reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Zuzzi, odciągaj jak pójdzie spać na noc jak ma ten najdłuższy sen. Ja do mojego wyjścia w zeszłym tyg przez tydzień odciągalam... Kciuki za ważenie! Tyle cycania na pewno nie poszło w las!

Lilija, nie mam pojęcia. Ale wydaje mi sie ze to może być rożnie tzn zależy ile dany produkt sie trawi.
Czyli jak np chcesz sie napić to musiałabys odczekać ze 24h az organizm sie oczyści z alkoholu.
Akuku, a ty wiesz jak to jest z tym przenikaniem? Po jakim czasie jedzenie trafia do mleczka?

Blerka, Zuza, przecież w niedziele bylo ciepło, ze 20kilka stopni...
Dzisiaj było słabo, fakt. Ale to pierwsze zimno najbardziej odczuwamy, dlatego pózniej ja sie inaczej na taka sama temp juz ubieram.

Lucynko, jak mój ma zimne łapki to go czymś okrywam. Bo on ma zawsze ciepłe. Ale sa ludzie którzy maja zawsze zimne. Super, ze wizyta udana.
 
Cześć Mamusie, pisałam do Was 4 godziny temu, ale widzę że wzięło i wcięło mój post :/ jak Wam pisałam pojechaliśmy do przychodni nfz tam pani dr obejrzała małego pod każdym kątem i nic, zero objawów, osłuchowo czysty itd wysłała nas więc do szpitala na badanie moczu i usg nerek. W szpitalu postanowili nas przyjąć ze względu na bardzo wysoką temperaturę jak na takie maleństwo i...w sumie to pierwszy raz w życiu cieszę się, że zostałam. Badania wykazały poważną infekcję dróg moczowych, wodonercze, obie nerki powiększone, lewa znacząco, jednym słowem ogólnie mówiąc wrodzona wada nerek. Leoś ma najprawdopodobniej zwężenie na moczowodzie, najprawdopodobniej któraś zastawka się nie zamyka? przez co mocz cofa się, powodując powiększenie nerek, nagromadzenie bakterii etc. Czeka nas przynajmniej miesiąc leczenia, badań, zabiegu, a następnie rekonwalescencji, gdyż najpewniej malutki będzie miał zabieg (narkoza + cięcie buuuuuu :( ), póki co priorytetem jest wyleczenie tej poważnej infekcji. Jutro mój miejski szpital będzie dzwonił do kliniki w Chorzowie, do której zostaniemy przeniesieni już jutro albo dopiero w poniedziałek, kiedy antybiotyk który mały dostał zwalczy infekcję. Wylałam dziś potok łez i nie jest mi lekko. Mały ma wenflon, ale poza nim był kłuty niezliczoną ilość razy, a bo to trzeba pobrać krew, a bo nie mogły się wkłuć z tym cholernym wenflonem. Do tego zabrały mi go na przynajmniej pół godziny a ja siedziałam i słuchałam jak on strasznie płacze....nikomu nie życzę podobnej sytuacji :(
 
Anciikowa bardzo Wam współczuję i doskonale rozumiem bo i nas było podejrzenie dokładnie tego samego już w trakcie ciąży było wiadomo, ale na szczęście mocz się nie cofa. Musimy tylko co miesiąc badać mocz i co pół roku do szpitala na 3 dniowe badania. Też wylałam morze łez. Trzymam kciuki żeby udało się szybko zwalczyć infekcję i za dalszy pozytywny obrót spraw & & & & Tule [emoji8][emoji8][emoji8]
 
Blerka dziekuje ze to naisalas bo wiem ze to co robie ma sens.chocby tylko pomoglo jednej osobie! Ma sens dla mnie.
Az sie wzruszylam..

Lilija ala na noc ma same spiochy i napi z nami pod koldra hehe.
W dzien body z dlugim rekawkiem rajstopki i sukienka ;) lub body z krotkim bluzeczka legginsy i skarpetki.

Ja tez nie zkladam czapki po kapieli i rowniez nie okrywam.
Mi po kapieli jest goraco. Pozniej masaz (tym czym snarhjemy) pobudza krazenie i rozgrzewa.

