reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Moje dwie małe gaduły też jeszcze nie wiedzą poczekam jeszcze z informowaniem rodziny i pracodawców...

Angelika:)
Ciężko teraz o dobrego ginekologa na nfz smutne to, ja przez swoją poprzednią ginekolog na nfz wylądowałam na intensywnej terapii w 24 tygodniu pierwszej ciąży. Jednak wyjątki się zdarzają i życzę Ci lekarza z powołania.
 
reklama
@Ruda23 mam takie samo podejście jak ty , jak tylko dostałam plamienie jechałam , niestety u mnie też w trzech przypadkach poronienie, a w jednym z synem miałam krwiaka lepiej sprawdzić,

@Kasia8800 ale widzę ,że dziś już masz wizytę , byłaś wczoraj gdzieś na izbie ? Daj znać powodzonka

@luska1979 Witaj , fajna rodzinka, na jaką chorobę chorujecie , życzę wam zdrówka

@Angelika:) macice , czy pochwę ? Do macicy nie dojdziesz żeby sprawdzić czy jest twarda :p
A jeśli chodzi o usg to poproś ją ,że będziesz czuła się bezpieczniej jak zrobi, bo się martwisz

@GuaRaNa mój już wie , ma 5 lat, ale on wie ,że ma na razie nie mówić, nawet przy moich rodzicach nic nie mówił, chociaż ja już sama powiedziałam, bo prawie wszystko z mojej pracy się rozniosło , powiedziałam małemu,że musi uważać, bo tam dzidziuś rośnie jego rodzeństwo i urodzi się jak będzie lato, żeby wiedział,że to długo będzie trwać, no i powiedziałam,że ma dbać i nie denerwować mamusi ,żeby mnie nie uderzył. Bardzo się cieszy i naprawdę zwraca uwagę żeby mnie gdzieś tam nie walnąć

@ikulka miałam bardzo jasny blond ;)

@Maargaretkaa ciągle śpiąca jestem najchętniej bym nie wychodziła z łóżka, ale mój mały jest chory i siedzi ze mną w domu więc nie pośpię :/

@JustynaWM trzymamy kciuki, ja mało nie zniosłam jak musiałam czekać do 16 na męża , aż przyjedzie, a później od 17-19 na korytarzu aż mnie ginekolog przyjmie , czekanie jest masakra
 
@Angelika:) nfz zmienia troche postac rzeczy... prywatny lekarz tak jak mamaT napisala zrobi Ci usg i sprawdzi nawet jesli nie ma bicia serduszka jeszcze. Mi prywatnie lekarz chcial robic w 3,5 tyg nawet tu w uk. sprawdzic jajniki i czy jest pecherzyk na miejscu
 
Mysle ze faktycznie bede musiala przejsc na lekarza prywantnego.
Nawet mam przyjaciela rodziny ktory jest od chyba ponad 30 lat ginekologiem i poloznikiem.
Kontrolowal ciaze mojej mamy i wszystko skonczylo sie dobrze.
Fakt ze bedzie mi dziwnie z nim przy stole siedziec z mysla ze on mnie badal..
No i daleko do niego bo jest w Matce polce w Łodzi.. czyli mam okolo 50km.. Ale sa rzeczy wazne i wazniejsze :)
 
@Ruda23 mam takie samo podejście jak ty , jak tylko dostałam plamienie jechałam , niestety u mnie też w trzech przypadkach poronienie, a w jednym z synem miałam krwiaka lepiej sprawdzić,

@Kasia8800 ale widzę ,że dziś już masz wizytę , byłaś wczoraj gdzieś na izbie ? Daj znać powodzonka

@luska1979 Witaj , fajna rodzinka, na jaką chorobę chorujecie , życzę wam zdrówka

@Angelika:) macice , czy pochwę ? Do macicy nie dojdziesz żeby sprawdzić czy jest twarda :p
A jeśli chodzi o usg to poproś ją ,że będziesz czuła się bezpieczniej jak zrobi, bo się martwisz

@GuaRaNa mój już wie , ma 5 lat, ale on wie ,że ma na razie nie mówić, nawet przy moich rodzicach nic nie mówił, chociaż ja już sama powiedziałam, bo prawie wszystko z mojej pracy się rozniosło , powiedziałam małemu,że musi uważać, bo tam dzidziuś rośnie jego rodzeństwo i urodzi się jak będzie lato, żeby wiedział,że to długo będzie trwać, no i powiedziałam,że ma dbać i nie denerwować mamusi ,żeby mnie nie uderzył. Bardzo się cieszy i naprawdę zwraca uwagę żeby mnie gdzieś tam nie walnąć

@ikulka miałam bardzo jasny blond ;)

