reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
I ja po wizycie to mój synek wystrzelił. 2 tygodnie temu niecałe 2 kg a dzisiaje 34 tc 2800 aż gin 3 razy mierzył teraz z USG wychodzi na 8 sierpnia a z miesiączki 26. Powiedział że może być tak duży wzrost ale ma nadzieję że przystopuje jeżeli chcę rodzić naturalnie bo dużo powyżej 4 kg to już ciężko. Szyjka nawet nie drgnéła od ostatniej wizyty, twarda zamknięta i 3,5 cm więc mówi że jeszcze daleka droga. Dostałam zdjęcie buźki już taka pulchna
 
reklama
@Kamila198234 super, że wizyta udana :) Ja dopiero za tydzień, a czuję, że mój bobas też sporo przybrał, bo strasznie się wierci (pewnie ma już ciasnawo w brzuchu :p). Wszyscy w rodzinie już nie mogą się doczekać :) A mi i mojemu mężowi śnią się porody :p Niesamowite, że to już tak niedługo :)
 
Aveline co do banku krwi pępowinowej to chciałam już przy Lili, ale póki co dla przeciętnego polaka to zbyt duży koszt. Tym bardziej, że chwilowo takowa pomaga tylko rodzeństwu, a nie dziecku, któremu się pobiera więc nie mając pewności czy będzie dane mojej Lili mieć rodzeństwo zrezygnowałam.

Olgierda na pewno sobie poradzisz! Takie maleństwo zwykle śpi dużo i trzeba pieluchy często zmieniać. A
tato pomocny to prawdziwy skarb! Miłego wypoczynku i powrotu w dwupaku :) U mnie skurcze to takie twardnienie brzucha z uczuciem dyskomfortu.

Asinka nawet nie chce myśleć co Ci chodziło po głowie jak zobaczyłaś tą krew! U mnie 4 godziny po odejściu czopa, odeszły wody... Także może pójść już szybko teraz.

Agness dawaj info na bieżąco, ze szpitala. Na kiedy masz termin? Ile jeszcze musiałabyś wytrzymać w dwupaku?

Dziobo no podobno skurcze macicy podczas orgazmu mogą wywołać te porodowe już, a prostaglandyny zawarte w spermie pomagają w otwieraniu się szyjki macicy. Jednak jeśli ciąża donoszona to chyba nie ma przeciwskazań. Tym bardziej, że potem celibat...

Aneczqa nie stresuj się! Nie ma czego na pewno będzie ok :) 37tc to juz donoszona ciąża. Torba spakowana? No i waga zacna już :D

Kamila ja parcie mam od 30tc. Lekarz nawet namacał główkę, ale twierdzi, że to nic nie zmienia i nie zapowiada wczesniejszego rozwiązania. Gdzie mieszkasz, że nie znieczulaja? Ja chciałabym 100% naturalnie urodzić, tak samo jak z córką, ale dlaczego nie znieczulaja jesli kobieta chce? Jasne, że dasz rade, bo jak nie my to kto? Tak czy inaczej bedzie ok :)


My wizytujemy za tydzien w czwartek. Jak chodze to tak mnie kłuje w szyjce, że nie umiem wyrobić, a czasami jest ok. Aż jestem ciekawa czy coś się otworzyła ta szyjka przez te skurcze. Co prawda dziś dopiero 34t3d, ale mam wrażenie, że organizm już się przygotowuje. Zobaczymy.
Dziś przyszły do mnie pieluszki. Radocha jak nie wiem, ale chyba każdy tak czeka na paczki :D Też tak macie?
 
Aveline co do banku krwi pępowinowej to chciałam już przy Lili, ale póki co dla przeciętnego polaka to zbyt duży koszt. Tym bardziej, że chwilowo takowa pomaga tylko rodzeństwu, a nie dziecku, któremu się pobiera więc nie mając pewności czy będzie dane mojej Lili mieć rodzeństwo zrezygnowałam.

Olgierda na pewno sobie poradzisz! Takie maleństwo zwykle śpi dużo i trzeba pieluchy często zmieniać. A
tato pomocny to prawdziwy skarb! Miłego wypoczynku i powrotu w dwupaku :) U mnie skurcze to takie twardnienie brzucha z uczuciem dyskomfortu.

