reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ja juz po panieńskim. Było ładnie, uroczo i różowo, ale najważniejsze, że panna młoda zadowolona :) ja za to nawet nie wiedziałam, że mnie ta organizacja tak wykonczy. Dzisiaj popołudniu pospalam, a nogi mi wczoraj tak spuchly, że do dzisiaj mi nie przeszło. No i jak di jutra nie zejdą obrzęki to dzwonie do gina co robić :(

Co do starań, to my się je staraliśmy, ale też się nie zabezpieczalismy, ani w pierwszej ciąży, ani teraz. Ja tylko sprawdzałam wg telefonu kiedy mogę, a kiedy nie. My jesteśmy ze sobą 9 lat, teraz 4 lata po ślubie. O pierwszej ciąży dowiedziałam się trzy dni przed ślubem i to było mega śmieszne ;) bo nagle tylko to było ważne, a ślub na drugim miejscu. Ja byłam tylko zawiedziona, bo po ślubie jechaliśmy na 3 tygodnie w podróż poślubna, na której miałam pić alkohol, imprezowac, jeść bułgarskie żarcie i palić papierosy, opalać się na skwarki ;) a zamiast tego cały czas mnie mdlilo, siedziałam w cieniu, mało jadłam bo się bałam, o alko i papierosa zapomniałam wraz z pozytywnym testem.

A ta ciąża to naprawdę nie wiem skąd ;) ale oczywiście bardzo się ciesze i drugiego dziecka tez bardzo chcieliśmy, ale jakoś tak nie umielismy sie zdecydować, no i los szczęśliwie zdecydował za nas :)
 
reklama
Ale dziś trudny dzień mamy, od samego rana. Oboje z M jacyś kopnieci, aż w końcu się poklocilismy, o! Jeszcze młody od tygodnia nie chce jeść obiadu, aż mój mąż ostoja spokoju nie wytrzymał. Ryczec mi się chce cały czas...
Co do płodności to mój synek, drugi w drodze, pięć Aniołków świadczy o tym, żeby się nie rozpisywać. Ale po tej ciąży również się będziemy zabezpieczac, wystarczy, że mam skłonność do bliźniąt.

Lucalew jak dla mnie to na tapecie jest za dużo kolorów, poza tym bardzo ładna.

Olka cieszę się razem z Wami :-)

Czy któraś czyta bądź czytała Język niemowląt?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z tego, co moja siostra mówiła, to jak ona się starała o becikowe, to to 1922 zł netto na osobę było liczone bez nowonarodzonego maleństwa. Okazało się też, że chociaż stypendium doktoranckiego się nie wpisuje w PIT, to jednak ono również liczy się do tej kwoty zarobków. Natomiast te nowe przepisy 1000 zł co miesiąc to jest jakby zamiast zasiłku macierzyńskiego, który przysługuje kobietom pracującym na etacie.
 
Tak jak piszecie z mamami rożnie bywa.. Z moja to tez jak jej zawieje... Także tez zazdroszczę dobrego kontaktu.. Chociaż musze sie przyznać ze odkąd jestem za granica to jakos lepiej nam sie rozmawia bo dzwonimy do siebie co 2-3 tyg i luz.. Chociaż czasem po 10 min rozmowy swoimi gadkami potrafi mnie wkurzyć to jej mowię zeby zadzwoniła jak bedzie miała inne nastawienie i koniec bo noe będę sie wkurzać nie potrzebnie..

Akuku jak mierzysz profilaktycznie to powinnaś sprawdzać na czczo i dwie godziny po posiłku. Dwie godziny po posiłku norma wynosi 120. A nie godzinę po ! I to prawda ze jak mierzysz z jednej kropli ale np z jednego paska a potem z drugiego to wynik sie różni.. Ja tez tak mam :)
A do godziny po norma to zależy jedni mówią do 140 a inni do 160 ale to juz indywidualnie sie dopasowuje..
Aha akuku i co do różnic w palcach to no możesz podejść do apteki i kupić taki płyn zeby sprawdzić czy glukometr jest dobrze skalibrowany tzn czy dobre wartości pokazuje.. Ja ostatnio musiałam kupić bo wynik z mojego i złego co lekarz miał był zbyt rożny i był "alarm" ale okazało sie ze tak jakos wtedy wyszło i ze moj glukometr jest wporzadku.. U mnie kosztowała ta fiolka chyba z 6$ także to nie jest drogie a warto sprawdzić moim zdaniem...

Lucalew fototapeta jest śliczna ;) ja sie ograniczam tylko do literek nad łóżkiem tzn szukam ładnych..

Zuzzi super ze wesele udane.. Jakby z tymi plecami dałaś rade tak szaleć? My jak byliśmy na tych urodzinach to dałam rady tylko kilka razy zatańczyć ale nogi tak spuchły ze buuu a po za tym jakas gruba jestem i mam ruchy jak słoń :D
 
Mam jeszcze chwile to mogę dopisać..
Ciekawe tematy wam sie widzę przy niedzieli rozkręciły :) u kazdej inna historia.. U mas ta ciąża to jak grom z jasnego nieba, po prostu sie stało i juz :) w sumie to nie wiem kto był bardziej w szoku ja czy moj haha:D fakt faktem nie zabezpieczaliśmy sie, albo raczej bardzo rzadko i dwa lata nam sie Hm udawało to złe słowo, po prostu byliśmy pewni siebie ze sie nic nie wydarzy mimo nawet "bardzo duzo i często".. Dlatego maluch zrobił nam niespodziankę ogromna:) tera oboje sie cieszymy i nie możemy doczekać sierpnia.. Moze ja chciałam bardziej czekać, z rok dwa a moze dłużej.. Wydaje mi sie ze nigdy nie byłabym zdecydowana ale to ze wzg na cukrzyce, bo zawsze czytałam albo mowili ze matko ciąża i cukrzyca, ze dziecko bedzie na pewno chore, ze mi bedzie cieżko w czasie ciazy itd.. Ale "odpukac" wszystko jest dobrze i myślimy tylko pozytywnie ze bedzie wporzadku do końca i z małym tez po porodzie i wiem ze bedzie i musi byc :)
Noi ślubu nie mamy, miał byc cywilny w tamtym roku ale mieliśmy mały cyrk z obrączkami bo zamawialiśmy z pl, a teraz to nic mi na palca nie wleZie i tak odwlekamy.. Ale on dla mnie jak maz wiec ślub czy bez to bez znaczenia :) Bo nie papier jest najważniejszy, przynajmniej nie teraz..
 
Ewelina jestem zarejestrowana od grudnia odkad się na 100% upewnilam o ciąży.. wcześniej pisalam dziewczyna by moc mieć dziecko musialam zrezygnować z pracy- ciężka praca fizyczna..balam się ponownego poronienia od dźwignia. No i cos kosztem czegos niestety
 
reklama
Dzien dobry ciocie :-D
2015-06-15 09.08.49.jpg
Dominika zyczy Wam milego dnia.
 

Załączniki

  • 2015-06-15 09.08.49.jpg
    2015-06-15 09.08.49.jpg
    17,5 KB · Wyświetleń: 59
Do góry