reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ja w piątek obudziłam się z silnym bólem gardła, a dzisiaj już właściwie przeszło, tylko czasem trochę zakaszlę. Ponieważ często miałam problemy z gardłem, to umiem sobie z tym radzić. Przede wszystkim ważna jest higiena jamy ustnej - częste mycie zębów, płukanie jamy ustnej specjalnym płynem 2 razy dziennie. Ja oprócz tego stosowałam kit pszczeli bezpośrednio na gardło (taka domowa, babcina metoda), ale to dość nieprzyjemne. Oprócz tego herbata z cytryną i miodem, ewentualnie mleko z miodem i czosnkiem (to również na wszelkie przeziębienia). W ogóle picie ciepłych napojów pomaga, łagodzi ból.Wysłałam męża do apteki, to przyniósł mi specjalne tabletki na gardło dla kobiet w ciąży: *spam* - z maliną, kitem pszczelim i witaminami (wystarczy zapytać panią w aptece o tabletki na gardło bezpieczne w ciąży i ona coś znajdzie).
 
reklama
o matko ale się rozpisałyście! człowiek tylko pójdzie do pracy, wraca a tu 4 strony! ;)

ale jestem głupia z tym kwasem foliowym... :zawstydzona/y: mam nadzieję, że nie zaszkodziłam swoją głupotą maluszkowi. Odżywiam się bardzo zdrowo więc może te moje brokuły i szpinaki jakoś trzymały poziom (czytałam, że w tych roślinach jest sporo kwasu foliowego).

Ja mam w środę wizytę i już nie mogę się doczekać! Lista pytań do gina coraz dłuższa... ale też moje obawy i stres coraz większy... i się boję czy wszystko ok...
 
blerka na pewno wszystko będzie ok:)))!
Ja też czytałam, że szpinak i brokuły mają dużo kwasu i na szczęście są pyszne!:)
A jakie macie zdanie o krewetkach? Bo są różne opinie...?
 
Beata88 Nie martw się! Na tym etapie no normalne, że nie było widać bicia serca. :-) Serio serio. Ja idę za dwa dni na usg czyli 5tyg i 3 dni i nastawiam się tylko na pęcherzyk z zarodkiem. W poprzednich ciążach 6 tyg 3 dni (wyliczone bardzo dokładnie) jeszcze nie miałam bicia serca! Spokojna głowa. :tak:


JInx Dzięki za rady co do gardła przydadzą się!


Dziś odebrałam wyniki HCG, rośnie ładnie. :-D 7522,6 mlU/ml w 22 dpo.

Czy u was też dziś pięknie i biało? :-D Przygotowujecie się już do Świąt? Mój piernik staropolski leżakuje już 3 tygodnie - mniam! Teraz myślę że może z dzieciakami jakieś ozdoby na chonkę by nie porobić... :) Uwielbiam ten czas, a wy?

Pozdrawiam prawdziwie zimowo.
 
Jak mnie gardlo zaczana drapać czy swędzieć to uzywam solanki:-) i też pomaga. Ja ogólnie nie stosuje żadnych tabletek bo nie lubie. Tylko naturalne metody;-)

Bolerka chociaz jest co czytać:-):-) ja uwielbiam to forum bb jest takie "domowe". Też słyszałam że zielone warzywa mają dużo kwasu foliowego ale nie da się zaspokoić zapotrzebowania na niego w 100% dlatego ważna jest suplementacja. Nie martw się tak tym! :-)

Anma ja się nie wypowiem bo mi nie smakują. Dwa razy robiłam podejście i jakoś nie mogę. Szkoda mi ich:-):-)

The white dziekuje za twoje słowa. Naprawdę to dla mnie dużo. Betka ładna kurcze ja nigdy nie robilam a może też powinnam to bym była spokojniejsza.

U mnie śniegu brak a tak bym chciała. Za to dziś mocne słoneczko aż się ciepło na sercu robi. Ale nastroju świątecznego brak.
 
JInxi dziekuje za rady, wiekszosc z nich tzn wode z cytryna i miodem oraz mleko z czosnkiem i miodem stosuje od 2 dni ale moze potrzebuje czasu i musze byc bardziej cierpliwa, te tabletki zaczelam brac od rana ale pomagaja tylko na chwile. Syrop tej samej firmy tez zakupilam w razie czego.

Beata88 ja tak samo jak the white one mam wizyte za 2 dni i spodziewam sie i mam ogromna nadzieje, ze zobacze pecherzyk, na bijace serduszko wydaje mi sie za wczesniej. We wczesniejszej ciazy bicie serduszka slyszalam dopiero w 6tc i pare dni takze spokojnie. Ja juz bety nie mierze bo nie chce sie stresowac, samo przeziebienie i ten bol gardla mi wystarczy.
Jesli chodzi o zielone warzywa to dzisiaj moj narzeczony ugotowal mi zupe ze swiezej kapusty bo mialam taka tzw zachciewajke, zreszta zauwazylam ze moj organizm sam mi mowi co potrzebuje jak brokol, kalafior, kapusta i ogorki kiszone mniam :-)
 
Anma14 - raz jeden próbowałam... chyba mam wiejskie podniebienie :-)

the_white_one - u mnie śniegu brak, atmosferę podkręcam muzyką... baaardzo lubię Święta i "z wiekiem" coraz bardziej je doceniam.

W związku z tym, że jestem sentymentalnym potworem i zawsze żałowałam, że moja Mama nie zrobiła dla mnie żadnego pudełeczka z pamiątkami albo.... no czegokolwiek na uwiecznienie ciąży stwierdziłam, że ja nie mogę powielić tego zaniedbania! Pudełko zakupiłam, będę zbierać dla Młodego pamiątki... No i zdjęcia. Co miesiąc, czarno-białe, w samych gatkach, z jakimś charakterystycznym przedmiotem ( teraz była czapa, później coś świątecznego itp). Pierwsze zrobione :D
 
blerka ale super pomysł z tym pudełkiem i zdjęciami. Ja wymyslilam sobie kalendarz-pamietnik juz zakupilam na 2015 Beaty Pawlikowskiej Rok dobrych mysli i tam juz zaczne pisac od stycznia a na razie pisze na luznych kartkach :-)
 
Blerka super pomysł! Magiczne pudełka są super:) Mam jedno duże ze ślubu i wesela i lubie sięgać do niego:) a teraz czas na kolejne!
Ja planuje co miesiąc w tym samym miejscu i w tych samych lub podobnych ubraniach robić sobie zdjęcia, zobaczymy co wyjdzie:)
 
reklama
Ja mam taki pamiętnik dla każdego dziecka. Mam zamiar im podarować jak będą miały te kilkanaście lat... może na 18 albo na "wyjście z domu" :) Ciekawa jestem jak im się będzie to wszystko czytało. A pudełko to też świetny pomysł.

Qrka ja się zaczęłam zastanawiać i trochę martwić czy ta HCG u mnie nie za wysoka... :confused: Eh nie dogodzi...:-p
 
Do góry