@Maargaretkaa ciągle śpiąca jestem najchętniej bym nie wychodziła z łóżka, ale mój mały jest chory i siedzi ze mną w domu więc nie pośpię :/

@JustynaWM trzymamy kciuki, ja mało nie zniosłam jak musiałam czekać do 16 na męża , aż przyjedzie, a później od 17-19 na korytarzu aż mnie ginekolog przyjmie , czekanie jest masakra

Dobra chyba faktycznie zle sformułowałam to pytanie :p
Chodzi mi o dotykanie podbrzusza w miejscu macicy :)
 
@Ruda23 mam takie samo podejście jak ty , jak tylko dostałam plamienie jechałam , niestety u mnie też w trzech przypadkach poronienie, a w jednym z synem miałam krwiaka lepiej sprawdzić,

@Kasia8800 ale widzę ,że dziś już masz wizytę , byłaś wczoraj gdzieś na izbie ? Daj znać powodzonka

@luska1979 Witaj , fajna rodzinka, na jaką chorobę chorujecie , życzę wam zdrówka

@Angelika:) macice , czy pochwę ? Do macicy nie dojdziesz żeby sprawdzić czy jest twarda [emoji14]
A jeśli chodzi o usg to poproś ją ,że będziesz czuła się bezpieczniej jak zrobi, bo się martwisz

@GuaRaNa mój już wie , ma 5 lat, ale on wie ,że ma na razie nie mówić, nawet przy moich rodzicach nic nie mówił, chociaż ja już sama powiedziałam, bo prawie wszystko z mojej pracy się rozniosło , powiedziałam małemu,że musi uważać, bo tam dzidziuś rośnie jego rodzeństwo i urodzi się jak będzie lato, żeby wiedział,że to długo będzie trwać, no i powiedziałam,że ma dbać i nie denerwować mamusi ,żeby mnie nie uderzył. Bardzo się cieszy i naprawdę zwraca uwagę żeby mnie gdzieś tam nie walnąć

@ikulka miałam bardzo jasny blond ;)

@Maargaretkaa ciągle śpiąca jestem najchętniej bym nie wychodziła z łóżka, ale mój mały jest chory i siedzi ze mną w domu więc nie pośpię :/

@JustynaWM trzymamy kciuki, ja mało nie zniosłam jak musiałam czekać do 16 na męża , aż przyjedzie, a później od 17-19 na korytarzu aż mnie ginekolog przyjmie , czekanie jest masakra
To rzadki zespół genetyczny związany z tym że brakuje kilka genów w chromosomie 15 ogólnie nazwany mikrodelecją chromosmu 15 dla genetyków oznaczony 15q13.3.W zasadzie to nic tak bardzo poważnego ale pojawiają się problemy z rozwojem dziecka.Młodsza dopiero teraz zaczyna mówić a starsza z tego powodu ma zdiagnozowany autyzm ale jest wysokofunkcjonująca i teraz już w wieku 7 lat funkcjonuje dobrze jest tylko mniej małomówna niż jej rówieśnicy.Mogą też wystąpić wady serduszka lub ataki padaczkowe akurat u nas nie ma na szczęście.Ja nigdy nie miałam żadnych objawów tego zespołu tylko że też później zaczęłam mówić.Ale chciałabym bardzo zdrowe dziecko tym razem.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To rzadki zespół genetyczny związany z tym że brakuje kilka genów w chromosomie 15 ogólnie nazwany mikrodelecją chromosmu 15 dla genetyków oznaczony 15q13.3.W zasadzie to nic tak bardzo poważnego ale pojawiają się problemy z rozwojem dziecka.Młodsza dopiero teraz zaczyna mówić a starsza z tego powodu ma zdiagnozowany autyzm ale jest wysokofunkcjonująca i teraz już w wieku 7 lat funkcjonuje dobrze jest tylko mniej małomówna niż jej rówieśnicy.Mogą też wystąpić wady serduszka lub ataki padaczkowe akurat u nas nie ma na szczęście.Ja nigdy nie miałam żadnych objawów tego zespołu tylko że też później zaczęłam mówić.Ale chciałabym bardzo zdrowe dziecko tym razem.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U mojego szwagra jest dziecko z autyzmem, ale ma zawansowane, ciężko im jest ma już chłopak 16 lat. Wam życzę żeby było wszystko dobrze, a nowe bobo urodziło się też zdrów jak ryba
 
Nusia 123 termin mi wychodzi z kalkulatora na 13 sierpnia.Zobaczymy co mi z usg wyjdzie.Ale obydwie córki urodziłam w 42 tc więc raczej nastawiam się na koniec sierpnia.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry