reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Kochana kciuki za was ktory masz tydzien mamuska ? Ja jutro juz 6 ale 7 przdemna tez poronilam 2 razy w 7 tyg niestety :( dlatego tez mam baardzo obawy czy sie udaaa tym razem ale niby do 3 razy sztuka he he he co do cycuchow tez bolla :( ehh ale oby tylko bylo dobrze przezyjemy wszystko prawda ?? :)

Ja dopiero 5 zaczelam. W tamtym roku w pazdzierniku tez poronilam w 5. W poprzedniej bylam tak szczesliwa ze normalnie rzucalam w pracy ciężkimi paczkami i wydaje mi sie ze to bylo glowna przyczyna. Wiecie glupia mloda szczesliwa i nawet nie zdawalam sobie sprawy co robie. Bylam u doktorka rano i zglosilan juz ciaze, tabletek na podtrzymanie ani nic nie dostalam bo nic sie nie dzieje. W pracy musze zglosic juz zeby wiecej nie dzwigac ciazarow. :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, witam nowe mamusie :-)
Dziękuję dziewczyny za wszystkie kciuki :-) Jestem juz po wizycie boze ile emocji ale po kolei: jest cudne malenstwo moje 0,47 cm szczescia wg Usg to 6 t i 1 d a wg ostatniej miesiaczki 6 t i 4 d i wg usg termin na 14.98.2015. Najcudowniejszy dzwiek bijacego serduszka 109 na minute ahhh prawie sie poryczalam ze szczęścia. Niestety mam nadal niski poziom progesteronu wiec dostalam zwiekszona dawke luteiny i duphastonu no i ta infekcja intymna musze ja szybko wyleczyc. Dostalam juz skierowanie na usg geneteyczne w 12 tyg. na poczatek lutego. Nastepna wizyte mam 5 stycznia w poradni patologii ciazy a potem 16 stycznia u obecnego lekarza. Zastanawiam sie jeszcze czy nie isc po swietach jeszcze do innego lekarza zeby sprawdzic czy wszystko ok czy poczekac do tego 5 stycznia jak myslicie? Musze w przyszlym tyg zrobic posiew na mocz zeby sprawdzic czy nie mam zapalenia ukladu moczowego, trzymajcie kciuki dziewczyny :-) TSH mam podwyzszone ale zmalalo mi Ft4 alr lekaz mnie uspokoil ze tsh nie ma wplywu na dziecko tylko ft4 zeby nie bylo za niskie a moje jest ok wiec chociaz tyle dobrze :-)

Starajaca jak chce Ci sie pic to pij jak najwiecej zreszta sa zalecenia zeby pic duzo w ciazy min 2 litry dziennie.
 
Lucalew no widzisz denerwowalas się niepotrzebnie i słyszałaś serduszko. Prawda że to najpiękniejszy dźwięk? :-) ja też bym chciała usłyszeć już. A progesteron sobie sama robiłaś czy lekarz ci kazał?
 
Lucalew bardzo dobre wiadomości:) I masz b. dużo kompleksowych badań chyba dobrze się Tobą opiekują:) przez Święta Ci ten czas do następnej wizyty minie raz dwa.
 
Hej Mamusie, trzymam kciuki za każdą z nas!

Jestem pozytywnej myśli. W poprzedniej ciąży bałam się o wszystko, każdego dnia, najgorsze było te 10-12 tc. A teraz ciut wyluzowałam, może dlatego, że nie mam tyle czasu myśleć i czytać przy swoim rocznym skarbeczku. A może dlatego, że i tak nie mam wpływu na to, czy będzie wszystko ok (poza dbaniem o siebie). Czekam z utęsknieniem na 29.12, aby zobaczyć serduszko, musi być, po prostu MUSI.

Lucalew gratuluję mega udanej wizyty, myślę, że do 5.01 spokojnie możesz poczekać.... choć gdyby coś się działo, to wal gdzie się da. Ale na pewno wszystko będzie ok i żadnych niepokojących objawów nie będzie.

Jestem o tyle spokojna, że moja lekarka jest pod tel. praktycznie cały czas, więc zawsze mogę zadzwonić i zapytać ją, czy to co mi się dzieje, to ok, czy mam jechać do niej lub na IP. Mam nadzieję, że takich telefonów uniknę w tej ciąży.

Anney dobrze, że już w PL jesteś cała i zdrowa.

Gosiak będzie dobrze tym razem. Też raz poroniłam w 6tc. Ale już "prawie" zapomniałam o tym, widocznie tak musiało być...
 
Dziękuję bardzo dziewczyny za wsparcie, ktorego bardzo potrzebuje, ciesze sie ze Was mam na tym forum :-)

Beata progesteron robilam przed pierwsza wizyta i teraz mialam zlecone i na następne tez mam zlecone. Tak ten dźwięk bijacego serduszka jest najpiekniejszy na swiecie, chcialabym miec takie okienko w brzuchu i glosniki co bym mogla malenstwo podgladac i posluchac :-) Doczekasz sie kochana i Ty w krotce, trzymam kciuki za nasze wszystkie malenstwa co by nam zdrowo rosly :-)

Aga tez tak czuje ze trafilam na super lekarza. Troche go szukalam ale od kilku lat mam do niego zaufanie. Przede wszystkim jest ginekologiem endokrynologiem a ja takiego potrzebuje i jest fachowcem i nie na ciaga, zleca tylko co trzeba.

Dziewczyny macie racje czas szybko zleci i rzeczywiscie poczekam do tego 5 stycznia no chyba ze odpukac cos by mnie nie pokoilo.
 
witajcie,

Beata88 – z tym torbielem to jest tak że jest szansa że się wchłonie lub przynajmniej zmniejszy bo obecnie jest spory, jednak jeśli tak się nie stanie to rosnący torbiel i macica w ciąży stwarza zagrożenie, po pierwsze torbiel może pęknąć i wtedy grozi poronieniem lub przedwczesnym porodem. Dlatego czasem robi się też operację usunięcia torbiela w czasie ciąży i to niestety też jest ryzykowne


Jlnx – gratuluję udanej wizyty, a imię Krzyś cudowne:)


Kwiatuszekk23 – witaj i gratuluję


lucalew – na razie torbiel tylko pod obserwacją, ale dostałam duphaston i jakby działo się coś niepokojącego to mam brać, super że wizyta udana, gratuluję


blerka – my już imiona mielimy wybrane zanim w pierwszą ciąże zaszłam, no dla chłopca już wykorzystane więc jak będzie drugi syn bo będziemy miel problem z wyborem a jak córcia to Aleksandra


Anma14 – fajne te kartki, super pomysł


magdus92 – pamiętaj że trzymamy kciuki


goosiak16 – kciuki za wizyty


anney – dobrze że już na miejscu, odpoczywaj



mnie wczorajsza wizyta zamiast uspokoić to bardziej przeraziła, co raz pobolewa mnie podbrzusze ale brałam to za normalny objaw ciąży a teraz boję się że to ten torbiel i już mam wizję najgorszego, mam się zgłosić do lekarza za około 4 tygodnie ale chyba tyle ne wytrzymam i pójdę jeszcze do innego wcześniej
 
reklama
Marand jej to nie ciekawie z tym torbielem:-( jak masz być spokojniejsza to lepiej idź szybciej do lekarza. 4 tygodnie to dla mnie też by było dużo na twoim miejscu. Ale może się wchlonie i nie będzie tak źle. Trzymam kciuki za ciebie kochana :-*
 
Do góry