reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Dobry wieczór mamuśki ;) Gratuluje udanych wizyt. Ja wybieram się jutro, może to za wcześnie na pierwszą wizytę ale nie wytrzymam do stycznia...
 
Martuszkaa super!
A wracając do tematu porodu, na studiach byłam świadkiem cesarki i dla mnie wyglądało to bardzo drastycznie i przez to jak lekarze rozciągali ściany brzucha to stwierdziłam, że nigdy na życzenie cc bym nie chciała. Poza tym podczas sn jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju przechodzenie przez kanał rodny, dziecko dostaje odpowiednią stymulację i informację o tym, że już się rodzi:p Dzięki temu potem jest mniejsze prawdopodobieństwo zaburzeń integracji sensomotorycznej czy różnych asymetrii. Oczywiście jeśli trzeba ciąć to trudno, życie malucha i moje zdrowie ważniejsze.
 
dobry wieczor paniom :)
dolaczam do waszej zacnej grupy ;)

mam dwoch cudownych synkow 7 i 9 lat :)

mam na imie anka, jestem w 5t5d ciazy, serduszko juz bije, blobik ma 2.5mm, termin porodu na 14sierpnia (ustalane wg romiarow malucha, bo wg om powinam byc w 12tyg ;) -mega niereglarnosc potabletkowa)

a teraz ide was czytac :eek:
 
Ostatnia edycja:
Witam:)

Chialabym dolaczyc :D
Dzis się dowiedziałam ze nosze pod sercem już 4 maluszka :D:D ma już 3 synkow 6,5 lat, 5 lat, i 11 miesięcy :D Ciesze się bo znowu będzie mala roznica wieku jak u starszkow :)

Pzdrawiam :)
 
Cześć dziewczyny! Witam nowe mamusie!

Trochę mnie nie było, jakoś nie miałam fazy na komputer. Po całym dniu z moimi kochanymi dziewczynami padam spać prawie razem z nimi. :)

Tyle wątków poruszyłyście i na tyle rzeczy chciałam odpowiedzieć, ale oczywiście już zapomniałam po drodze. :-D Oto co zapamiętałam, wybaczcie że tylko tyle:

loveboiled Nie martw się utratą wagi i brakiem apetytu, dziecko w tym momencie prawie nic nie potrzebuje, a wszystko idealnie wyssie z twoich zapasów. Cały organizm kobiety ciężarnej nastawiony jest że co najlepsze to idzie dla dziecka... co najwyżej ty się możesz czuć osłabiona, ale dzieciątku na pewno jest ciepło, miło, niebo, raj... :) BTW ja tez w pierwszej schudłam najpierw 4kg a potem przytyłam 9, a dwa tyg po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą, ale ja miałam mega ilości mleka i to ze mnie wyciągało. :)

starająca25 Super że odmawiasz Pompejańską, widzisz są już owoce! Jesteś pod najlepszą opieką! To niesamowita łaska móc odmawiać tę modlitwę, mi się udało 2 razy i szczerze ją kocham. :) Życzę Ci wszystkiego dobrego!

lucalew Wszystkie te sposoby łagodzenia bólu są dla mnie strasznie zabawne... tzn. o tyłek potłuc.:-D Ale piszę tak dlatego że ja miałam tak koszmarne bóle że to nic a nic nie działało. No ale to chyba tylko ja miałam takie doświadczenie, że prędzej umrę z bólu niż urodzę, bo większość moich kol. które rodziły naturalnie twierdzi że mogłyby rodzić co tydzień, a gorsze jest borowanie zęba...:no:

A co najśmieszniejsze mimo to że już wiem JAK to jest, nadal wolę rodzić sn bo tak lepiej dla dziecka, dla mnie i wogóle... ale jak się okaże że tym razem cc to też tęsknić za bólem nie będę. :) Będzie co ma być! Najbardziej to współczuję dziewczynom co do 10cm dochodzą a potem cc, dwa porody w jednym i boli i w trakcie i po. No ale mały na to mamy wpływ.


Wyobraźcie sobie że byłam u mojej lekarki w środę jak byłam 5ti3d i jak pokazałam jej wyniki hcg, to ona taka zrównoważona zwykle a zaczyna mi mówić: " Oooo.... ale wysokie, to może bliźniaki" :eek: Od razu pognałam na usg, ale jak na razie jeden pęcherzyk, z jednym ciałkiem żółtym i jednym śladem zarodka (ale ja tam zarodka prawie nie widzę...). Idę znowu się upewnić czy jedno, dzień przed Wigilią. Śmiejemy się z mężem że byłoby zabawnie... ale raczej wątpię, chyba byłoby już coś widać. :-)

Tylko znowu niepokoi mnie że wszystko jest większe o 2-3 dni, a to niemożliwe żeby zapłodnienie było wcześniej, na 100% nie.

Pozdrawiam was serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
akuku Gratulacje! Fajnie że najmłodszy będzie miał kompana :) Gratuluję wspaniałej gromadki. Pewnie nie dadzą wam spokoju i wszyscy będą na dziewczynkę liczyć, jak myślisz? :)
 
reklama
Cześć Mamuśki!

Witam nowe Sierpniówki!

Gratuluję udanych wizyt lekarskich!

a ja wcinam lody :D od Małża.
ciągle za mną chodzą te Wasze rosołki ;)
i ciągle jestem śpiąca...
 
Do góry