reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Kruszka kup metanium naprawde dziala. Alex mial takie odparzenia ze az rany jak byl maly przy zabkowaniu i wlasnie lekarz mi to przepisala.ale mozna kupic bez recepty.
On sie jakby przykleja do pupy, siusiu tego nie zmyje.. wiec ladnie chroni pupe i leczy.

Lakara odciagaj systeme 7-5-3
7minut z jednej piersi 7z rrugiej 5 z jednej 5z drugiej 3 z jednej 3 z drugiej moxesz jeszcze 1 minute z jednej i z drugirj.
Zmniejszając czas trwania "ssania" dostarczas sygnal do poersi ze czas zwiekszyc prpdukcje. Po 2-3 dniach zwiekszy sie laktacja.
Nie da rady ssaka dostawic ??
 
reklama
Super cinamona! Cieszę się że chciaż troszkę kąpiel uda się usprawnić. Oby tylko tak dalej :-) u nas dziś wieczór średni, w dzień dziecko złote a wieczorem różki pokazuje. Zrezygnowałam dziś z kąpieli, tylko toaletę wieczorną zrobiliśmy bo Szymek nie w humorze nawet przy karmieniu więc nie chciałam widzieć co by było w kąpieli. Oby teraz się wymarudził i dał spać w nocy...
 
Loveboiled, mała ładnie przybiera na wagę i zjada 120 ml jakieś, tylko ze ja mam problem z odciaganiem, 1h i mam tylko 70 ml mleka,a mała potrzebuje więcej. Na szczęście ze zawsze jakoś udaje mi dostraczac malej wystarczająca mleka, gdybym odpuściłam jedno odciagania to już nie ma mleka dla niej. Tak brodawki mnie bolą od laktator ale nie tak bardzo jak mała ssie.

Akuku, spróbowałam systemu 7-5-3 i prawie mleka nie wypływa żadnego, u mnie tak jest jak 30 min odciągam to pierwsze 5 min nie wypływa dopiero po 7 min wypływa mleka.

Mała ssie ładnie tylko ze mnie bolą strasznie brodawki jak ssie, zawsze mówię że mała nie ssie tylko gryzie no plus ona nie ssie cały czas, tylko np 5 razy ssie i przerwa i znowu ssie 5 razy i tak w kółko, i przez to bola mnie bardziej. Gdyby ssie nieprzerwanie to może mniej boli.
 
Nareszcie znalazłam chwile by napisać. Jakoś ciezko mi ostatnio sie wyrobić...:laugh2: Ciagle coś w domu do zrobienia albo przy dzieciach...

cinamona,
jak kapie starsza to mały najcześciej jest w chuście albo w swoim koszyku... Chusta sprawdza sie sto razy lepiej bo w koszyku zawsze płacze. No cóż.. nie rozdwoje sie i czasami po prostu odkładam go do koszyka i dosłownie pół minuty płacze. Moja trzylatka zazwyczaj myje sie sama.. Tz ja jestem obok i jej mowię co teraz ma myc... Pomagam jej tylko wejść i wyjsć z wanny. Jak mały będzie większy to będę ich kapać razem ;))

lunera,
nakladki z firmy madella sa super! Używałam i byłam zachwycona. Teraz przy drugim dziecku tez bolą mnie sutki jak czasem pociągnie za mocno, ale jest do wytrzymania. Z pierwsza córka miałam strupy. Te nakładki tanie nie sa bo tu chyba w uk jak dobrze pamietam to 20f kosztują, ale warto.

Akuku,
jutro kupie ten specyfik na odparzenia który poleciłaś. Ja dzisiaj zauważyłam rankę w okolicy odbytu u mojego malucha. Strasznie mnie to zmartwiło bo bardzo dbam o częste zmiany pieluchy i smaruje go alantanem i mustella i nic nie pomaga. ;-((
 
Akuku,
Jaka ona malutka w tej chuście :-) słodka strasznie!!!

To Lakara odciąga :-) ale w tym temacie - mnie dalej bolą brodawki jak przystawiam. I to prawda, ze jak długo i efektywnie ssie to mniej. A jak tak łapie i wypluwa to strasznie. A robi tak często kiedy go brzuszek boli... Ale jakos nie mam przekonania do nakladek.

Cinamona,
Ekspresowe tempo masz! Az sie zaczęłam zastanawiać czy gdzieś mi dzien nie uciekł bo nagle wydało mi sie, ze to wczoraj pisaliśmy o tych lezaczkach do wanny. :-)
 
Lunera haha stwierdzilam ze musze wyprobowac taki lezaczek. I prosze, pierwsza proba i udana [emoji3]

Za to zasypianie na noc porazka znowu. Nirmalnie diabel w niego wstepuje wieczorem. Widac ze jest zmeczony ale strasznie ciezko go uspac. Placze i marudzi caly czas. Udalo mi sie go uspac ok 21 ale po 40 min znowu sie obudzil. Akurat kolacje jedlismy i skonczylo sie tak ze jadlam majac go w ramionach. Znowu dalam cyca, pojadl i znowu nerwowy i nie ma jak go uspac. W koncu obwinelam mocno i jakos pomalu sie uspokoil i zasnal. Ale zasnal dopiero ok 22.30.
Juz nie wiem co mam robic...
 
reklama
Kruszka

zajęło mi to 3 dni. Najpierw smarowałam w dzień Bepanthenem, na noc Sudocrem. Na drugi dzień smarowałam juz tylko Sudocremem. Ale podstawą wg mnie dzięki której mu sie tak szybko zagoiło to wietrzenie. Przez te 2-3 dni mały nie nosił pampersów. Zakładałam mu tylko na noc. A tak kładłam go na nieprzemakalną podkładkę, na to jakiś kocyk i zawijałam mu krocze lekko tetrówką. Tetrówki szły jak woda, co wieczór pralka do prania, ale zadziałało i to własnie dostęp do powietrza uważam za najskuteczniejszy w odparzeniach.

Jest taka maść Tormentiol... w ulotce jest napisane że nie stosuje sie jej na noworodkach i niemowlakach, ale połozna mi ja poleciła, zaznaczając,że nie moge stosować jej dłużej niż 2 dni. Nie skorzystałam z rady, nie uzyłam jej, ale wygoogluj sobie w necie, dużo kobiet ją chwali na odparzenia, podobno mega skuteczna
 
Do góry