reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Ale sie rozpisalam i mi zezarlo...

Kasietta, ja wozkiem jezdze, wiec w wozku przewijam malego. Modlac sie, zeby mi kupy nie strzelil. Teraz zawsze ubranie na zmiane, dla siebie tez jakas bluzke i getry. Z mlodszym mialam kiedys w samolocie przygode, karmilam przy starcie i puscil kupe. Na cale szczescie podlozylam sobie kocyc zeby go przykryc gdyby zasnal. Bo jak odchylilam to on doslownie plywal. Nie wiem co by bylo gdyby nie lezal na kocyku, milismy jeszcze 10h lotow z przesiadkami. Od tamtej pory zawsze mam cos dla siebie.

My jezdzimy glownie w wozku, po domu tez. Czesto go wkladam, wiec przyzwyczajony. Czasem cos robie w kuchni a jego bujam noga jak marudzi. W foteliku tez lubi ale rzadko to robimy, taki skulony tam lezy z 'kaliszową' głową jeśli wiecie o co mi chodzi :-)

Blerka,
na mojego klade spac na brzuszku. Tylko wtedy tyle pospi. I to na noc zasypia tak mocniej ta pierwsza drzemka. Kapiel punkt 19, karmienie 19.30, po 20 na ogol spi. Do 23 a czasem dluzej, tak jak dzis prawie 4,5h. poza tym to w ciagu dnia maks 2h spi, a ostatnio to podsypia na krotko.
Przy moim najstarszym kolkowym dziecku duzo czytalam o snie, ktorego nie doswiadczal zbyt duzo. Ponoc niemowlaki maja cykle 45 min (pierwsza czesc mocniejsza i druga slabsza). Potem niektore potrafia sie przekrecic i zasnac na kolejny cykl, a niektore nie (np. moj starszy). Wiec nauczylam sie robic doslownie wszystko w ciagu perwszy 20 min po zasnieciu. Haha, moze stad to poczucie wolnego czasu przy kolejnych maluchach, ktore potrafily zasnac na dluzej.

Lucynko,
ze tam zapytam - jaki kolor tego katarku?
 
A my lubimy gondole fotelik jest okej jak jedziemy samochodem, ale jak na spacrr, to nie lubi ;) te ostatnie trzy dni byly okropne w ogolw nie spal wstawal o 8 ciagle plakal nic mu nie pasowalo. Cos mu odbilo ale dzisiaj przeszlo bo ladnie spi juz prawie trzy godziny. Wstanie zje i na spacerek lecimy.
 
Sann zdrowka dla Lenki.

Jak ja uwielbiam te 20 min drzemki[emoji12]
Mlody przysnal to ja hop pod prysznic glowe umyc bo wczoraj nie mialam kiedy. Wychodze z lazienki a ten juz zaczyna sie wiercic i otworzyl oczy. Ale skoro jeszcze byl spokojny to szybko suszarka w ruch, ja suszylam wlosy a dziec sie wsluchwial i cicho lezal. Suszarka przestala szumiec i dziec ryk[emoji12]

Mam dzisiaj dobry humor bo sie w miare wyspalam i do tego rodzice dzisiaj przylatuja[emoji3][emoji3][emoji3]

Nie mowilam wam wczoraj. Bylam z mlodym na ip z rana wczoraj bo kaszle. No i pediatra z ip mowi ze narazie jeszcze nie jest zle zeby leki dawac ale to sie moze w zapalenie oskrzeli rozwinac i mam umawiwc wizyte do mojego pediatry. I kurcze najblizszy termin na wtorek[emoji36]
Jesli bedzie gorzej kaszlal albo dojdzie goraczko to znowu na ip wyladujemy.
 
Amor ja bardziej bylam zmeczona przy Alexie i Vikim niz przy alexie.. przy Alexir bylam spokojna bo ja od kad pamietam to dziecmi sie opiekowalam.. alr viki byl meczacy.. spal max 15 minut czy to w dzien czy w nocy...

Ja w nocy nie przewijam chyba ze uslysze jak Ala robi kupke . Dzis slyszalam o 1 i przewinelam ja po czym odrazu zrobila znowu.. pozniej zasnac nie mogla i nie spalysmy do 3 jakos...
Zuzzi to jaki przyrost od spadku ?

Lunera ja nkr daje jjz espumisanu tylko biogaia i jak dla mnie bex espumisanu lepiej.. mialam wrazenir ze po nim ala czesciej sie meczyla..


Sann ja tylko w foteliku vo gondoli nie mamy..
 
Dziewczyny Hugo jak jadl w nocy to nie wiem czy zle sie przyssal czy co ale zrobil mi sie na surku taki jakby krwiaczek malutki i boli. Jak tez sie przyssal to bolalo jak cholera. I po karmieniu dalej to czuje. Posmarowalam tym lashinoschem, nie wiem czy to cos pomoze.
Zastanawiam sie czy nie odciagnac z tej piersi mleka i dac mu w butli. Moze wtedy szybciej sie zagoi...
Tylko czy jak podlacze laktator to przy przyssaniu bedzie tez bolec?
 
reklama
Akuku od spadku przyrost ok 510 w 3t2d
Ja też odstawiłam espumisan z zamiarem powrotu do poprzedniego leku, ale na próbę nie dawałam nic i jest dobrze [emoji4]
 
Do góry