reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Madleine nie wiem jak z tym trwardnieniem, bo ja nie mam. Może lepiej zapytaj gina na wizycie, bo moja to tak ogólnie powiedziała żeby w tym pierwszym trymestrze nie szaleć. Tzn. nie mam zakazu, ale nie za często i nie za ostro i nie za dużo.
 
reklama
Hej dziewczynki. Ja dziś od rana się zmobilizowałam bo nie mogłam już patrzeć na kurz. Odkurzyłam cały dom, a do tego poszłam do garażu i posprzątałam i odkurzyłam mój samochód w środku bo już był taki syf że jak wsiadałam to mnie na wymioty zbierało:eek: a teraz czysto i pachnąco. Od jutro przez najbliższe dwa tygodnie sobie pośpimy bo Amelcia ma ferie, mieliśmy jechać do Gdyni do oceanarium ale lekarz prosił abym raczej spokojnie do następnej wizyty czas spędzała i bez wysiłku więc odpuszczam wyjazd. Ja pójdę z Amelką do kina ze dwa razy, zobaczę w RCK może będą jeszcze przedstawienia dla dzieci a mąż się zobowiązał że pójdzie z nią na basen. Ja jakoś w ciąży boję się na basen, boję się żeby infekcji nie złapać. Rano śnieg z deszczem padał a wiało tak że myślałam że mi samochód odleci:szok:.
Strasznie mnie senność męczy i to przez cały dzień, wieczorem o 20:00 leżę już wykąpana w łóżku a o 21:30 często już śpię. Choć w nocy to rożnie bywa bo przynajmniej dwa razy muszę siku a jak wstanę to czasem ciężko mi z powrotem zasnąć.

Madlein jak byłam w ciąży z Amelką to jeździłam do Poznania do bardzo znanego prof. to byłą moja 4 ciąża i pytam go w prost o sex w ciąży. A on człowiek bardzo poważy mówi tak, "z góry przepraszam za moją głupio-mądrą odpowiedź, ale z seksem w ciąży to jest tak że generalnie to nic złego ale orgazm u kobity wywołuje skurcze macicy, które u jednych kobiet przechodzą po chwili a u drugich kobiet mogą się rozkręcić i może być nie wesoło". Więc trzeba siebie obserwować, jak nie ma plamień krwawień a pobolewanie w dole brzucha minimalne i przechodzi szybko to nie ma przeciwwskazań. Ja sobie sex odpuściłam, boję się:no:.

MArt ja jestem w podobnej sytuacji bo na duphaston muszę wydać ok. 240 zł na miesiąc, no ale jak trzeba to trzeba. U mnie w mieście przy dobrych wiatrach kosztuje 39 zł. Raz byłą promocja i kupiłam dwa opakowania po 32 zł, ale już niestety się skończyła więc średnio 40 zł za opakowanie. Jutro idę wykupić następną receptę bo już mi się zapasy kończą.

cornelka mnie też czasami znienacka na pawia ciśnie w różynch dziwnych sytuacjach. W środę na wywiadówce u córki mnie dopadło, ale dałam radę:).

Dobra laski brzuchatki idę gulasz gotować, jak tam wasze okrągłości? widać już coś. U mnie rano brzuch mniejszy ale wieczorem dół brzucha wyraźnie się zaokrągla. Ciekawe czemu wieczorem go tak wywala.?
 
Mygdu no to ładnie spokojnie się prowadzisz, jak sprzątasz cały dom, garaż i jeszcze samochód. Ja ostatnio wróciłam z pracy, i była rozebrana choinka i wszystkie iluminacje świetlne z różnych miejsc, okien, schodów itd. A następnego dnia jak wróciłam z pracy podłogi lśniły i pachniał cały dom. Co mojemu staremu się chyba nigdy nie zdarzyło. Ja nie mam totalnie siły na prace domowe. Może w weekend, ale to naprawdę na lajcie, coś tam zrobię. Ale nie odkurzam, bo mnie potem brzuch boli. A po pracy to raczej leżę na kanapie, ewentualnie coś tam w kuchni pogotuję, bo on nic nie umie. Do garażu to nawet nie zaglądamy bo jest cały zawalony kartonami po niedawnej przeprowadzce. Większość nie rozpakowana, i narazie tak zostaje bo czeka nas remont.
 
MAdlein ja garażu nie sprzątałam, jeszcze na głowę nie upadłam. Odkurzyłam w domy ja na dole w domu mam wszędzie gresy także odkurzać się leciutko po nich ślizga, jeden mały dywanik z salonie to go śmignęłam tylko z grubsza. Jak M jest w domu to on odkurza i myje podłogi. Ale w tym tygodniu pracuje całymi dniami a ja już nie mogłam patrzeć na bałagan więc odkurzyłam.
A po sprzątaniu wygniatałam kanapę pod kocykiem z herbatką w dłoni:).
 
