reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Ja mam termin na 9 sierpnia ale jak synek pójdzie w ślady córek to ok.20 sierpnia mi poród wywołają.Też mi się wydaje że to jeszcze tak długo.
Ja miałam dziś usg i synek waży 1570 g.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Że jeden anestozjolog jest to koze się i zgodzę ale watpie, że tylko na rano... Przecież wieczorem podczas porodu jak niespodziewanie trzeba cc to niby jak je robią? Nie każdy porod sn kończy się tak jak się planuje i kiedy tętno malucha spada a akcja kiepska nie będą trzymać do rana...
 
Nie wiem jak to jest zorganizowane ale u nas anestezjolog też ma dyżur 7-15 może są jacyś do CC na zmiany cała dobę ale do znieczulenia ZO jest 7-15 chyba że jakiś nagły przypadek to go zabierają a tak jak wolny to masz znieczulenie na życzenie a jak rodzisz w innych godzinach to już nie.
 
@kotomiś to ja kiedyś wspominałam o szkole rodzenia :) Moim zdaniem super sprawa :) Właśnie dziś mamy ostatnie spotkanie i będzie o pielęgnacji maluszków czyli kąpiel, przewijanie itd. ;)

Ja jak tylko wejdę na izbę przyjęć to będę wołać o ZO :p U dentysty biorę znieczulenie do zwykłego borowania więc igła mnie mniej przeraża niż późniejszy ból :p

Strasznie słabo u Was z tymi anestezjologami... Może jak nie mają dyżuru na położnictwie to wołają z innego oddziału, ale nie wydaje mi się żeby całkiem w szpitalu brakowało takiej osoby właśnie na wypadek nagłej, nieprzewidzianej cesarki.

Miałam mieć dziś USG prenatalne III trymestru ale pani z gabinetu zadzwoniła, żebym jednak przyszłam we czwartek. A w piątek mam zwykła wizytę u gin ;)
 
Mozliwe, ze jak jest cc to wolaja z innego oddzialu. Narkoza a ZZO dwie rozne sprawy :) Jak jest jeden to nie bedzie koczowal 24h na dobe w szpitalu, szpitale wszystko zrobia, zeby sie od ZZO wykrecic :p
 
Cc robi sie przy znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe, a nie narkoza... Te osatnie stosowane jest bardzo rzadko.
 
U mnie siostra miala cc i miala narkoze :) tyle ze jej cc nie bylo przewidziane i ustalone wczesniej :) narkoze moze wlasnie stosuje sie w takich nieprzewidzianych przypadkach gdy dziecko traci tetno czy cos i trzeba dzialac szybko

 
Mj też się wydaje że wtedy narkozę stosują bo szybciej.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aneczqa napewno macie w PL luksus...i jeszcze narzekacie jak Was w kolejkach nikt nie przepuszcza.
U mnie w UK można iść na macierzyńskie od 24 tc ale im szybciej pójdziesz tym szybciej musisz wrócić ....mamy 9 miesięcy płatnego dodam słabo płatnego chyba że pracujesz w firmie w której płacą Ci za macierzyńskie lepszą kasę....plus miesiąc urlopu a potem możesz już być na bezpłatnym tylko.
Z tego co widać tu na forum większość kobiet od samego początku jest na wolnym.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Moze i jestes w UK ale mentalnie nadal jestes Polką- stale narzekającą i zazdroszczącą innym: "ja mam tak źle a wszyscy inni maja super". Z jakichs powodow wyjechalas i decydujesz sie tam rodzic i smiem mniemac, ze były to kwestie finansowe.Skoro ciaza w Polsce jest luksusem a tobie tam tak zle to co ty tam jeszcze robisz???? Wracaj do nas natychmiast! Szkoda, ze nie wspominasz np o kwocie zasilku jaki otrzymasz tam zaraz po urodzeniu dziecka
 
reklama
Moze i jestes w UK ale mentalnie nadal jestes Polką- stale narzekającą i zazdroszczącą innym: "ja mam tak źle a wszyscy inni maja super". Z jakichs powodow wyjechalas i decydujesz sie tam rodzic i smiem mniemac, ze były to kwestie finansowe.Skoro ciaza w Polsce jest luksusem a tobie tam tak zle to co ty tam jeszcze robisz???? Wracaj do nas natychmiast! Szkoda, ze nie wspominasz np o kwocie zasilku jaki otrzymasz tam zaraz po urodzeniu dziecka

Radziłabym ci przeczytać pierwsze twoje zdanie w odniesieniu do samej siebie. Nie znasz luski i jej problemów. Nie wypowiadaj się i nie oceniaj, bo tu akurat twoja ocena jej osobowości jest bardzo nietrafiona. Powód wyjazdu jej czy mojego to nie twoja sprawa. My wam nic nie zazdrościmy. Mamy dobrze ułożone życie zagranicą. Porównanie warunków waszych do naszych nie jest tu jakimś wielkim widzimisię. Ostatecznie można się chyba wypowiedzieć jeśli się pracuje do prawie samego końca lub w moim wypadku do samego końca. Nie wiesz co to wstawać do pracy przez 9 miesięcy ciąży. Ja wiem. Forum jest chyba od wymiany poglądów i rozmów o błachostkach, a nie obrzucania błotem, bo ktoś nie potrafi umiejętnie ująć swoich frustracji. Też uważam, że w PL czy trzeba czy nie dziewczyny na L4 siedzą. Wszystkie moje koleżanki od pozytywnego testu. Ciekawe, że wspominasz o zasiłku z takim jadem/zapałem. Czy "pińcet plus" już nie ma? Pozdrawiam
 
Do góry