reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Hahahaha, ja zawsze chciałam dziecko rozrabiakę bo pasowałoby do mojego temperamentu a tu aniołki. Filip za to jak mama włuczykij i łazimy po kilka godzin. Teraz jak upały mniej. Byliśmy dzisiaj nad jeziorem u znajomych u męża chrześniak 12 lat. Pokazywał dla Filipa fingerboard to takie malusieńkie deskorolki którymi palcami robi się sztuczki(miniaturki prawdzowych deskorolek) i taka kilkunastocentymetrowa rampa. Tak sie spodobało młodemu że sam stawiał deskę na rampę i jeździł. Chrzesniak ma na imie Kuba i Filip mówi na niego buba i tak bawili się bitą godzinę. Koleżanka upiekła swoje drożdżówki. Młody wcinał z apetytem. Potem piekła kurczaka z ziemniakami i też mu smakowało chociaż 1 raz jadł lekko przyprawione. Super dzień.
Kamila my z okazji dnia dziecka tez byliśmy nad jeziorem, na pikniku. Maz ze starszym się kąpali a my z Olusiem na kocyku wcinalismy smakolyki :D Olek juz je przyprawione dania, kurczczka z piekarnika, kotleciki z siekanego indyka z jajkiem itp. Sloiczka z obiadkiem nie ruszy.
On we wózku na spacerze musi być wyspany no i oczywiście tyłem do mnie zeby wszystko widział. Wtedy możemy jechać. A jak zmęczony to we wózku marudzi.
Miłego dnia dziecka dziewczyny i sierpniaczki :)
 
reklama
Och dziewczyny. Nigdy więcej remontu!!! Już mam dość tych majstrow. Kiblujemy w domu ciągle. Anitek dzięki za zaproszenie ale musimy tu siedzieć póki co jak w więzieniu inaczej ten remont nigdy sie nie skonczy. Ale jak tylko się uwolnimy to Was odwiedzimy:). A jeszcze trochę zostało. Staś dzielnie znosi hałasy i ...przekleństwa:(....Wszystkiego najlepszego dla Waszych pociech tych mniejszych i większych!!! Kochane te nasze dzieciaczki. Staś dostał lodz podwodna do kąpieli i basenu. Ale jest gorrraco!!!!! Marzy mi się ulewa. Miłego Dnia Dziecka!!!
 
Mamy popychacz. Ktory w 1 stopniu jest krzesełkiem. Chyba pora zrobicć z niego pchacz.
Link do: Smily Play CHODZIK Pchacz FOTEL INTERAKTYWNY MIŚ

Sprzedałam szumisia z aplikacją i matę mała bo już nie używamy i zamówiłam:

Link do: Jeździk MERCEDES GL63 Chodzik Pchacz Bujak +GRATIS

Też pełni funkcję pchacz. Filip dopiero ćwiczy podciąganie więc nie poradzimy który lepszy.
Niestety nasza fizjoterapeutka mówi że chodziki to samo zlo:(. A też dostaliśmy od babci. Mówi że uczenie chodzenia w ten sposób powoduje wady postawy i brak koordynacji ruchowej a nawet brak koncentracji:(. Przepraszam ale musiałam to napisać. My korzystamy z prezentu na zasadzie zabawki do podpierania się przy wstawaniu. Blokuje kolka i tyle.
 
Olgierda, nie przepraszaj, miedzy innymi po to siebie tutaj mamy zeby sobie cos podpowiedzieć. Tylko nie wiem czy mówimy o tych samych chodzikach? Nam chodzi o pchacze a nie taki chodzik jak się kiedyś dziecko wsadzalo i odpychalo się na stopkach. Napis z cos więcej Kochana.

Upieklam moim chłopcom mufiny marchewkowe. Palce lizac. Starszy gdyby wiedzialze tam jest marchewka to by nie tknął :p A tak się zajada :D
 
Fakt chodziki to masakra obciążają bioderka. Pchacze są ok bo to dziecko samo musi wstać popychać i przy nim iść a jest wkładane do środka. Pchacz to jak chodzenie przy pufie na kółkach.
 
Chociaż jak pomysleć co szkodzi to nic6by człowiek nie jadł nie pił i na podwórko nie wychodził bo co slonce i pyłki mogą zrobić. My np dajemy Filipowi oglądać telewizję. Julka też oglądała i nie ma problemów ze skupieniem. Uczy sie najlepiej z całej klasy. Okularów też nie nosi.
 
