reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

Ja włąsnie tak jak Anika masuje i to mi pomaga, jedną reką trzymam pierś od dołu a drugą dwoma palcami robie takie kółka...
Anika ja tez mam czasem twardą pierś ale nie odciągam bo nie che zwiekszyc laktacji bo i tak nie umiem wyrobic z wkładkami laktacyjnymi tak leci czasami jak z kranu czekam az Liwka sie obudzi i przystawiam...to jest najlepszy laktator  ;D
Ja przynajmniej tak robie jedno karmienie jeden cycuś chyba zeby sie z jednego nie najadła ale mi sie to nie zdarzyło...co prawda drugi cycus twardy ale czeka na swoją kolej ;)
 
reklama
Roksi to śliczna panienka a w tym foteliku to super to zdj. taki bobo malutki!!!! Ja na Liwke to moge patrzec godzinami - jeszcze ją wypatrze ;)
A propos fotelika to mi na oddziale jak bąbla pakowali powiedziały że to nie jest dla takich noworodków, faktycznie jakoś tak wpadła w ten fotelik ale przeciez to jest od 0, jak jechalismy do lekarza to juz ją zapakowalismy w gondole ale teraz chcemy jechac do mojego taty i to kawałek drogi (60km) i nie mam odwagi w tej gondoli jej wiez a te babska tak mnie z tym fotelikiem wygłupiły ze juz nie wiem czy nie zaszkodzi jej taka na wpół siedząca pozycja?!
No chyba nie bede czekac az zacznie siedzieć zeby gdzieś z dzieckiem jechać !!!
 
heja!!
Moj Tomcio ma dziś miesiąc!!!
Ja miałam zastó w 6 dobie po porodziej!! W szpitalu kazali mi tego co nie zje Tomuś odciągać tak na początek. Anika za kilka dni wszystko z mleczkiem się unormuje!! Ja na początku byłam tak zdołowana że chciałam przejsć na butlę. Ja karmię raz z jednej raz z drugiej piersi a jak Tomcio chce więcej to daję drugą pierś zeby sobie podjadł. Moje mleczarnie wytrzymują taki system. Mój Tomcio je co 2 godz a pediatra powiedział że na cycu dzidzia może i co 0,5 godz chcieć!!
Byliśmy wczoraj u pediatry i Tomuś na wzdęcia dostał DEBRIDAT 2x 1 ml. Ale mi go wczoraj pięknie odgazowało!!! Już nie ma balonika w brzusiu!! Mogę stosować też żel przy wzdęciach FLATULIN do masowania i częściej kłaść na brzuszku! Po karmieniu i odbiciu ma leżeć na prawym boczku przez 0,5 godz i pod materacyk podusia żeby główka była wysoko!!
Waży już 4550 czyli przytbrał 1 kg!! (moje biedne zbolałe plecy)!!
Dziś jedziemy do ortopedy z bioderkami (profilaktyka)!!
Pozdrawiam
 
witam serdecznie, dziś Tata :-)

Gaga już urodziła, niestety operacyjnie - cesarka. Dzidziusia wyjęto we wtorek o 12:17. Mała ważyła 3560g i mierzyła 56 cm długości. Do domku wróci z małą chyba w sobotę, na razie leży w szpitalu i się goi. Jak wróci do domu to napisze więcej, na teraz zapodaj jedną fotkę:



i podam link do stronki gagi, gdzie dodałem kolejny rozdział:

http://pysiaki.mine.nu/majka/
 
gaga GRATULACJE WIELGACHNE! I witaj w klubie mamus z "zameczkiem" na brzuszku ;D ;D

Anika Witka karmie jednorazowo z jednej piersi, ale czasem ma taka fazę (dzis np.) ze obie obala za jednym zmachem. Biore te granulki i mam nadzieje, ze cyca przestanie bolec, tym bardziej, ze powoli produkcja wkracza na własciwe tory.
Na odgazowanie pije herbatke koperkową z Hippa i mały potem wali jak z armaty.
 
GAGA-GRATULACJE !!!
Ja zaraz mykam do gin. po skierowanie na jutrzejszy szpital.Mam nadzieję,ze szybko pójdzie,bo brzuch boli mnie już coraz mocniej i chyba reszta czopa mi odchodzi.W dodatku mężuś zgodził się być za mną przy porodzie,więc od razu mi się lżej zrobiło na duchu.Więc dzisiaj porobię,co mam porobić i jutro jestem gotowa na wszystko :) No,chyba,ze mały mnie jeszcze dzisiaj mile zaskoczy.
Dziękuję za wszystkie słowa otuchy i pozdrawiam.
 
GAGA GRATULUJĘ!!!! WKOŃCU ROZDWOJONA HIHHIHI

evelinka trzymam kciuki- wszystko będzie ok- tym bardziej, ze mąz będzie z tobą :laugh:

dziewczyny co do masowania piersi to lekarka mi powiedziała, że w żadnym wypadku nie masować- natomiast wszystki położne i mój lekarz gin powiedzieli żeby masować, ale umiejętnie!!!!! jak miałam zapalenie piersi przyszła do mnie do domu znajoma położna i pokazała mi jak masować. po pierwsze dajemy dużą ilość kremu lub balsamu rzeby nie naciągać skóry bo potem będzie boleć. po drugie głaszczemy delikatnie piersi, a po trzecie masujemy je delikatnymi okręznymi ruchami. jeśli mamy guzki pod pachami nalezy je rozmasować także okręznymi ruchami (mimo bólu!). nie masujemy na siłe bo możemy sobie tylko zaszkodzić zatykając kanaliki itd.!!!!!!!!! najlepiej jak masuje inna osoba (ma lepszy dostęp) np. mąż :-) jeśli już was złapie zapalenie to lekarz i połozna polecili mi kapustę zwykłą posmarować oliwą z oliwek i przyłożyć na piersi i najlepiej zabandażować (unosząc je do góry- nie zatykają się wtedy kanaliki)- przynajmniej na godzinę. z własnego doświadczenia powiem wam, że pomaga jak nic!!! mam nadzieje, że moje rady się wam przydadzą- tego nauczyła mnie super położna i naprawdę pomogło- mimo tego, że nie mam pokarmu :-( nawet nie wiecie ile się opłakałam, że nie mogę małego karmić piersią...tak bardzo chciałam....nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę...... :mad: maz mnie pociesza, ale ......eh.....
 
reklama
maleństwo pociesz się mysla na jakiej diecie ja jestem :D.... nogi mam juz jak patyki. Ty możesz wsuwac wszystko.... ja tylko moge powąchac ;)
 
Do góry