Asinka nawet nie chce myśleć co Ci chodziło po głowie jak zobaczyłaś tą krew! U mnie 4 godziny po odejściu czopa, odeszły wody... Także może pójść już szybko teraz.

Agness dawaj info na bieżąco, ze szpitala. Na kiedy masz termin? Ile jeszcze musiałabyś wytrzymać w dwupaku?

Dziobo no podobno skurcze macicy podczas orgazmu mogą wywołać te porodowe już, a prostaglandyny zawarte w spermie pomagają w otwieraniu się szyjki macicy. Jednak jeśli ciąża donoszona to chyba nie ma przeciwskazań. Tym bardziej, że potem celibat...

Aneczqa nie stresuj się! Nie ma czego na pewno będzie ok :) 37tc to juz donoszona ciąża. Torba spakowana? No i waga zacna już :D

Kamila ja parcie mam od 30tc. Lekarz nawet namacał główkę, ale twierdzi, że to nic nie zmienia i nie zapowiada wczesniejszego rozwiązania. Gdzie mieszkasz, że nie znieczulaja? Ja chciałabym 100% naturalnie urodzić, tak samo jak z córką, ale dlaczego nie znieczulaja jesli kobieta chce? Jasne, że dasz rade, bo jak nie my to kto? Tak czy inaczej bedzie ok :)


My wizytujemy za tydzien w czwartek. Jak chodze to tak mnie kłuje w szyjce, że nie umiem wyrobić, a czasami jest ok. Aż jestem ciekawa czy coś się otworzyła ta szyjka przez te skurcze. Co prawda dziś dopiero 34t3d, ale mam wrażenie, że organizm już się przygotowuje. Zobaczymy.
Dziś przyszły do mnie pieluszki. Radocha jak nie wiem, ale chyba każdy tak czeka na paczki :D Też tak macie?
Już mam 33 tc i 2 dni. Nie jest źle. Także jeszcze 4 tygodnie z groszami do planowanego cesarskiego.
 
Mieszkam na Podlasiu. Teoretycznie znieczulenie jest tylko braki anestezjologów. I są do planowanych zabiegów. Jeżeli wypada nagły jest dodatkowy ale taki do znieczulenie ZO tylko od godziny 7-15 i to ja go nie wezwą do nieplanowanego zabiegu albo ktoś będzie potrzebował cesarki z patologi. Za to fajnie jest bo możesz mieć swoją położna chyba że akurat skończyła 12 godzinny dyżur. Prezent wagę Filipka nie wiem czy mnie cesarka nie będzie czekała ale póki co nastawiam się siłami natury.

Trzymam kciuki za dziewczyny w szpitalu. Piszcie kochane no i za kolejne wizyty z dobrymi wieściami. Lecę zawieźć wymaz i mocz do laboratorium i grzecznie zbadać krew.
 
Tak patrzę na tygodnie niektórych z nas. To się niedługo zacznie rozpakowywanie już ostatnia prosta i będziemy pisać o Naszych skarbach.
 
Tez myślałam o banku krwi pępowinowej. Szczególnie że to moje 2 dziecko. Niestety po rozmowie z ginem rozmyślałam się. Chociaż polecał jak najbardziej. Uświadomił mnie tylko że jak np. Starsze dziecko potrzebuje nie malutkie czy niemowlę to niestety jest tego za mało i może być tylko wspomaganiem. Stać mnie w tej chwili na to a jak będzie za 10 lat pewnie też ale wiadomo.
 
reklama
Dziewczyny macie taka przypadlosc jak klucie w kroczu przy chodzeniu? Ja idac na spacer to juz po przejsciu kilkuset metrow, czasem taki bol mnie zlapie ze musze stanac na chwile.. jakby ktos mi taką szpile w pochwe wbil.. 35tc u mnie, nie wiem czy to normalne? Dziecko sie obniza czy co? Staram sie chodzic bo dzieki temu podobno lepszy porod sie ma, ale czasem mi sie odechciewa przez ten bol [emoji53]

 
Do góry