reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
A niby się mówi,że karmiące piersią dostają później. No ale reguły nie ma. ciekawe kiedy ja dostanę "nie mogę się doczekać" :-/ .......

Co do drugiego dziecka to my planujemy się starać jak Samek będzie miał ok. 10 miesięcy. Myślałam o tym dużo i zdecydowałam,mimo że to bardzo trudne to wolę mieć jedno po drugim niż później ponownie powracać do pieluch i pielęgnacji tak małego dziecka. Zawodowo też lepiej abym kontynuowała "wolne" niż wróciła i ponownie zaszła. Nie chcę dużej różnicy wieku pomiędzy dziećmi, więc wróciłabym na rok- dwa a w tym czasie nie zdążę awansować. A i młoda jakoś super nie jestem. ;).
Muszę wrócić fizycznie do pracy aby znów pójść na L4 ciążowe czy wystarczy,że będę w trakcie wykorzystania urlopu zaległego?
 
Lilija, nie ma przeciwwskazań żebyś poszła na l4 po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego. Pytanie co twój pracodawca na to.
Ja wczesniej okres dostałam dopiero po zakończeniu karmienia.
Z tymi opisami skoków to nie wszystko musi sie wydarzyć w tym czasie ani równocześnie ... Ja sie za pierwszym razem bardzo przejmowalam...

Panikara, tule!!! Powiedz jak mozna ci pomoc?

Amor, Blerka, kiedyś przyjdą lepsze dni! I noce tez :-)

Martuszka, my tez sie cieszymy z twoich inspiracji!

Ja sie cieszę, ze tydzień dobiega końca. Duzo cierpliwości mnie kosztują wysiłki wychowawcze z 2ka maluchów, niestety nie zawsze sie udaje. Ale i tak jest duzo lepiej niz wczesniej, utwierdziłam sie w przekonaniu ze poświęcenie uwagi działa cuda :-) Wczoraj umyslismy i rozlozylismy matę dla małego ze starszakiem. Super zabawa i jaki był dumny!
 
Lilija ja też planuję stosunkowo niedługo drugie. Głównie ze względu na tzw karierę [emoji6] Teraz mam umowę na czas nieokreślony. Planuję już tam nie wracać, a kto wie kiedy znajdę pracę i dostanę sensowną umowę? Ja w kwietniu skończę 31 lat więc też nie ma co czekać jeśli mamy mieć drugie.
Byłam wczoraj u gineksa i wszystko ok. Jeśli chodzi o okres to nie wiem czy miałam. Po połogu miałam krwawienie 3 dni i teraz niedawno to samo ale tylko dwa tygodnie po tamtym. Więc nie wiem.
Ja już po treningu, młody oczywiście nie dał mi w spokoju bez przerw ćwiczyć, ale trudno. W końcu będzie na tyle duży że sam się sobą zajmie [emoji6]
Przysłali mi dziś moją dietę [emoji4] Nie wygląda to źle.
 
Zuzzi,
moi chlopcy im wieksi tym wiecej uwagi chcieli, hahaha. Dopiero dzies od 3 rż sie sami soba zajmuja. Z 2ka latwiej bo na ogol zamuja sie soba nawzajem pomijajac momenty sprzeczek. Takze popieram starania o rodzenstwo :-)
Ja wracam do cwiczen w przyszlym tygodniu
 
Lunera, pracuję w służbie mundurowej, a więc nie będę miała większych problemów z pracodawcą. Pewnie nie będzie zachwycony, ale myslę,że dla niego też lepiej aby dalej mnie nie było niż abym wróciła i znów zniknęła.
Zuzzi doskonale Cię rozumiem, też mi zależy na karierze, dlatego też podjęliśmy taka decyzję.

Lunera a więc potwierdzasz,że mimo cięzkich chwil z 2 małych dzieci naraz to lepiej mieć je od razu ? ;)

Na co szczepiłyście dzieci? Wiem,że o tym było, ale nie mogę znaleźć a za chwilę idę na wizytę kontrolną zdrowia małego i bede umawiała się na szczepionki. Chodzi mi o te dodatkowe na rotawirusy, pneumokoki i meningokoki
 
reklama
Do góry