reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Werci, super wspomnienia:)!

Lucalew pytam się, bo wiem, że nie każda kobieta się na nie decyduję, nie jest ono przecież obowiązkowe... A i jest ono dodatkowo płatne, choć jeśli chodzi o zdrowie maleństwa to oczywiście bezcenne! Ale rozumiem, że nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić...
 
reklama
Bede je miala akurat robione na nfz ale wiem ze sa platne. Myslalam ze cos nie tak z tym usg ze mialabym sie czegos bac. Bede miala jeszcze robiony test Pappa i cos tam jeszcze. Lekarz powiedzial mi ze potem sa jeszcze chyba 2 takie usg robi i ze tez bede je miala w ramach nfz.
 
Witaj Mona, rozgosc sie :-)

Nat wiem ze jest kilka punktow tzn wiek 35, choroby genetyczne, wrodzone w rodzinie Twojej lub partnera, wczesniejsze ciaze z wada genetyczna lub watpliwosci lekarza. Ja nie mam ani 35 lat ani zadnych w rodzinie wad genetycznych ale mysle ze ze wzgledu na cukrzyce ktora mam i zwiazane z nia mozliwe powiklania. Lekarz mi nie powiedzial dokladnie a ja nie pytalam.
 
Nat to jest info kgore znalazlam na stonie kliniki, w ktorej bede miala robione usg genetyczne:
Kwalifikację do badań wykonuje lekarz przeprowadzający badanie USG. W rejestracji pacjentka musi przedstawić skierowanie.

  • Amniopunkcja genetyczna i badanie płynu owodniowego
  • Wykonuje się najczęściej do 15 tygodnia ciąży. Polega na pobraniu pod kontrolą USG płynu owodniowego. Płyn, który zawiera komórki płodu poddawany jest badaniom biochemicznym i cytogenetycznym.
  • wiek matki powyżej 35 lat,
  • wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka,
  • stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka,
  • stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
  • stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
 
Witaj Mona, rozgosc sie :-)

Nat wiem ze jest kilka punktow tzn wiek 35, choroby genetyczne, wrodzone w rodzinie Twojej lub partnera, wczesniejsze ciaze z wada genetyczna lub watpliwosci lekarza. Ja nie mam ani 35 lat ani zadnych w rodzinie wad genetycznych ale mysle ze ze wzgledu na cukrzyce ktora mam i zwiazane z nia mozliwe powiklania. Lekarz mi nie powiedzial dokladnie a ja nie pytalam.

pappa to tak naprawde oblicenia komputera jak sie miescis w statystykach.
cyli wiek, nt (przeziernosc karkowa), wiek partnera, choroby, ktora ciaza PLUS biochemia krwi, pomair ciazowego bialka A i bety, one musza spelniac odpowiednie parametry wzgledem siebie, by dalo ryzyko.

czesto pappa wychodzi zly, z duzym prawdopodoienstwem wad, a amnio wyklucza.
 
reklama
Do góry