reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Na meningo nie, ale na rota na bank. Jak widziałam jak moja Marta przechodziła jelitówki bez szczepienia na rota to myślałam że mi serce pęknie podczas gdy dzieci znajomych, które były szczepione przechodziły to dużo łagodniej
 
reklama
Ja generalnie szczepie, ale nie lacze szczepionek tylko wszystko pojedynczo (np tylko jedna skojarzona a nie skojarzona plus rota plus pneumo etc). I jak najpozniej mozna.

A jak mam watpliwosci co do stanu zdrowia (e.g. lekki katarek dzien wczesniej), to nie szczepie.
I cale szczescie, bo bylismy na dzieciach zdrowych na bilansie w poniedzialek, ale caly tydzien poprzedni byli lekko zakatarzeni, wiec pomimo, ze wszystko ok w plucach i gardle to chcialam odczeka czy tydzien. A w srode starszy wstal z goraczka i tak juz drugi dzien 39+ dochodzi. A szczepionka dodatkowo by go oslabila.

Odnosnie rota. Mielismy swego czasu cala rodzina. Mlodszy mial wtedy z 7/8 mcy, mial 2 dawki. Jemu sie kilka razy ulalo i koniec. Maz ze starszym tydzien sie meczyli, a ja mialam jedna noc tylko. Ale po bylam gorzej odwodniona niz po porodzie, normalnie ani reka ani noga, nie moglam chodzic.
Wiec albo szczepionka albo moje mleko, cos na pewno go ochronilo.
 
Jeśli chodzi o koszty, to te mam sprzed 3 lat i tak:
- szczepionka 5w1 110 zł (jak się nie mylę jest chyba 5 lub 4 wizyt w ciągu 2 lat)
- szczepionka 6w 1 180 zł
- rotawirusy 295zl (2dawki)
- pneumokoki 190 zł (3 dawki)
 

Załączniki

  • 1434652541331.jpg
    1434652541331.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 45
Ja ostatnio patrzyłam i ceny były dużo wyższe, chyba muszę dokładniej posprawdzać albo spytam się w aptece ile teraz kosztują szczepionki, jak mniej niż wyczytałam to będę szczepić napewno, oczywiście osobno a nie połączone.
 
A co oznaczają te 5w1 ? To znaczy że masz na 5 róznych chorób za jednym razem? (sorry że takie pytania głupkowate zadaje, ale jeszcze w ogole nie czytałam o szczepionkach.)
 
reklama
Lucalew i jak książka patrzyłaś juz cos w nią? Ja będę w weekend z mama rozmawiać to jej powiem zeby mi któraś kupiła i przysłała :)
Bunia tylko wstep i poczatek ale moze jutro cos zaczne bo mnie zaciekawila. Kruszka dziekuej jeszcze raz za pdf :-)

Werci ale sliczniutka ta Twoja Alicja jak ksiezniczka :-)

Lilija tak to znaczy ze kilka szczepionek jest w jednym zastrzyku.

My dzisiaj rozmawialismy na temat szczepienia w szkoel rodzenia i polozna powiedziala ze ona jako ona zaszczepila swoje dzieci pojedynczymi szczepionkami i nie poleca tych wlasnie 5 w 1 czy 6 w w 1 ze wzgledu na dawke i inne powody ale to jej zdanie i szczepila swoje dzieci ze wzgledu na swoja prace w szpitalu, to ze dzieci wysylala do zlobka czy przedszkola rowniez na pneumokoki i meninokoki ale byly w kilku dawkach i chyba jak corka miala ok 4 lat. Odnosnie rotawirusow mowila ze nie szczepila bo mimo szcepionki i tak mozna zachorowac bo odmian jest milion dwiescie a na pytanie ze ponoc lepiej sie przechodzi powiedziala ze nie ma tak naprawde badan bo jak sprawdzic czy dane dziecko jakby nie bylo sczepione przechodziloby gorzej?!

Ja chce szczepic ale tez pojedynczymi i tez jak tylko zauwaze ze dziecko nie jest zdrowe to nie dam zaszczepic poczekam az bedzie zdrowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry