reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Pupui - upoluj mi plecak!!

Natka - u mnie podobnie... co roku jeździmy z Mężem na urodzinowy koncert T.Love, taki zlot fanów, do Wawy i ostatnio ktoś właśnie powiedział, że w tym roku pierwszy raz nas nie będzie... a my z Mężem "ojej a czemu? nie ma koncertu?" :D Spojrzeli jak na idiotów, że w listopadzie zostawimy dziecko z babcią na 4-5 godzin. Oby nie wezwali opieki społecznej ;) Ja się kieruję tym, że dziecko jest bardzo ważne, wiele się zmienia po porodzie, z kilku rzeczy trzeba będzie zrezygnować... ale szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko. Jak zrezygnujemy ze wszystkiego to nasza frustracja i brak szczęścia na kim się odbije? na dziecku właśnie...
 
reklama
Natka - dobrze prawisz :-)
dziecko będzie centrum wszechświata przez jakiś czas dla nas, dla jednej przez miesiąc dla innej rok albo kilka lat, ale nie może ono nadawać sensu naszemu życiu. Bo kiedyś musi odejść a matka nie może mieć poczucia że całe życie poświęciła dziecku.
Rób to co kochasz i wiem że dziecka nie zaniedbasz w ten sposób. Spełniona matka to spełnione i szczęśliwe dziecko :-)
W nas masz poparcie dla Twoich planów :-)

Co do telewizora to ja akurat go nie mam z wyboru i nie zamierzam mieć. I uważam ze tak lepiej dla naszej rodziny :-) sami wybieramy co i kiedy chcemy oglądać.
 
Natka, blerka - dokładnie o to mi chodziło. Ja też podobne rzeczy czasem słyszę, a moja mama uważa, że jedyna słuszna opcja to siedzieć z dziećmi przez 4 lata w domu, jak ona ze mną i siostrą. Kiedy mówię, że będę chciała brać udział w maratonach rowerowych, to też słyszę, że no jak to, a co z dzieckiem (zostaną z tatą, a może czasem pomoże siostra męża albo teściowa).

Gratulacje, Kopfer, ciekawe, co u Pateczki.
 
Kochane jestescie :-):tak:

Z tym telewizorem to abrdziej chodzi o to, ze ja strasznie lubie jak cos leci w tle jak np siedze przy kompie i obrabiam zdjęcia albo robie obiad :) W ciazy az wstyd sie przyznac ale wciagnelam sie Trudne Sprawy, Szpitale etc - na poczatku sie smialam z tego a pozniej juz lubilam obejrzec tak dla zabawy po prostu i odmozdzenia :) Dlatego pomyslalam, ze super by bylo jakbysmy mieli telewizor i moglabym wlasnie tak jak jedna z Was napisala - przy dlugich karmieniach etc cos tam zerknac jednym okiem :-D



Wiecie, ja bym zrozumiala jeszcze reakcje ludzi jakbym powiedziala, ze ide po miesiacu od urodzenia dziecka na jakas impreze popijawe wielka i wroce z wielona %, hahhaah :D Ale ja mam isc na sesje fotograficzne dzieki ktorym zarobie pieniadze :-D I tak i tak nie dobrze wszystkim wokol :p Dobrze, ze M i mama wspieraja :-D

Ale tez przez takie gadki ludzi sie odsunelam od wiekszosci znajomych, wole chwile porozmawiac na FB niż sie z nimi spotykac.

Ale chyba najbardziej legendarne bylo to jak znajoma 24letnia bezdzietna powiedziala, ze zona jej wujka po porodzie wygladala koszmarnie, ze sie zatuczyła w ciązy i cała spuchnieta chodzi w połogu - ja sie pytam czy ludzie sa normalni :confused2::confused2::confused2::confused2:
 
Natka bo ludzie beda gadac..
Kobieta wraca do pracy po macierzynskim lub wczesniej.. wyrodna bo dziecko zostawia opiekunce..zlobku..babci itp.
Jak nie wraca do pracy to leniwa bo w domu jej wygodnie i nic nie musi robic...

Karmi dziecko piersia z wygody zeby nie musiec wypazac butelek itd.

Karmi butla to wyrodna i leniwa bo nie chce jej sie karmic i swoj wyglad przeklada nad zdrowiem dziecka. ..

Nosi dziecko w chiscie zle bo przyzwyczaja.. nie nosi to nie kocha itd..

Spi z dzieckiem to wygodna..

Kladzie dziecko do lozeczka to wyrodna.

Zawsze maja powod by gadac..

Ja robie sobie dzieci bo mi sie pracowac nie chce.. robie dzieci jak królik by kase dostac z benefitow .. ogolnie to patologia jestem..
I dla wygody sobie dzieci robie..hehe

I tak na kazdy temat mozna..

Schudla szybko to pewnie sie glodzila.. nie schudla to pewnie zreslodkie non stop i inne smieci.

Ludzie gadaja o innych bo swoje zycie nudne maja.. niech gadaja. A ja sikam na to cieplym moczem :D
 
Natka - ależ ja oglądam seriale i tez dla odpoczynku, tylko sama decyduje kiedy mam czas i potrzebę a nie wtedy kiedy leci akurat w tv. A przy obrabianiu zdjęć to wcale Ci się nie dziwię, to strasznie żmudna praca :-) spróbuj może słuchać audiobooków tez, albo jakichś książek czy wykładów.
 
Wiesz Natka, wszedzie dookola tylko kult ciala i tytuly kolorowych gazet jak kolejna gwiazda wyglada 2 tyg po porodzie...
Nie mowie, ze to madre, ale jak Anney napisala o zyciu cudzym zyciem, takie komentarze tej kolezanki i wyobrazenie z tego sie wlasnie bierze. A ja sie pytam po co? Czy przeszkadzalby nam cellulit gdyby nikt nie zwracal na niego uwagi? Dlaczego mamy takie kompleksy?
 
reklama
Do góry