reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Czyli nie jestem wyrodna matka bo nie prasuje[emoji12]
Pamietam ze dla Maji prasowalam ale teraz to leniwa jestem hehe[emoji12]

Dobija mnie to zasypianie Hugo na noc. Caly czas mysle jak to zrobic zeby zasypial na noc wczesniej czyli tak miedzy 21-21.30. Musze probowac i moze w koncu wyjdzie.

Mam do was pytanie. Ile wasze dzieci nie spia przed pojscie spac na noc? 2-3 godziny bez drzemki i pozniej juz spanie na noc czy jak?
 
Hej, dzien dobry!
Ale miałam fajna noc po ostatnich. I maz wrócił, wiec nie musiałam sie rano zrywać, pospalismy do 8 :-)
Maluch spał na brzuchu obok mnie i budził sie co ok 3h.

Jinx,
Myśle, ze kilka kropel wody nie zaszkodzi, bez przesady.

Ja ze starszakami miałam 22 mce różnicy. Na karmienie nastawialam starszemu bajkę i szlam do drugiego pokoju. Trwało to 10 min wiec nie marudził. Czasem do mnie przychodził i przytulal sie z drugiej strony. Mlodszy tez dość łatwo zasypiał, wiec czasem jak usypialam starszego to ten w międzyczasie zasypiał mi na rękach. A cała reszte robiliśmy razem tj z młodym na ręku, obok w wózku albo w łóżeczku albo na sofie/łóżku a potem na podłodze obaj byli.

To prawda, ze jest mniej czasu. Ale więcej nie bedzie, wiec im szybciej sie przyzwyczaja tym lepiej. I mam wrażenie ze moi szybciej to zaakceptowali niż ja :-)

Teraz mieliśmy trudny tydzień jak m nie było, bo starszy zmęczony po szkole, średni ewidentnie za nim tęsknił i non stop marudził a młody złe spał. Jak normalnie zjedzenie obiadu średniemu zajmowało pół godziny tak wczoraj przy m to były może 2 minuty :-)

Zarzekalam sie tez ze nie będę prasować, a tu niespodzianka, wole te bambusowe pieluszki przeprasowane, są milsze. I nie zajmuje mi to dużo czasu, wiec jest ok.
 
Staram się Zośke budzić tak max 19 i potem ją ogarniam i tak po 20 jak ja ubiore po myciu to zapalamy lampeczke żeby nie było za jasno daje jej chcą i 20:30-21 mala zasypia.
 
Cinamona,
Zmartwie cię albo uciesze, wybieraj :-)
Mojego nie muszę przygotować do snu czy 'zmęczyć' wcześniej aktywnością. Nawet nie musi być specjalnie głodny zeby sie przyssac. Wręcz to niewskazane bo wyje wtedy przy kapaniu.

Wczoraj ok 18.30 wróciłam do domu, nakarmilam, ponosilam, o 19 kąpanie, 19.30 karmienie i o 20 juz zasnął. Do 23.30.
ALE - spał na brzuchu. Bo wczoraj na plecach - pobudka po 40 min.
 
Fiołeczka to chyba nieuniknione że ta jakość czasu jest inna. Jak się ma jedynaka to poświęca się uwagę tylko jemu. A ja wam powiem że mi się wydaje że teraz nawet więcej uwagi niż wcześniej poświęcamy Marcie. Wcześniej wiadomo bawiliśmy się z nią ale ona często sama.sobie organizowała czas. Teraz żeby nie czuła się gorzej z powodu brata to ładujemy się jej do pokoju i więcej z nią bawimy, szczególnie m nie chce żeby jego córeczka czuła się pokrzywdzona i śmieję się że więcej czasu jej poświęca niż mi i Szymkowi :-)
Co do spania to my jeszcze nie mamy rytmu. Zazwyczaj staram się żeby był aktywny od 17 do 20 i nie spał bo wtedy fajnie zasypia przy karmieniu. Jak to zaniedbam to staje się sam aktywny w okolicy godziny 23
 
reklama
Love, Cina właśnie się zastanawiałam czy tak można, bo czeka na mnie cala kupa prania do wyprasowania a chęci brak! :D

Cina, ja nie ustalam małemu godzin aktywności i snu, czasem takie godziny ma rano np od 10 do 13, a później całą resztę dnia i noc przesypia jak zabity tylko z przebudza się na cyca. A czasami taka aktywność wypada mu wieczorem tak, że np 22-24/1 sobie rozmawiamy, nosimy się, itd.

Cina, a czy brałas też pod uwagę Caboo Close dx czy jakoś tak? Taka niby bardziej męska wersja, fajnie się prezentuje jednak zastanawiam się czy jest równie fajna co Close?
 
Do góry