reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
A zapomniałam Wam dziewczyny napisać co moje córeczki dzisiaj zrobiły.Jak mąż gotował obiad wykąpały swoje barbi w ilości 12 sztuk w moim bio-oil.Oczywiście wykorzystały do cna butelkę.No nie wiem skąd im te pomysły się biorą.
Ale walę ten bio-oil.Kupię po weekendzie tańszy specyfik na rozstępy.
Dzag82 u nas ta sama sytuacja bo Wiki ma łóżeczko w naszej sypialni z racji tej że dziewczynki mają wspólny pokoik a one nie zasną razem.Będą wariować,bić się.Dlatego szukamy większego lokum bo tu nawet łóżeczko nam nie wejdzie drugie do sypialni.A ja do salonu z maluszkiem nie chcę się przenosić.
Evelinia dzięki.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@dzag82 jaki piękny kolor chusty!!! No cudo! Zawsze podobały mi się ciuchy, które rzucają się w oczy. Właśnie zakupiłam kieckę ciążową i kilka bluzek. Tylko gdzie ten brzuch? [emoji23] liczę ze na lato będzie[emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dobry wieczór kobietki.
I mija sobota. Zrobiliśmy pizze na kolację i siedzimy przed tv.
I nas dzieci zaczynają ferie.
Ja Chyba zacznę ostatni tydzień w pracy. Wizyta w czwartek więc pewnie dostanę l4.
Piszecie o butelkach itp.Jeszce nad tym nie myślałam.
Oglądam wózki. Podobają mi się takie w stylu retro- z dużymi nie skretnym kołami. I taki będę szukała. ( podobny do tego na foto).
Chustowania nie planuje
Nasz bobo niemal codziennie daje o sobie znać.
Życzę Wam spokojnej soboty i miłej niedzieli.
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-02-11-15-17-24.png
    Screenshot_2017-02-11-15-17-24.png
    126,5 KB · Wyświetleń: 103
ikulka, nie m prawa dziecko wypaść z zawiązanej chusty :blink:. Tam pod nóżkami się krzyżuje materiał, takie siedzenie się robi. A przez plecy i po bokach jest po prostu owinięte razem z Tobą. Prędzej może przy wiązaniu. Ale jak dla mnie większa szansa upuszczenia dziecka mokrego przy wyciąganiu z kąpieli :laugh2:
Ja absolutnie nie namawiam, bo to trzeba czuć i chcieć. Tylko tak wyjaśniam ;-) ;).

Nina90, to się zdziwisz jak się Twoje dziecko na świecie pojawi, skąd Ty tyle rzeczy potrafisz przy nim zrobić. Tylko uważaj, jak masz partnera doświadczonego to nie "zlecaj" jemu roboty, bo potrafi, tylko sama rób. Szybko opanujesz.

Jeju, jak ja dawno nie miałam takiego wolnego wieczoru :laugh2:. No bosko jest!!
Dzag82 po Twoim poście z chustą aż mi samej się spodobało :D wygląda to super ,pewnie przy wiązaniu jest najwięcej zachodu tak? Miałam nosidełko w tej ciąży,ale w nim mi dzieciak za cholerę nie chciał siedzieć
 
@luska1979 mój prawie sześciolatek niedawno pomalował miśki moimi kosmetykami (Clinique, skurczybyk tańszych nie tknął) ja wchodzę do pokoju i się pytam dlaczego. A ten: bo mamo, na psie widać tylko czerwony lakier do paznokci [emoji33][emoji33][emoji33] Dzisaj rano postanowił zrobić nam śniadanie. Myśleliśmy że się bawi jak zawsze w salonie, więc leżeliśmy jeszcze (7 rano), a ten z dołu woła: jak się włancza piekarnik? Mąż był na dole w dwie sekundy. Młody powyciągał moje super drogie organiczne i bezglutenowe mąki. "Robił" pancakes. Kuchnia uwalona. Wszędzie jajka, skorupki i cukier.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeżeli chodzi o podgrzewacz to sie nie wypowiem bo Tymka karmiłam tylko piersią do 12 miesięcy. Butelki, smoczki to w ogóle nie wiem nic w tym temacie. Ale teraz bardzo bym chciala hustowac bo obawiam się że bedzie tak jak z Tymim do 4 mce cale dnie musiał byc na rekach albo spac u mnie na klatce piersiowej. Odkladalam go na pół h i płacz. Do tego kolki i się działo. I tak myślę, że husta teraz przy drugim się sprawdzi ale nie wiem jak to ugryźć. Ktoś cos?
ja chustowalam najmlodza bo nie dało się jej odłożyć na chwilę! jak tylko było można coś koło 2 mc to wpakowalam ja w wiązana chustę i było super! ale na początku wymaga to wprawy potem odruchowo już wiążesz. ja uczyłam się na filmach.
później mialysmy mej tej szyty na zamówienie i ponad 2,5 romu był w użyciu i życie mi uratował!
do dzisiaj mąż nazywa młodszą małpka bo taki widok jej przyczepionej do mnie pamięta
 
Luska, spokojnej nocki!

