzeń. Przy zderzeniu ciało leci bezwładnie na pas, a dopiero później jest nim blokowane. Mega urazy!
Nie uczą tego teraz na kursach prawa jazdy?

Chromka92, to dobrze ze że złej sytuacji dobre wieści :-) A z nadżerką pomogli?

JustynaWM pisze:
Nagrzać samochód, zanieść dziecko albo okryte kocem albo rozebrać w samochodzie, innej opcji nie ma
Yyyy... ile razy i jak często to praktykowałaś? :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Mycha Dinozaur boski!!! Sama bym taki włożyła!

Wg kalendarza jak już pisałam Lena powinna być chlopcem[emoji1]
Teraz wypada dziewczynka... Zobaczymy[emoji6]
Daria ja się na cybexsie zawiodłam... jeśli chodzi o bezpieczenstwo i wygodę są naprawdę OK ale tapicerka to porażka po 3 latach używania gabka wewnatrz tapicerki się poprostu sypała!!! Dlatego w moim przypadku nigdy więcej cybexa!!!

My mamy maxi cosi cabriofixpo Lenie tylko muszę dokupić bazę bo wcześniej mieliśmy auto bez izofixa... a już się rozgladam cona rynku z fotelikiow od 9kg Koniecznie tyłem do kierunku jazdy!!!
Myślałam o concord reverso jest od 0-23kg ale nie wiem że czy P się zgodzi na taki wydatek przy narodzinach malucha...

MamaT Rozalka piękne imię chodzi za mną od ciąży z Lenką, ale maż nie chce słyszeć stwierdził że wołał by do niej BABKA KIEPSKA[emoji13]

Edda... ale wieksza szansa że fotelik 4/5gwiazdek przy zderzeniu uratuje życie Twojego dziecka niż taki z 1 który nawet takiej prędkości nie wytrzyma...
A nie testowanych wolę nie testować na własnych dzieciach!!!
Poogladajcie sobie crashtesty zobaczcie co sie dzieje z niekorymi fotelikami nawet przy tak niskiej predkosci!

klusek i ogolnie wszystkie dziewczyny polecam stronę fotelik.info Tam wiele można się dowiedzieć!

Justyna Gwarancji napewno nie da ale zawsze ciut bezpieczniej!:)
Jest część fotelików które w testach bez bazy isofix wypadły lepiej niż z nią. Ale też w momencie jak zmieniłam samochód to młodej zakupiłam fotelik z isofixem[emoji16]

25_pixel Piekny psiak!!!!

o.paulina przy Lenie Feliks mi się podobał i teraz też mogłabym je wziąć pod uwagę, ale po co jak mój Luby uparł się na Bartka:)
Powinno się zdejmować ubranka żeby dobrze dociagnać uprzeż, dla maluchów dobrze się sprawdzają takie spiworki do fotelików który zapinasz już na zapiete pasy.

Chromka dobrze że okazało się że wszystko ok! Cieszymy się że jesteś z nami:)

Ja chcę do domu...jakoś tak dziś dluży mi się czas! Ale jszcze tylko 2godz!
 
@dzag82 jestem tego samego zdania. Wolę wydać więcej kasy na dobrej jakości i przede wszystkim bezpieczny fotelik niż na jakieś super modne gadżety. Niech moje dziecko jeździ w niemodnym wózku, ma gryzaka za 10 zł a nie za 100 zł ale niech będzie bezpieczne w aucie
 
Chromka współczuje takiej nocy. Ja pisałam Ci ze w pierwszej ciazy tez miałam infekcje w 10tyg i milama takie różowo brązowe gęste upławy przez 3 dni mysle ze to infekcja drażniła delikatna błonę szyjki macicy. Tez zrobili mi usg i było wszystko dobrze. Wszystko jest ok nie denerwuj malucha [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzag mi tak tato robił. Zawsze wychodził 10min szybciej i grzał w autku:) nawet jak juz duża byłam bo pamiętam


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
My jak jedziemy gdzieś dalej to ściągamy wszyscy kurtki , autko w garażu a on ogrzewany to ciepło, jedynie co to rano jak do przedszkola mąż wiezie małego 5 min drogi to nie ściąga kurtki , bo chwila i wychodzi, a by go owiało moment
 
Do góry