reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

To i ja dopiszę: ja -waga, mężulek -bliźnięta , syn- raczek a malutka- lwiątko. Każdy ma swój zank zodiaku. Niezła z nas rodzinna mieszanka, oby nie wybuchowa. ;D
Oliwcia dziś od 18 zaliczyła trzy ataki kolki. :( Pryczki puszcza i wtedy jej lepiej, ale przed tym jest tyle płaczu, że szok. Biedulka zachrypnięta na maxa i potem jest taka zmęczona , że tak chlipie z dobre pół godzinki i się wymęczy i zasypia. Mam nadzieję, że już teraz śpi na dłużej.
My tez byłyśmy na spacerku takim ok 2 godzinnym. Budkę jej odsłoniłam i sobie wpatrywała w drzewka, bo akurat długo wczesniej spała w domku i na dworku była skora do gugania, a nie do spania.
Jutro odciągnę mleczka i zostawię Oliwcię z siostrą, a sama porwę synka prosto po szkole na pizzę i na szaleństwo zakupowe do sąsiedniego miasta.  ;DKiedyś bardzo często robiłam takie wypady tylko z nim, a teraz już się to nie zdarzało dawno, więc jeśli panna Oliwka pozwoli, to poszaleję z synkiem. :laugh:
On inny niż wszyscy faceci, uwielbia markety. Marudzi tylko jak ja jestem w przymierzalniach.
Kiedyś w galerii miałam chyba z 20 staniczków do mierzenia i mój synek był tak znużony, że położył się na podłodze, niemalże u moich stóp. Za każdym przymierzeniem pytałam go czy ładny....i wiecie co tylko jna jeden kiwnął, że mu się podoba - na mój stanik w którym przyszłam. ;D
 
reklama
Cześć ! Ja dziś latam jak z cieczką. A to "Taniec z Gwiazdami", a to licytacja no i jeszcze BB.
U nas w domu Arek i Bibi lwy a ja byk. To, że Bibi-Ribik jest lwiątkiem jest największą dumą tatusia. Wg usg miał się urodzić w jego urodziny z tym, że się o 3 tygodnie pośpieszył.
A to jabłuszko to dajecie starte i podgrzane czy może ugotowane? Ja myśle małemu dać w środe soczku z marchwii 10 ml. W środe bo jutro mamy 2 podejście na szczepienie i chyba lepiej troche odczekać. Ponoć soczek z marchwi może ulżyć kolkowcowi. Tak mi przynajmniej znajoma mówiła. Zobaczymy.
Słuchajcie mam chytry plan. Tak sobie wykombinowałam, że może ja bym poszła na 2 miesiące wychowawczego! Musze w pracy zapytać jak by to mogło wyglądać. Dostałabym około 400-500 złoty zasiłku miesięcznie + za urodzenie dzidzi 500. Bo wtedy byłoby, że mam dochód utracony. Jutro ide do pracy i do urzedu miasta się dowiedzieć.
Pewnie jeszcze coś napisze bo karmienie mam dopiero o 23.30.
 
Z tego co sie orientuję , to wychowawczego jest równe 400 do ręki a zdziwiłam się,że piszesz, że wtedy można dostać 500zł za urodzenie. Jakoś mi się nie wydaje, aby uznali to wstecz. No ,ale może się mylę.Ja też jeszcze pobuszuję na allegro.Właśnie kupiłam małej takiego pieska. Tani, a przyda się może do samochodu. :D
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71210151
 
żużaczek Dostał lakcid i zaczał kupkac raz na dobę ale dalej baaaardzo wodniste i ze sluzem. Poradxcie dziewuszki od czego to moze być?