A ja mam pytanie do dziewczyn z dziećmi w okolicy roczku. Natalkuś, Qńka - Was kojarzę, mam nadzieje, ze dobrze. Ale pewnie jeszcze jakieś są... Teraz jeszcze macie dzieci u siebie w sypialni pewnie? A co w sierpniu? ;-) ;) Zmieścicie w sypialni dwa łóżeczka, czy już wyprowadzacie Starsze? Ja mam jeszcze ten problem, że Witek często się w nocy budzi i nie wyobrażam sobie latać do innego pokoju... No i musiałby być z Tymkiem, pewnie by go budził płaczem... Z drugiej strony Młodsze tez będzie budził.... No nie mam pojęcia jak to ugryźć... Nawet w sypialni nie mamy miejsca na drugie łóżeczko :rofl2:
Szczerze to mnie tez przeraża ten temat i nie wiem jak to ugryźć. Zwłaszcza ze mloda nadal budzi sie w nocy 2 razy na mleko. Na razie, w glowie, mam taki plan ze mąż będzie spal w sypialni, Basia normalnie w swoim lozeczku tez w sypialni, a ja planuje zająć salon na noce z dzidziusiem. Na początku myślałam żeby nowy czlonek rodZiny spał w wózku, nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, znając życie pewnie i tak na początku będziemy spać razem (w salonie na kanapie) z racji wygody podczas karmienia piersią. A jak dziec juz będzie za duży na wózek (o ile ta opcja w ogóle wypali) to wtedy Starszej kupimy łóżko, tylko tez nie wiem jak ona to zaakceptuje, a mlodsze pójdzie do łóżeczka. Jeśli wozek jako miejsce do spania będzie porażką (a tak być może), to pewnie kupię jakieś lozeczko turystyczne. Sama już nie wiem. Ale chętnie dowiem się jakie Wy macie pomysły, może sama z nich skorzystam :)
 
Swoją drogą, uprawiacie jakieś sporty? Mi kazano się wstrzymać do 12 tygodnia, ale i tak fatalnie się czułam, siły nie było. Teraz powoli wracam do świata żywych i jako tako funkcjonujących. Mam bieżnię i eliptical. Zamierzam trochę ćwiczyć. Plus basen i joga. Wy?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Itta87, jak takiego całkiem Maluszka chcesz chustować, to dobrze by było do odpowiedniej osoby się zwrócić, która pokaże co i jak. Takie Maluszki chustuje się inaczej niż starsze, one leżą. Ja chustowałam tylko starsze dzieci, w pionie.
Niby nawet jak kupisz chustę są instrukcje wiązania różnymi sposobami, z reszta w internecie, na YouTube , tez tego od groma znajdziesz. Ale moje zdanie jest takie, że jak nie miałaś doświadczenia z chusta, to lepiej jak ktoś Ci na początku na żywo pokaże. Złym wiązaniem można zrobić więcej krzywdy niż pożytku.
dzag82 rehabilitacyjny to miałam 9 lat temu - wtedy nie było rozróżnienia czy to ciąża czy nie max 6 mc a wsztstkie papiery wypełnił mi lekarz ja tylko złożyłam do zusu i dalej wyplacali bez problemu
 
reklama
@dzag ładne profilowe! :)

Co do chustowania mi się to podoba od dawnaaa i mam w planach wiązanie. Nie będę sama próbowała z youtubem itd bo boję się że się tylko zniechęce. W grudniu byliśmy na takich targach dla dzieci i tam się właśnie wystawiała grupa dziewczyn chustujących które uczą jak to robić i z jedną złapalismy fajny kontakt więc na pewno przyjedzie i będzie nas uczyć :) Chciałabym jak najszybciej po porodzie ale nie spinam się, ogarniemy się co i jak z dzieckiem i sytuacjia się w miarę ustabilizuje ;)

p19uflw1jarcljhd.png
 
Do góry