reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ja też nie czytam za dużo, ewentualnie gazety jakie dostaje od, ale i tak nie całe. Nie mam pojęcia o kolkach totalnie nic, nie wiem nawet jak się przewija :D ... No ale dziś na szkole rodzenia rozpoczynam zajęcia o pielęgnacji niemowląt :). Dodatkowo planuje na dniach zaprosić połozną w moje skromne progi :p.

Ewelinka donosisz do tego 35 tc , zobaczysz:)
 
reklama
Lidia skoro skóra juz lepiej wyglada to moze okaże sie ze to nie cholestaza tylko jakis chwilowy wysyp.. Mam nadzieje i trzymam kciuki &&

Evelinka juz bliżej niz dalej, ale widać ze maluchom dobrze s brzuszku bo im sie nie spieszy :) i dobrze ! ;)

Anney a jak to jest z ta pępowina i wlasnie czekaniem az skończy tetnic.. Gdzieś chyba czytałam ze to dobre jest ale byłam bym wdzięczna za jakieś info.. Po za tym z kim to sie ustala z lekarzem prowadzącym ?

Dzieki dziewczyny za propozycje lektury :) sprawdzę i któraś wezmę.. PDFy tez sa fajne ale nie wygodnie mi na tablecie czytać, lepiej w tradycyjnym wydaniu.. Wogole co do czytania to mam jedna książkę od gina i sobie czytam tam sa tyg i msc ciazy opisane, ćwiczenia na każdy etap, jakieś powikłania, poród, choroby rożne w ciazy czyli taka ogólna o ciazy i przebiegu.. I kupiłam ost chyba mamo to ja czy cos bo była płyta z piosenkami wiec wzięłam.. Choć ostatnio na czytanie jakos czasu nie mam zeby tak spokojnie przysiąść i sie "wchłonąć".. Ale chce cos wlasnie mieć o maluszkach do poczytania, po polsku, bo moja wiedza jest Hm i duża i żadna wiec do poduszki poczytać jak najbardziej :)
 
Aaa i wczoraj byłam na klasie pierwszej, bo sa trzy-cztery spotkania.. I było o noworodkach, co jest normalne u nich a co nie w sensie wysypek i jakichś deformacji głowy, kupek itd.. Oprocz tego jakieś przewijanie kapanie i higiena.. I o połogu tez trochę.. Także trochę sie dowiedziałam ciekawych rzeczy :)
Chociaż powiem szczerze ze najbardziej mi zależy sie dowiedziec o szpitalu i tych wszystkich rutynowych roznych sprawach.. Bo w pl to sie pd kogos wie albo od was czytam co i jak.. A tu to wogole jakos inaczej.. Np nie wiedziałam ze do aktu urodzenia wbijają odcisk stopki.. Ze w szpitalu nie używają husteczek, ze maja swoje pampersy itd.. Ze nie zalecaja kąpieli do odpadnięcia pępowiny tylko takie mycie jak ja to nazwałam "szmatkowe".. I wogole zdjecia pooglądałam jak to wyglada itd.. Takie o praktyczne rzeczy..
 
Hej dziewczyny,
A nam sie zaczyna cos komplikowac z kazdej strony. Starszy dzis goraczkuje 39+... Moj brat nagle w szpitalu, mial usuwany wyrostek... Bratanek ma slabe wyniki wiec pewnie zaraz znowu on bedzie w szpitalu (maloplytkowosc). Rodzice strasznie to przezywaja.

A do tego jeszcze remont sie opoznia. Jedna ekipa skonczyla na czas, ale pan od dziury w parkiecie strasznie kreci, juz 4 raz byl i dopiero polowa za nami, a mial wszystko ogarnac w 1 dzien. Jeszcze wczoraj mowil, ze dzis skonczy a rano przyjechal bez polowy narzedzi, bo musi cos tam schac przez 2 dni. Nie ufam mu, ale nie mam wyjscia juz teraz. Przestalam z nim gadac, bo tak mnie denerwuje, ze nie potrafilabym sie opanowac i boje sie, ze zostawi to tak jak jest... Masakra, bo wstrzymuje mi pozostale prace tj montaz kuchni, blatu i pania od sprzatania, wiec wizja przeprowadzki w przyszlym tyg nieco sie oddala. Na czas remontu oddalam sunie rodzicom, bo w tymczasowym mieszkaniu nie moge jej miec, a teraz oni przyjechali do wawy i pewnie bede musiala ja zabrac, tylko nie bardzo mam pomysl gdzie...
 
reklama
Lunera życzę zdrowia dla rodziny.

Jest 01:44 a ja nie mogę spać [emoji19] Mam nadzieję że to nie stanie się normą i spowodowane jest tylko i wyłącznie tym że podjarałam się niesamowicie moim pomysłem na wystrój pokoju (w wyprawkowym).
Oby Wam spało się lepiej[emoji8]
 
Do góry