Hej :-)

U mnie pierwsze spotkanie trzeciego stopnia z kibelkiem dzisiaj, po pierwszym śniadaniu z niemieckimi produktami, choć jeszcze na polskim chlebie No i rano już nie wetknęłam luteiny, bo postanowiłam, że ten zapas co mam rozłożę po sztuce na dzień (wcześniej brałam jedną rano i jedną wieczorem), żeby odstawić powoli, choć podobno przy tak niskiej dawce to nie ma znaczenia, ale i tak mam stresa aż mnie brzuch boli... :zawstydzona/y:

Dla tych, co jeszcze dokładnie nie obliczyły terminu polecam tą stronkę: - Kalkulator ciąży i porodu suwaczki z bb nie obliczają dokładnie, bo nie biorą pod uwagę długości cyklu, a poza tym, jak wskazują np. 8tydzień 4dzień, to to jest 9 tydzień nie 8. Obliczyłam to sobie rozpisując wszystko dzień po dniu na karteczce, taką samą miałam w poprzedniej ciąży i zawsze wiedziałam który dzień, tydzień aktualnie wypada, aco najlepsze,urodziłam dokładnie w dzień wyliczonego terminu :tak: jak zeskanuję to pokażę wam jak to zrobiłam ;-)

Aia - No to już czas na ustąpienie objawów, 12 tydzień przeca, tylko się cieszyć, za kilka dni rozpoczniesz 2 trymestr :-)

Mygdu - wywala brzuchol po całym dniu funkcjonowania, normalne to jest, dzień = wysiłek = wywalony brzuch :tak:

Madlein - ja mam jeszcze 2 tygodnie zakaz seksu, M. wczoraj pytał gina na wizycie (bo ja po niemiecku to nie umiem na tyle ;-)), ten mówił, że generalnie nie ma przeciwwskazań, ale że miałam jednorazowe krwawienie i plamienia brązowe, choć już miesiąc temu, to kazał jeszcze poczekać.
 
Kamile ja Amelkę też urodziłam w dzień wyznaczonego terminu. Termin wyliczył mi kalkulator, gin i liczenie na piechotę taki sam i dokładnie tego dnia urodziłam.

Aia ty kobieto już niebawem II trymestr zaczynasz to objawy mogą iść precz a przynajmniej się zmniejszyć wyraźnie i już tak nie dokuczać. No tak ale ja wiem dobrze, że od razu to budzi nasze czarne myśli. Głowa do góry:)
 
Witam. Postanowiłam się dołączyć. Boję się ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Serduszko mojego Maluszka bije więc jestem dobrej myśli. Jadę na podtrzymaniu. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :-)
 
reklama
Znowu tyle napisałyście że pewnie przegapię kilka odpowiedzi. No ale postaram się coś napisać.

Jeśli chodzi o seks w ciąży to na początku się bałam i nie bardzo miałam ochotę. Ale jak spróbowaliśmy to nie było źle, nie było żadnych plamień ani twardnienia brzucha. Potem miałam to plamienie przez które wylądowałam w szpitalu i tam ordynator jak mnie zbadał powiedział żeby na siebie uważać i że seks jeśli już to w prezerwatywie, żeby nie było kontaktu ze spermą. No ale na razie się nie odważyliśmy. Chce poczekać do wizyty u mojej gin i wtedy zobaczymy co mi powie. W sumie to mogłaby nam pozwolić, bo już mi objawy ciążowe tak nie dokuczają a przez to i ochota mnie naszła :rofl2: już nie wspominając o mężu ;-)

No a jeśli chodzi o objawy to naprawdę są mniejsze. Mdłości zdarzają mi się już sporadycznie i w sumie to bardziej zauważyłam że od czasu do czasu łapie mnie zgaga niż typowe mdłości. Na szczęście w miarę szybko ustępuje. Piersi bolą praktycznie tylko w nocy, ale sutki mam bardziej wrażliwe, co akurat nie jest fajne, bo mąż nie może się do nich dobrać ;-)a i od kilku dni częściej mnie piersi swędzą. Ale ogólnie to wszystko jest mniej dokuczliwe niż początkowe objawy. Tylko bóle brzucha nadal mam i to od dwóch dni zauważyłam że znowu jest ich trochę więcej. Ale też pewnie dlatego że ja jestem w większym ruchu i staram się cokolwiek w domu robić. Ogólnie jestem trochę spokojniejsza o naszą dzidzię i już nie mogę się doczekać wtorkowej wizyty, ale nie jestem już tak bardzo zestresowana jak ostatnio. Chociaż jakiś niepokój zawsze jest.

A wiecie co ja też mam straszne problemy ze skórą. Dekolt mam obsypany, na twarzy też wyskakują jakieś pojedyncze pryszcze. Ale najgorzej to mam w pod nosem taki wielki plac suchej, szorstkiej łuszczącej się skóry. Wygląda okropnie i żadne nawilżania nie pomagają. Macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze skórą w ciąży? Bo normalnych środków chyba nie można stosować.

Dziewczynki jakoś strasznie drogo płacicie za ten duphaston. Ja dzisiaj wykupiłam drugie opakowanie i za każdym razem płaciłam 26zl. Kupuje w Kwiatach Polskich. Ciekawe jak długo będę musiała go brać. Ale przynajmniej jak go biorę to jestem spokojniejsza.

Prija witamy :-) i życzę spokojnie spędzonych z nami następnych 7 miesięcy.

No dobra muszę się wziąć za przygotowanie obiadu. Dzisiaj roladki schabowe w sosie pomidorowym. Wykorzystam Pomysł na.. z winiar. Zobaczymy czy będzie dobre. A potem na kanapę i odpoczynek, bo mnie dzisiaj ten brzuch jakoś bardziej pobolewa.
 
Do góry