reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2012

doti - biedactwo, trzeba jakoś to przeczekać, przesyłam pozytywne fluidy :)) Pamiętam, że ja też się opłakałam z bezsilności, ale przetrwałam. Mój Wiktor może aż takich scen nie urządzał, ale najgorsze właśnie było jak karmiłam Olę a Wikuś akurat w tej chwili czegoś chciał i nie dał sobie przetłumaczyć że musi poczekać, wpadał w histerię, krzyczał, Ola mi się od piersi odrywała i też zaczynała płakać, nie było łatwo, jak Ty musiałam sama na siebie liczyć, TŻ cały dzień w pracy. Teraz mam nadzieje że będzie trochę lżej bo moje dzieci są troszkę starsze i bardziej samodzielne, że bardziej będą świadome z zaistniałej sytuacji.
Wytrwałości wszystkim mamom!!

EDIT:
dzag
- przesłodki jest Twój Tymuś, niedługo będzie miesiąc od narodzin, już tak fajnie wygląda :))
 
Ostatnia edycja:
reklama
Irisson, bardzo możliwe. Tak na prawdę gin powiedział, że dzisiaj mogłabym na porodówkę jechać tylko szyjki jeszcze 70% i twarda i nawet dobrze, żeby miała jeszcze parę dni na zmiękczenie na tych czopkach, bo on się boi żeby nie pękła.
Wiesz co jak miałam rok temu indukowane poronienie, to tak samo skurcze rozwierały szyjkę, a ja nic nie czułam. Dziś zakładam podkład pod materac bo już 2 ginów mi powiedziało, że akcja przeważnie zaczyna się w nocy, a materac tani nie był:biggrin2: Mała na ktg kurde 4 ruchy, ja panika, a gin że to norma na tym etapie itd, i żebym już nie męczyła tego dziecka ciągłym szturchaniem brzucha:-( No i mam takie bóle jak na okres ale delikatne.

Marta, dopiero jutro będzie koleś, M mył się w tej lodówie, a ja grzałam 3 czajniki wody, garczki na palniku i może 1/10 wanny zapełniłam. Dziś umyjemy się u moich rodziców albo o teściowej.

Aia, a aj dziś pytałam o sex na rozluźnienie tej szyjki, to niet:wściekła/y: powiedział, że szyjkę zmiękczą mi czopki, a nie mam już czopa i on się obawia infekcji, że spodziewane korzyści są o wiele mniejsze niż ryzyko sexu bez czopa. No nic bidok M musi czekać do końca połogu.

Sepme, no wyobraziłam sobie Ciebie taką bujająca tymi bioderkami przy owsiance:-D

Olga, jesteś konkurencją dla perfekcyjnej:-D, ja mam posprzątane, jutro jeszcze tylko kurze, żeby przed piątkiem być gotowa, ale bym chciała żeby do piątku rozwarcie do 4 cm doszło.

doti, ciężko z Luziką idzie:no:, a ona od zawsze był taka zaborcza?

kakakarolina, dasz radę, a moja mama wczoraj mi opowiadała, jak to karmić piersią nie lubiła, że dla niej to żadna metafizyka itd. Moja mama kocha nas nad życie, ale nie gloryfikuje macierzyństwa, ja też mam takie podejście. Wiem, że będe ją kochać ponad życie, ale będe mieć jej często dość o pomyśłe po co mi to, wejdź na bachoramagazyn.pl. lubię to czytać jak mam chwilę zwątpienia.

dzag, no na pewno jeden pokój jeszcze bardziej wszytko komplikuje, nie masz swojej przestrzeni, a chodzicie już na spacery? co z mieszkaniem?

dorotus, witaj z powrotem, ale mnie pocieszyłaś jeszcze przenosić:no: Myślę, że te czopki rozruszają akcję, liczę, że wody odejdą mi w domu.

Na zapas jakby miała na dniach urodzić kupiłam sobie 2 kg śliwek i ostatnie truskawki, już nie długo basta na takie specjały.
 
