reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Pytałam o ten proszek robiony w domu bo kiedyś o tym czytałam i były super opinie, swietnie sie dopieralo. Płyn tez podobno fajny wychodzi i zapach można zrobić jaki sie chce dodając olejki. Dużo mnie sie podobno rzeczy elektryzują, są super miękkie i jeszcze pralka ma z tego pożytek.
Ja chłopaków rzeczy po przedszkolu i tak muszę zawsze płynem do naczyń chlusnac bo tluste plamy po obiedzie codziennie :-) a tak bym mogła wszystkich razem prac.
Teraz mam trochę czasu wiec spróbuje sie w to pobawić.

Anney,
Ja tez nie liczę ile śpi, staram sie tylko liczyć karmienia, zeby było min 8 bo boje sie zeby mi nie wyleciało z głowy :-) jakkolwiek to brzmi, teraz to raczej takie 'go with the flow', jak chce jeść to jemy, jak spać to śpimy, a jak płakać to sie nosimy :-) bez spinania. Ale z pierwszym tak nie było, hahaha.
Nie wazę bo widzę, ze rośnie. Po ostatniej wizycie musiałam w książeczce sprawdzić bo zanim do domu dojechałam to zapomniałam ile było :-)
Ubranka niektóre 56 już na styk a nóżki przykurczone przecież. I pieluchy ostatnia paczka 1 wykanczamy bo ledwo sie dopinaja.

A teraz właśnie czekamy w poczekalni na kolejna wizytę, wiec po sie pochwale.

Blerku, nie pamietam już czy próbowałaś chustowania? Skoro noszenie działa na te jego kolki i bóle brzuszka? U nas tez ostatnio coraz więcej na rękach.
 
reklama
U nas od 3-4 dni tylko rece. Juz mi prawe ramie wysiada. Musze isc do fizjo ale nie wiem jak to zrobic bo z mlodym musze isc a on musi wtedy spac a to troche skaplikowane wbic sie z wizyta i czasem spania.
17 go przylatuja moi rodzice to wtedy napewno pojde.
 
Ja chyba w czwartek pójdę do położnej na ważenie, ale też widzę, że rośnie. Tłuściutka się zrobiła no i też niektóre ciuszki 56 już ciasne a pieluszki już wolę 2 używać.
Przekonałam się do chusty. Dzisiaj właściwie nie dało jej się odłożyć samej do spania. Może dlatego, że chociaż ją ubrałam dodatkowo, to jednak chłodno mamy w domu. Przed południem spała z 2 godziny w chuście no i teraz też śpi, a wcześniej jeszcze ja z nią zasnęłam w łóżku po karmieniu. Na początku marudzi jak ją wiążę, ale już wiem, że trzeba to trochę przeczekać, pobujać ją i już jest ok.
 
Dziewczyny jak było z waszymi pępkami. Ja jestem przerażona, dziś odpadł kikut i pępek jest jakby surowy. Marcie odpadł i została ładna skóra ze strupkami tylko a tutaj jakby została wydzielina. Lekarka dziś ponaginała ten pępek i pewnie dlatego odpadł ale boję się teraz że za wcześnie i oby się jakieś zakażenie nie wdało.
 
Moja Mała dzisiaj jak się o 9 obudziła to w sumie do 18 spała może z godzinę. Być może dlatego, że trochę ją w brzuszku kręciło i mimo, że była śpiąca to nie mogła zasnąć. W końcu o tej 18 zasnęła w wózku. Obudziliśmy ją o 19.40 na kąpiel i karmienie (cycek powoli zbliżał się do eksplozji) i tak od 20.15 śpi... Zasnęła od razu po karmieniu na rękach, dała się odłożyć do łóżeczka i dziecka nie ma... Nie wiemy co mamy ze sobą zrobić teraz:p A ja wpatruję się w nianię i czekam na wrzask:p

Co do pępka u nas odpadł po ponad dwóch tygodniach i tak ze 3 dni jeszcze był taki "mokry".

Przeszliśmy już na ciuszki 62. Są lekko luźne, ale 56 już były ciasnawe. Pampersy są dwójki, podejrzewam, że niedługo do trójek będziemy się zbliżać. Nie wiem ile Młoda waży, jutro lub w środę idziemy do pediatry umawiać się na szczepienie i po skierowanie na usg bioderek, to pewnie będzie zważona. Ale już zbyt długo w jednej pozycji nie mogę jej trzymać, bo ręce więdną :)

No dobra, można się odmóżdżyć przy tap madl :p
 
reklama
Do góry