reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

bo wlasni te skojarzone sa najgorsvym syfem.


my s
zczepic bedziemy ale z duzym opoznieniem.
blonica, te
zec, polio sa chorobami, ktorych sie boje (mimo iz zywy naturalny polio nie wystepuje na wyspach ani w polsce od wielu lat i trzeba napawde sie postarac,zeby sie zarazic, choc jak ktos ma konie, to latwo) i wlasnie zaczniemy podawac pirwsza dawke w wieku 6miesiecy,zeby mala dojrzala sobie spokojnie.
po jo
ziu u lulka takie opoznienie zdalo egzamin, wiec i tym razem te podstawowe w taki sposob podamy.
nic
zego dodatkowego nie bedze, a juz na pewno nie rota, menc ani zadnych hpv.
 
reklama
Ja o szczepieniach nie mam bladego pojęcia... Po za tym nie wiem jak w us sie szczepi i co jest obowiązkowe musze dopiero poczytać..
 
No wlasnie, bo w kazdym kraju kalendarz szczepionkowy jest inny. W PL to przywalaja w szpitalu pierwsza dawke, i mocno sie zastanawiam czy tym razem nie odmowie i nie kupie czegos we wlasnym zakresie.
Bo poza iloscia chorob w jednym, to niestety te skojarzone w swojej zawartosci jakosciowo maja lepsze skladniki. Mnie to najbardziej denerwuje, ze u nas dotuje sie grosze szczepionki, starszych generacji, i ze ten kalendarz taki napakowany jest.
Bo dlaczego niby szczepimy w 1-2 dobie na to samo co w kraju obok szczepi sie w 3 mcu? Ile dzieci ma kontakt z gruzlica przez pierwsze mce zycia?
No i jeszcze argument, ze szczepionka nie chroni przed choroba w 100% - to chyba zadna nie chroni. I nigdy tych wynikow sie tak nie da porownac, bo nie ma 2 takich samych organizmow, jeden szczepiony a drugi nie... Takze ciezko temat.

Amawell, wlasnie, co u ciebie??? Jak szyjka? Krwawienie ustalo?
 
Amawell trzymamy z Liianką kciuki za Ciebie:)
Byłam wczoraj na kontroli po szpitalu i niestety znów wysokie ciśnienie (145/90) mam mierzyć minimum 3 razy dziennie, jak by przekroczylo kilka razy z rzędu 150/95 mam dać znać poożnej. Wkurzam się, bo nie wiadomo czemu tak się dzieje;/ Plus jeszcze te bóle głowy, a rezonans najblizszy termin na cito jest na koniec sierpnia, czyli za późno;/
 
To trzymamy dalej kciuki amawell!!!


Lunera, szczepienia w pierwszej dobie juz wogole nie rozumiem! Dziecko nie jest zbadane nawet porAdnie, czy nie ma chorób/wad, ale co tam...

W Uk na żółtaczkę nie szczepi sie wogole.
Na gruźlicę Kto chce.

Buniu, w USA macie okropny kalendarz szczepień.
Wejdź sobie na vaers.


Zanim zaszczepi sie dziecko, rodzic powinien przeczytać przede wszystkim o chorobach, na jakie chce szczepić. Jak sie zaraza, przebieg, powikłania. Przeczytać ulotkę szczepienia! (Zapewniam, ze spadną wam spodnie) i rozważyć system jakim będziemy szczepić.

Poczytać o powikłaniach.
O wszystkich dobrych stronach.
Macie jeszcze trochę czasu.

Sa choroby, na które warto szczepić bo ich przebieg i częstotliwość powikłań jest straszna, ale sa które kaDy powinien przejść, a które sa w miarę bezpieczne jeśli sie dzieckiem obchodzi jak należy w trakcje choroby.
Niedawno czytałam np, ze osoby które przeszły Odrę (a jednak znakomita większość przechodzi totalnie bezproblemowo) wytwarzają dos tam, co chroni ich przed 10roezajami nowotworu.
Muszę znaleźć ta publikacje.
 
reklama
Borysiatko, ale to sa jedne z głównych symptomów Sanu przedrzucawkowego. Czy oni ci pobrali krew na to?

Nic na razie z tym nie robią;/ Byłam na tej obserwacji w szpitalu i poza jednym zastrzykiem gdy miałam właśnie taki napad wysokiego ciśnienia to nic mi nie konkretnego nie robili. A teraz wziełam się za nauke i znów mam taki napad, może nie tak silny jak w szpitalu ale do przyjemnych to nie należy. Czekam na wizyte u swojego prowadzącego za tydzień. Póki co mierzę ciśnienie i zapisuję.
 
Do góry