To prawda Kamila. Wszystko może szkodzić. Duzo osób lapie sie za glowe ze daje Olkowi to czy tamto do zjedzenia ale uwazam ze w granicach rozsądku należy zbliżać się do tego co je się w rodzinie żeby nie doszło do absurdu ze do 3 lat miksuje się zupę gotowaną osobna dla dziecka. Podoba mi sie to co kiedys napisalas o swojej Julce ze jest smakoszem , chetnie próbuje. Mój starszy jest zupelnie inny. Popełniłam na nim wszystkie mozliwe błędy, miksowalam długo, jak czegoś nie lubił to go nie zachecalam itp. Nie wiem jak bedzie z młodszym ale wiedzac juz i będąc świadoma tamtych bledow staram się by jadł różnorodnie i i gdy cos mu nie smakuje to ja sie nie poddaje , tylko za dwa dni podaje znów. W końcu polubi. Tak było np z bananem, których nie znosił a teraz codziennie gotuje mu kasze z bananem. I wiele innych takich historii było. Dlatego śmieszne mnie ze sasiadki mówią: no jak to, dajesz mu na sniadanie kanapke z szynka i pomidorem??? A jeszcze szynka pewnie nie jest eko itd, itd. Jemy śniadanie wspolmie i jemu to samo :)) Staram się jak najzdrowiej ale nie szaleje :D I tak samo z TV. Nie włączam mu specjalnie bajek ale jak spójrz na pytanie na sniadanie to nie robie afery z tego:))
Chodzi o zloty środek
Pozdrawiam dsiewczyny :)
 
8DWFre5zstwmrUz04Dxxl7BeEc10bREIqRoCOCoQAvD_BwE
Hej, my mamy taki pchacz. Ja po prostu z powodu jego wcześniejszych problemów wolę trzymać się zaleceń fizjotetapeutki. Mówiła że nie warto koniecznie przyspieszać dziecku nauki chodzenia tylko lepiej żeby samo przyszło. A w tych pchaczach i chodzikach dzieci chodzą stawiając krzywo stopy i mogą mieć potem problemy jak się przyzwyczaja tak chodzić. Wiadomo też nie przesadzam nie można trzymać pod kloszem. Wczoraj dałam młodemu kawałek warzywa ż zupy po koreańsku która była mega ostra ż imbirem czosnkiem itp tak żeby poznał smak. Bo potem przyzwyczai się do jalowych słoiczków i nie będzie chciał jeść tego co my. A to ważne- najważniejsze chyba żeby samemu jeść w miarę zdrowo. To młody też tak będzie chciał jeść. Moim zdaniem tv jest słaba jeśli leci coś w takim tempie jak np. reklamy i miga ale jeśli gadają w pytaniu na śniadanie to nic w tym złego. Ja młodemu nie pokazywałam tv do tej pory bo w moim odczuciu był za mały ale teraz...no coz nie mamy tv w nowym domu więc jak już to komputer. I też już jak czasem patrzy to nie robię afery. Zresztą każde dziecko inne i to naszej matczynej intuicji trzeba słuchać a nie innych:)..
 
Witajcie dziewczyny w kolejny upalny dzień :)
Olek zaskakuje nas, jaki się z niego zrobił ostrożny chłopiec. Gdy stoi, upada zgrabnie na pupę albo przytrzymuje się kanapy jedną ręką a drugą na podłogę i do raczkowania :D
Cały czas ma rączki pełne roboty ;)
Dziewczyny aż trudno uwierzyć ze za niedługi czas będziemy wyprawiac imprezy z okazji roczku! Szok! Kiedy to zleciało?

Tak sobie oglądałam w internecie pchacze i jezdziki i zakochałwm sie w myszce Link do: Jeździk mały myszka Wheely Bug - 4KidsPoint.
Olgierda, nie mogę otworzyć Twojego linka.
Miłego dnia wszystkim :)
 
reklama
Link do: ARTYK.PL Pchacz z sorterem
Teraz pewnie będzie ok. Mało stabilna zabawka. Ale Staś na szczęście jak raz pacnal to już drugi raz się nie dal:)
Myszka super. Słodkie te zabawki robią. Stas tez tak jak Twoj Olek upada uwaznie. Smiejemy sie ze w slow motion :)... urządzamy Stasiowi pokój. Szukamy dywanu . Może możecie coś polecić? Już roleta wybrana i lampa też ale z dywanem ciężko...Anitek mamy tydzień przerwy w remoncie więc możemy Was odwiedzić:)
 
Do góry