reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

izis w tej klinice do której chodzę, w prawidłowej ciazy KTG zaczynaja robic 2 razy w tygodniu od 38 tygodnia, i w 38-mym przepływy.
 
reklama
Hej Dziewczyny, no to robi się nas brzuchatek coraz mniej, a myślałam że będę jedną z pierwszych sierpnióweczek hihihih, ale człowiek jest naiwny.
Właśnie wróciłam z ktg i od gina, PO RAZ PIERWSZY DOTKNĄŁ GŁÓWKI MAŁEJ!!!, szyjka niestety jeszcze jest trochę twarda i trzyma ale rozwarcie się pojawiło na paluszek! Jeżeli nic się nie zadzieje to we wtorek do niego i to chyba będzie finiszowe, ale stwierdził też że do wtorku niedociągnę. Pomógł tam trochę, tzn. pogmerał tak że mało z fotela nie spadłam, powinno to też wywołać skurcze. Nie zostawił mnie dzisiaj bo poród byłby długi i ciężki, a tak z jego pomocą moze coś wyjdzie lepiej.
Monika tylko ci pozazdrościć takiego porodu!
Gaga! wskakuj na samolot i nie złaź póki cię nie zbadają, oni potrafią pomóc ale wirtualnie to nie da rady!!! /niestety/.
Do mnie też wydzwaniają ale nawet mnie to nie wkurza, wszystko obracam w żart i śmiech. Żużaczku a ten kolega widocznie nie grzeszy taktem, a może to kawaler i nie wie co to kobieta w ciązy ???
 
przepływy dooplera - badanie cyrkulacji krwi natlenionej i powracajacej miedzy łozyskiem a maluszkiem. W ten sposób sprawdza sie wydalnosc łozyska i prawidłowosc układu krwionosnego. Piewrsze takie badanie robi sie najczesciej w ok 26 tygodniu aby wykryć ew. wady. a potem pod koniec ciazy.
 
no i tu widać różnicę pomiędzy prywatną kliniką a zwykłym szpitalem, bo normalnie robią ci ktg i jeżeli jest ok, to nikt nie robi żadnych innych badań. A ktg robi się od 38 tyg raz, dwa na tydzień a w 40 tak jak lekarz ci zaleci.
 
Tyle fajnych niemowlaczków juz się tu pojawiło.... to ja na pocieche sobie wkleje zdjeciuszko mojego Boguchy jak miał 3 dni

dsc008359ef.jpg
 
reklama
Anika, własciwie to nie, tylko kiedys brwi nie depilowałam i miałam takie grube jak cyganka. Nawet włosy mam teraz takie same jak wtedy. ;D...
no i postarzałam sie o te 8 latek, tylko na zdjeciu na szczęscie nie widac ;D
 
Do góry