Lilija u mnie w sypialni 18-19st a tam smaruje i ubieram po kapieli ;) nigdy nie placze ;)

Zuzagk moze to byc uczulenie na mleko krowie ;(

Lucalew dziekuje i przekaze ;)

Hehe dobrze Ci tak pospac !
Trzymam kciuki za jutro!

Panikara a jak bylo pierwszy raz po pologu ? Bolalo Cie? Bo moze on sie marrwi i nie chce Ci bolu sprawiac ?

Zuzagk wstaw zdjecie jak to wyglada

Lucalew najmniejsze to znaczy te na 50cm ?

Ruda najlepsze co mowic innym jak pytaja kiedy rozszerz diete..jak ubierasz iyd to "lekarz zalecil" rozszerzac diete po skonczonym 6 miesiacu bo zoladek dziecka wczensiej nie jest gotowy..lub bo podejrzewaja alergie i mam opoznic rozszerzajie diety itd..
Lekarz zalecil cieniej ubieraj bo maly mial potowki ktore sie babraly i mam kontrolowac karczek. Stopy nos i dlonie nie sa wyznacznikiem czy dziecku cieplo czy zimno.
Wiem jednka ze najlepiej dziala lekarz powiedzial itd..
Na pewno dziadkowie beda chcieli dawac slodkosci kiederki itp jak tylko dziecko zje pierwszy obiadek wtedy najleoiej dziala tekst ze dziecko ma alergie hehe.

Lunera alkohol w zaleznosci ile wypijesz wyplukuje sie tak samo szybko z mlkea jak z krwi. Nie trzeba czekac 24h tak samo nie trzeba wylewac ;) wiec raz na jakis czas jak ktos wie ze dziec pospi kilka godzin to np lamke wina mozna wypic ;)
Sa kalkulatory na necie.. wpisuje sie swoja wage co sie wypilo z jakim prpcentem i ile itd.. i wtedy oblicza po jakims czasie znika z krwi.

Lilija jezeli chodzi o alergeny to np mleko nawet 3 tyg trzebaby nie jesc nabialu zadnego zeby zobaczyc czy to alergia.. ale ogolnie sie mowi ze alergia/reakcja na dany produkt moze wyjsc od 3 godzin po jedzeniu do nawet kilku dni (nie pamietam czy 3-4 dni)

Lunera ogolnie jedzenie nie trafia do mleczka. Trafiaja skladniki .. mleko tworzy sie z krwi.. tam przeniesiemy alergeny ale nie ma w nim przypraw itd..

Ancikowa jejku biedni jestescie! Dobrze ze was do szpitala wyslala.. tylko czemu nie pozwolili ci byc przy nim i glaskac po glowce ? Jeju ;(
Zdrowka !
 
Anciikowa, współczuję, ale bądź silna, wszystko się uda. Dobrze, że szybko wykryte, wyleczycie i maluszek nawet nie będzie nic z choroby pamiętał.
Lunera, temat znam, ale książeczki nie widziałam, przy czym już zamówiłam. Moje nauczycielki nie podpowiadaly nam tytułów, kazały się wykazywać własną inwencja. Nawet moje znajome nauczycielki nic nie mówiły o tym. Teraz sama pewnie będę ludziom ułatwiać życie i polecać:) Dzięki za tytuł.
Nasz śpi w lekkim pajacyku z cienkim kocykiem do połowy przykryty.
 
Akuku z mlekiem racja, bo ja nabiału nie jem już 3 tydzień i mały ładnie wygląda.
A czy to prawda że gdy wprowadza się mm po kp to trzeba to robić stopniowo dodając do kp trochę mm i stopniowo zwiększać dawki?
Bo chciałabym czasami małemu dawać mm ale koleżanka mnie poinformowała,że takie nagłe wprowadzenie co jakiś czas powoduje bóle u dziecka
 
reklama
Ancikowa uściski dla was! Współczuję i dużo zdrówka!
Akuku tak bolało hmm nie pomyślałam o tym
Szymek znów dziś niechętny do spania. Ja idę się położyć a m się nim zajmuje.
 
Do góry