żużaczek - mój Tymek przez 3 tygodnie robił kupki ze śluzem. Okazało się że ma bakterię e-coli w moczu a przez to stan zapalny w organiźmie no i śluz w kupce.
Moja pani doktor zleciła posiew na kał i na mocz i wyszło co mu jest.
Brał przez tydzień Furagin i śluz zniknął a bez tych badań mówili, że to pewnie alergia pokarmowa....... i kazali mi Maluszka marchwianką poić a on biedny płakał bo go bolało jak siusiu robił.
Jutro badamy znowu mocz (posiew) żeby sprawdzić czy bakteria poszła sobie precz.
A tak dla zainteresowanych polecam ciekawą stronę: http://reflux-moczowy.w.interia.pl/.
Warto poczytać żeby nie daj Boże nie przegapić objawów u dziecka. Mój chrześniak miał reflux moczowy więc wiem że jest trudny do zidentyfikowania i bardzo groźny.
 
Anda o to 500 zł za urodzenie można się starać przez rok od pojawienia się na świecie dzidzi. Jak pójde na wychowawczy to będzie, że mam dochód utracony a jak nie pójde to mi się ten dodatek nie należy. No może ja źle główkuje - jutro się dowiem.
Ide z moim psichoniem na pacuniego - narazie.
 
hej !! a ja byczek z strzelcem mam lwiątko :)
Dziewczyny a jak wygląda ten sluz w kupce ??

A my wekend wyskokowy mielismy wczoraj babcia a dzis u kolezanki i jestem w szoku bo jej córcia ma 9 m-cy a Liwia wielkościowo jest TAKA SAMA !!

Anda udanego wypadu z Twoim małym mężczyzną ;D

A my dzis na droge (bo to ponad godzina jazdy) wzielismy ten luk z leżaczka i był spokój a poza tym Liwcia jak tylko ruszymy to z reguły zasypia ale koniecznie musi lecieć jedna piosenka chyba ta babka Zimmer sie nazywa, normalnie szok jak tylko zaczyna jęczeć włączamy to i mała ma odjazd !! to typowa piosenka na droge ;D
 
Monika jak się dowiesz jutro co i jak z tym wychowawczym, to daj znać.
Jeżeli chodzi o jabłuszko, to na pierwszy raz dałam ze słoika, chyba Gerbera albo Bobovitę. Jak kupię na rynku, to nie mam pewności, czy nie rosło np. gdzieś przy drodze, po której jeździ kupa samochodów. Potem będę dawać normalne, ale na początek wolę uważać.
Gaga wiem, że po butli mały dłużej śpi, ale i tak tęsknię za karmieniem piersią... Zwłaszcza jak wstaję w nocy do zimnej kuchni szykować butelke i ledwo widzę na oczy. I ciągle mi się wydaje, że za mało go przytulam, bo butlę opróżnia w 10-15 minut, a z piersi jadł dłużej i cały czas się przytulał. Co z tego, kiedy on już nie pamięta cycusia. Ostatnio próbowałam dla hecy mu dać, to wypluł z obrzydzeniem i popatrzył na mnie z takim wyrzutem, że aż mi się śmiać zachciało.
Dobrej nocki wszystkim
 
Faktycznie, ja w nocy jak pomyślę , że musiałabym teraz biec do kuchni to brrrr.... :(choć tak jak już wcześniej wspominałam przy synku wprost o tym marzyłam . Miałam dość karmienia piersią i byłam szczęśliwa móc podać mu butlę.
A za dwa tygodnie idziemy na bal sportowca i jak pomyslę , jak tu sobie poradzii moja cieżarna siostra z Oliwcią, to aż mnie ściska. :(W nocy mała tylko mruczy i już się tuli do cycusia, je i zasypia .Naprawdę nie wiem jak to będzie .Tak mi się wydaje, że to nie to samo co podać w dzień butelkę, no ale może się mylę i dobrze by było , abym się myliła.
Przeginam z tym buszowaniem po nocach.Idę spać .pa pa pa :D :D
 
reklama
nhjj fnvvfggfrretgr ---- to pisał Tomuś!!!
Anda kupiłam też tego psiaka!!!
Tomuś odkrył że ma nózki!!
Nasz mały szkrab strasznie lubi wpatrywać się w telewizor i monitor komputera!!
Pogoda zapowiada się paskudna!!!!
Pozdrawiamy
 
Do góry