reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

reklama
Ja na bioderka dostalam skierowanie od razu, tylko czekać trzeba miesiąc na swoją kolej. No a u nas znowu nie wesolo. Oznaki skazy białkowej mineły to się okazało, że mały ma wodniaczka na jąderku. Wczwartek znowu wyprawa do chirurga dziecięcego. Na dodatek od przedwczoraj ma kolke w klasycznej postaci czyli dwugodzinny nieprzerwany krzyk z zanoszeniem się od 18 do 20. My jutro mamy wesele mojej siostry i z Wiktorem ma zostać Arka siostra. Boje się jak to będzie, dobrze, że ona przerabiała kolke ze swoją mało to chociaż ma wprawe. Monika
 
mobugaj to strasznie musi być męczące i dla Was i dla maleństwa.Kolka jest okropna. Udanej zabawy i napisz szybciutko jak sobie poradziła z maleństwem siostra męża.
 
Cześć dziewczyny.
Mój Łukaszek przez te ulewanie i chlustanie przybrał tylko 700g. w ciągu miesiąca. Troszkę mało. Byliśmy dzisiaj na usg brzuszka aby sprawdzić czy nie ma tej wady o której wcześniej pisałam. Ale tam jest wszystko OK. Najprawdopodobniej ma refluks żołądkowy. A jutro wizyta u lekarza, więc zobaczymy co na to lekarz.
Również walczymy z kolkami. Na usg okazało się, że w przewodzie pokarmowym i jelitkach ma dużo powietrza. Pomaga troszkę gimnastyka i koperek. Ale i tak wszystko rodzi się z bólem. Biedaczek się męczy.

Monika mój Łukasz też ma wodniaczka na jąderku. Zaleca się przy tym układać jąderka do góry. Nasz wodniaczek jest malutki i ma się wchłonąć sam.
Acha, miałam jeszcze Ci napisać o ostrożnym stosowaniu maści sterydowych. Są one super, działają natychmiastowo. Stosuj je nie dłużej niż 5 dni i to raz na jakiś czas.

U nas usg bioderek nie jest obowiązkowe. Ale lekarz bada je przy każdej wizycie. Ale to chyba standard...

Anecik jak chcesz coś z piosenek lub kołysanek dla dzieci do śpiewania to polecam stronkę http://www.bajecznik.pl

Pozdrawiam Kaśka

 
rany Monia ale macie przejścia, ale nic się nie przejmuj mały wyrobi teraz normę i niedługo będzie zdrów jak ryba ;D

my mamy mały problem z karmieniem, dziś mała po raz pierwszy nie opróżniła mi piersi przed snem i mam nabrzmiałą, a niestety laktatorem nie jestem w stanie nic odciągnąć, jak sama chce "wygnieść" też nic nie leci, a mleka pełno, nie chce jej karmić na siłę bo ulewa, ale mi chyba cycek pęknie !!!!! W nocy przystawię go do niego to nabrzmiały będzie drugi ;D super po prostu
 
Słowiczku na szczęście ja zastosowalam ten steryd tylko 3 razy na skórkę z włoskami ( na reszte ciałka i buziuchne mialam taką bardzo drogą maść - nowość, jedyną dostepną na rynku bez sterydów) i wszystko znikło. Ja też jąderka mam układać do góry ale pediatra mimo wszystko dała skierowanie do chirurga. Łukaszek, rzeczywiście w porównaniu z Wiktorem (1200g) mało przybrał, ale podobno 500-1000g to jest norma. Mój teraz mniej je przez tą kolke to pewnie i przyrost wagi się zmniejszy.
Gaga 40 to jest bardzo mało, Wiktor przed kolką  jadł 90 czasem 120 jednorazowo 8,9 razy na dobę.
Goga jeśli chodzi o picie ja staram się dawać jak najwięcej wody z glukozą. W butelkę nalej zawsze więcej, aby dziecko  napiło się do woli. Dawalam również koperek, rumianek, samą wode przegotowana ale on najlepiej lubi własnie glukoze. Monika
 
Gaga może będziesz się śmiała ale w szpitalu taki problem miała dziewczyna która brała leki i nie mogła karmić piersią. W nocy było tak źle, że przyjechał mąż i sam ściągał pokarm ustami. Nie było innego wyjscia.
 
Acha! Dostałam wczoraj okres :mad:. Dokładnie 6 tygodni po porodzie. Na każdej imprezie albo mam okres albo syfa na twarzy. Kibel.
 
mobugaj uśmiałam się do łez wyobrażając sobie tego męża pracującego ostro ustami.
gaga jak mi nie szło laktatorem to próbowałam ręką wyciskać wprost do butelki i jakoś się uadło.
Moja mała po kąpieli usnęła na dobre 3 godziny i teraz się przebudziła i pewnie ze 2 godzinki będę ją nosić po domku. Ma oczy jak 5złotówki.
 
reklama
Monika rewelka.... ja mam tak samo. Na własny slub jak nie miałam okresu to nerki mnie napierniczały... hehe... Moja siora za to zawsze dostaje jak do nas jedzie :D :D
 
Do góry