reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ja póki co daje espumisan 15 kropli 2 razy dziennie.

A co do spania to kiedyś też słyszałam że można dziecku dać np swoją koszulkę do łóżeczka w której mama chodziła i która pachnie mamą i dziecku ten zapach pomaga :-) my nie stosowalismy jeszcze
 
reklama
U nas noc bardzo ciężka, mały obudził się o 3 30 i do 6 nie spał. Padnięty był oczy mu leciały ale kiedy już był o włos od zaśnięcia to standardowo coś go wybudzało i w płacz :( do tego moje 38 stopni gorączki, ból głowy utrzymujący się do teraz, dreszcze, krzyże obolałe i piersi tak tkliwe, że najmniejsze muśnięcie wywoływało ogromny ból także chyba nabawiłam się zastoju pokarmu czy jak to się tam zwie...do tego m który miał wyjść na 2-3godziny z kumplami, a wrócił po 5 godzinach w stanie wskazującym na tyle, że dziecka bym mu na ręce nie dała. Nawet do sypialni nie dotarł tylko padł na kanapę w pokoju dziennym i już go nie było :/ i nawet nie przeprosił tylko stwierdził "oj tam". Tym sposobem zaje.iście obolała, z dreszczami i gorączką usypiałam Leona przez trzy godziny, godzinę przy tym chodząc i lulając na rękach. Masakra! :(
Teraz czuję się koszmarnie, idę poleżeć chociaż, póki mały przysypia :(
 
lilija - co do buzki malego to tak jak pisza dziewczyny, przy skazie buzia jest taka szorstka i taka jakby skorupa zaczyna sie robic od suchosci, a przy tradziku raczej jest taka miekka, ale rzeczywiscie mocno mu to wyszlo
co do espumisanu to ja podaje rano i wieczorem po 12-13 kropli i raz dziennie dicoflor

ancikowa - ja to zastoj to kapuste przykladaj taka rozbita tluczkiem i schlodzona, dziala cuda, wiem bo sama to przechodzilam i goroczke ci to zbije, od razu poczujesz sie lepiej

martuszka - no to super pediatra ci sie trafil, chyba usmiechne sie do ciebie po namiary tak na wszelki wypadek;-)

evelinuka - szacun za ogarnianie trojaczkow, nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic
 
Ja po wizycie u gina, powiedział, że na pewno przez 2 tygodnie w ciążę nie znajdę :p ale ufać nie będę:)

Ja mojej daje 10 kropli espumisanu do każdego karmienia.

Anciikowa, zatłukłabym chłopa :/ i też polecam kapustę, może nie miałam zastoju, ale bardzo tkliwe i gorące piersi i po jednorazowym okładzie jak ręką odjął
 
Lilijka,
Trądzik. U nas tez silny u na całej głowie, trochę rączki. Przemywam solą fizjo buzie często przy przewijaniu i mniej sie zaognia.

Anciikowa,
Odciągaj pokarm i dziś zostaw warte twojemu na noc. Kapusta swoją droga.

Mój dziś na mnie nawrzeszczał o 8 ze młody jęczy a on chciał sie wyspać, hahaha. Jeczał na drugim końcu mieszkania :-) ale nie wzięłam tego do siebie, zawsze narzeka jak ktoś go budzi.

Generalnie noc słaba, od 4 pobudki co godz, brzuch go męczył, także dałam w końcu espumisan. Nie wiem czy pomógł, bo dalej jeczal.
No i ja mojemu puszczam suszarke, naprawdę super go wycisza jak juz uda mi sie przerwać jego placz.

Dziś pierwszy raz smignelismy do parku na dłuższy spacer, było super i młody spał prawie cały czas. Tzn budził sie jak wczoraj ale łatwiej zasypiał i tak sie nie męczył.

Miłego weekendu!
 
Dziękuję dziewczyny za wskazówki, użyję ta maść narazie, zobaczę czy coś da a póxniej najwyżej spróbuje nadmandanianem.

Niestety z jednego kłopotu wpadamy w drugi, właśnie zobaczyłam u małego w kupce kilka niteczek krwi... jestem przerażona! Czekam na kolejną kupę... Daję mu Espumisan po 5 kropli przed każdym karmieniem bo tak pediatra mi kazała, ale teraz zastanawiam się czy to nie za dużo, może nie wyrabia z robieniem kup...
 
Lilija,
o ile dobrze przeczytalam ulotke to od 1 do 2 mg sie daje dziennie, 1mg to 25 kropli. Ja dawalam 2x dziennie po 13 kropli, i tak wszystkich nie wypija bo cos zostaje na lyzeczce.
 
Lilija to nie jest za dużo te 5 kropli przed karmieniem bo na ulotce masz że 50 kropli dla noworodka. U nas kup to raczej nie przyspiesza jedynie baczki wali a kupy co 2-4 dni robi.
 
reklama
Kochane nareszcie udało mi sie Was nadrobic!! Od rana nie miałam chwili by usiąść. A to sprzątanie a to zabawa a to obiad i tak czytałam po dwa posty i znow coś.

Wspolczuje tym z Was których partnerzy piwkuja sobie. Ja rozumem alkohol jest dla ludzi ale bez przesady. Mi sie czasami wydaje, ze my kobiety za bardzo pobłażliwe jesteśmy. To od nas wymaga całkowitego oddania sie dziecia i rodzinie a facet moze robić zawsze co chce i jest usprawiedliwiony. Mnie moj m. Tak dzisiaj wkurzył, ze najchętniej bym go pokroiła. Jemu sie wydaje, ze wszystko samo sie robi a ja tylko chodzę i zbieram po nim.

Anney,
mam nadzieje ze my będziemy extra babciami. Współczuje Ci tego jak zachowuje sie mama Twoja. Moja troszkę podobna jest. Tez nie można jej słowa powiedzieć bo sie odrazu obraza. I chyba jej sie wydaje ze jest mega super babcia. Dobrze ze niedługo już pojedzie... Sama dasz sobie napewno lepiej rade niż z taka "pomocą". Skąd sie biorą takie babcie egoistki? No skąd?

Co do przewijania w miejscach publicznych to ja staram sie tego unikać. Często przewijam w aucie na tylnią siedzeniu na macie. Nienawidzę publicznych toalet.

Co do karmienia. To karmie tylko piersią i chciałabym to robić do roku małego. Kocham karmić piersią i mogę to robić wszędzie. Nie przeszkadza mi ani gdzie ani czy ktoś patrzy. Przykryje sie zawsze pielucha lub chustka i jest ok...

Dzisiaj była u mnie teściowa i na wejściu poszła ręce umyć. W nagrodę dostała małego na ręce i tuliła go i mi spiewala. To nałogowa palaczka ale będąc u nas nie paliła przez dwie godziny! Widać było ze jej zależy. Ja w czasie gdy ona tuliła małego wzięłam prysznic i posprzątałam mieszkanie.... Teraz tylko poprasuję i dzień uważam za udany.

Co zastosować na katar u miesięcznego dzidziusia??? Moj mały od wczoraj walczy z katarem i widzę ze bardzo go meczy, często tez ulewa. Ale po pierwszej córce jestem przyzwyczajona do ulewania i wiem, ze przejdzie. Czasami ja jestem cała mokra i on;-) zycie z maluchem ;-)
 
Do góry