Doti Twoja córcia bardzo mocno przeżywa narodziny siostrzyczki, biedactwo. pewnie jej samej też jej ciężko i trudno sobie z tym poradzić. Żeby zyskać Twoją uwagę zaczęła nawet zachowywać się jak młodsze dziecko. Niestety to musicie przeczekać i musisz mieć dużo sił, żeby jej pokazywać co jest nie tak, co Ci się nie podoba w jej zachowaniu, ale nie w niej. DOceniaj ją też dużo, zauważaj najmniejsze oznaki fajnego zachowania.
Asia ja z rozwarciem na 2 luźne palce bujam się już ponad 2 tygodnie, szyjkę mam miękką i scentralizowana, ale skurcze tylko przepowiadające. Choć pierwszego przy takiej szyjce trafiłam na porodówkę i rodizłam, ale skurcze były
 
asia, na leżanki chodzimy :-p, na ogródek. U nas nie ma gdzie spacerować. Cięgnie mi się przed domem masakrycznie ruchliwa droga z Niepołomic do Krakowa, bez chodnika. W sierpniu zacznę wsiadać z Bąblem w autobus i będziemy sobie spacerować w bardziej cywilizowanym miejscu :-).
A pokój jeszcze jeden mamy. Ale jest tak malutki, że obecnie mieści się tam rozłożona kanapa (M na niej śpi), wyekspediowane z obecnej sypialni 2 regały i suszarka na pranie. Więcej miejsca nie ma, nawet wejść jest ciężko :-D.
 
domi, dlatego ja na nic nie liczę, u mnie Ci ginowi:tak: oceniają sytuację na podstawie stanu łożyska bo jego dni są już policzone, a wtedy poród musi nastąpić.

dzag, a samochodem z M po pracy do parku? czy nawet nad Wisłę? może na Tymka też by to dobrze wpłynęło, a Ty wyszłabyś do ludzi? Mój kolega jak jego żona urodziła to schudł dobre pare kg, bo chodzinnie po pracy obiad i na parę h scapeery jeździli dzień w dzień. My też tak będziemy musieli bo nasz Eddie musi wyjść codzinnie na 2 h.
 
Doooti oj współczuję Ci mocno, tulę.. chyba dla Luizki karna kozetka, to faktycznie za późno, bo będzie to kojarzyć z Młodą, kurcze ciężka sprawa, niby ignorowanie złego zachowania jest dobre, chociaż ja Ci powiem, że u mnie to działa tylko do słów, ewidentnie przydałaby Ci się jeszcze jedna para rąk, mąż nie ma jak dostać wolnego?

Asia
hehe no to tylko czekać do piątku :tak:

Dzag ale się Tymuś Laurce spodobał, nadziwić się nie mogła, że się go z komputera wyjąć nie da :sorry:
 
witajcie dziewczyny
ka codziennie mecze sie wieczorami i w nocy z bolami :/ skurczami i pisianiem co godzinke :/
bezsennosc to standard :(
ogolnie nic nowego, podczytuje Was ale nie mam weny zeby pisac,juz bardzo chcialabym urodzic bo jestem jak niepelnosprawna :(
miloego dnia laski :*
 
Dziewczyny w chwilach zwątpienia zachęcam do lektury:Bachor mag. JAK BYĆ MAMĄ IDEALNĄ, dla wszystkich które nie gloryfikują macierzyństwa. My z M zaśmiewamy się do rozpuchu, są przekleństwa ale to prawda o rodzicielstwie dla mnie (chociaż super niania potępiła tą gazetę;-)). Tworzą ją babeczki p 30 co mają po 3 dzieciorow, które bardzo kochają ale kochają też swoją pracę i nie są idealne, to taka satyra o nieidealnych rodzicach.
 
Asia ja też poprzednio 2 luźne palce, brak czopa, głowa w kanale, szyjka mięciutka i scentralizowana. Dwa tygodnie to trwało ;-) Wszystko było gotowe tylko skurczy brak. tego pierwszego rozwarcia nawet nie zauważyłam za to z 2-3 robiło się 24h i to już zauważyłam :tak: ale życzę Ci szybko i szybkiego porodu. w

Ech ale ostatnio nie miałam też przepowiadających a teraz męczą mnie i nakręcają niepotrzebnie moje złe samopoczucie :-(
 
reklama
Asia odstawiła leki, to od razu się ruszyło, ciekawe jak Marcia, no i Sopelek, ona to chyba zajęta jest :-)

Super, że Emi się czuję dobrze :tak:

mężuś przyniósł mleko, więc czas na kawę :-) Ula całkiem ładnie gra, Laura pływa w wannie, jeszcze 1h20min. i tatuś wybawca przyjdzie :-)
 
Do góry