reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

sierpniowa mama

gaga bez przesady, przeciez nie wiesz czy Majcia ma uczulenie na zwierzaki, a testy to troche pozniej sie robi, wiec juz na zapas nie wyrzucaj biednych zwierzakow. Precz zle mysli, precz. A seler jest jednym z silniejszych alergenow w zywieniu, nie wiem dlaczego go laduja do zupek dla dzieci ::)
 
reklama
Justyna, jakie zdjęcie musi byc dla dzieci do paszportu? Lewo ucho ma być widoczne czy oboje uszu?
Mąż chce robić remont w domu i wysyla nas do kumpeli do Anglii na dwa tygodnie. Czemu nie? Tylko musimy Małej paszporcik wyrobić.
 
Arabella nam sie udało przepisowe zrobic Liwii :) format 4x5 papier błyszczący, jasne tło, lewy półprofil z widocznym uchem ale jesli chodzi o dzieci to nie jest to tak rygorystyczne przestrzegane !!
 
atol wiem że się testy robi później, wiem też że dziecko jak od poczatk jest ze zwierzątkami to się uodparnia, ale nigdy nic nie wiadomo, serce mi pęknie jak będe musiałą je oddać

a co do koleżanek z dobrymi radami to tylko jedna może mi je dawać - moja przyjaciółka z liceum co ma o rok starszego synala , no i oczywiście wy :) innych nie przyjmuję, nawet od mamy, no może czasmi, choc ona nie radzi, bo wie że tego nie lubie ;)
 
gaga u nas wlasnie wysypka zeszła i chyba była po zupkowych słoiczkach, mozliwe ze po selerze.
Co do testów alergicznych. To prawda, ze popularne skórne robi sie później - w wieku ok 3 lat ale od roku w Wiekszych stacjach krwiodawstwa w polsce, alebo w klinikach alergologicznych mozna zrobic testy alergiczne juz dla niemowlat. Test jest o wiele bardziej czuły i miarodajny. Robi sie go z próbki krwi w takiej specjalniej maszynie która bada chyba coś z genami.... nie wiem, nie chce sklamać. U nas mówili pół roku temu w dzienniku, że w Białymstoku juz mozna takie testy zrobić. Tym bardziej, w Krakowie powinno cos takiego byc. Warto sprawdzić, bo jedna z manifestacji alergi na siersc jest czeste chorowanie na drogi odechowe.
Ale nie koniecznie, więc głowa do góry i wypytaj, gdzie mozesz krew Majeczce zbadac.
 
a mnie meczy bycie takim detektywem, wiecznie sie zastanawiam na co Hania znow sie uczulila, nie wiem kiedys tak sie chyba dzieciom nie przygladali a tez sie chowaly, co za czasy ::)

no to sobie ponarzekalam i ide ogladac Matrix, pa, pa milej nocki
 
Justyna, dzięki. Nam też udało się zrobić takie zdjęcie. Mam nadzieję, że będzie dobre.
 
Gaga, Żużaczek ma racje, zapytaj o te testy, ja też o nich słyszałam, tylko nie wiem czy nie musi mieć dziecko skończone 8 miesięcy. Ale spytać można i wtedy zrobisz i będziesz pewna.
Atol, a TY masz racje, ja też mam dosyć tego sprawdzania z czego jest wysypka jak jest i wogóle. Kiedyś było inaczej. Moja Mama na przykład przez całe życie miała wyspki róznego rodzaju, skóra ją swędziała i wogóle i kiedyś nikt nie wiedział co to jest. Przepisywali jakieś robione specyfiki i wogóle. A jakies 3 lata temu kazaliśmy jej żeby zrobiła sobie testy i okazało się, że jest alergikiem i to prawie na wszytsko jest uczulona. I teraz leczy się cały czas.
 
Atol  Liwii po Nivei bardzo szorstka skóra sie zrobiła !!

a ja nie mam teraz u siebie tvn i nie pooglądam Keanu Reevesa  :mad:
 
reklama
no u nas idzie ta durnota na tvn, kurna a jeszcze chca reaktywację puszczać, nie zniese chyba
testy postaram się zrobić tym bardziej że ja alergik i astmatyk, więc mała ma po kim dziedziczyć :(
a idę chyba piffko zagrzać, troche alkoholu może małej cerkę naprawi 8)
 
Do góry