reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2012

ja też za bardzo zusu nie ogarniam - mam umowe na 750 zł - ostatnio za 21 dni zwolnienia dostałam 420 zł a dzisiaj za 21 dni dostałam 370 zł i o co tu chodzi?!? JA dostaje pocztą i jest w miare regularnie po 20 dniach jakoś.
Dzisiaj byłam u lekarza - szczegóły w wątku odpowiednim:)
 
reklama
No ok ale jak z przeznaczeniem np. na budowę domu to wtedy nie mają znaczenia te 5 lat od zakupu? Więc najpier chcemy sprzedać jedno i wybudować stan surowy zamknięty, potem wziąć kredyt i wykończyć dół, przeprowadzić się i sprzedać drugie mieszkanie i wykończyć resztę...ewentualnie jeśli coś zostanie spłacić część kredytu.

Ale zastanawiam się też, czy nie jest bardziej opłacalne od razu wziąć kredyt pod 2 mieszkania i działkę? może będzie na lepszych warunkach. Wybudować i wtedy sprzedać 2 mieszkania i spłacić kredyt...? totalnie się na tym nie znamy :-(

sopelek, to sa właśnie cele mieszkaniowe. My też sprzedajemy oba, spłacamy kredyt zaciągnięty na inwestycję i dokredytowujemy się, żeby kupić następne. Budowa, działka itp są to cele mieszkaniowe.

gosha, ja z początku tez dostawałam do 15 i do 30, bo do 15 miałam zwolnienie, teraz wypłacają mi raz w miesiącu, czyli do 15. Generalnie ZUS płaci wtedy gdy ma kasę, mają 30 dni od złożenia zwolnienia i najczęściej czekają do końca z wypłatą.
 
Asia zgadzam się w 100% co, kto kupuje to jego sprawa i tyle. Jak to mówi moja koleżanka jeden woli córkę a drugi teściową;-)
 
Właśnie dzwoniłam do siebie do gminy i mi powiedzieli, że prawdopodobnie zmienią się kryteria przyznawania becikowego i będą je przyznawać w zależności od wysokości dochodu... więc też nam się może do sierpnia jeszcze wszystko pozmieniać....
 
Asia bo ty mnie źle zrozumiałaś. Napisałaś, że braknie Ci 1000zł a zaraz potem wymieniasz produkty z wysokiej, luksusowej półki
(że tak powiem poboczne) :confused: dziecko woli Ciebie niż Twoje mleko i tak ;-) To jak chciałaś zaoszczędzić to Ci chciałam pomóc uświadomić, że bajer w stylu sterylizator to nie jest towar pierwszej potrzeby i nie jedna skończyła studia bez tego:tak:. A skoro piszesz, że to i tak będzie prezent to spoko tylko nie rozumiem na co w takim razie zamierzasz jeszcze tyle wydać :confused: i zasugerowałam jeszcze jednokrotne przeszukanie listy w poszukiwaniu cięć :-D moja najlepsza przyjaciółka urodziła dziecko na 3 roku studiów i nie miała laktatora, sterylizatora za to miała przyjaciółki, które jeździły z nią i dzieckiem na uczelnię i wszyscy żeśmy ją wychowywali (a studia były dziennie i na prawdę absorbujące)

mnie też nie interesuje kto ile na co wydaje bo ja wydaje dużo i często niepotrzebnie ale jak nie mam kasy na koncie to nie wydaje i tyle a konsumpcjonizm wmawia nam, że potrzebujemy więcej i gdy kupujemy nie mając na to pieniędzy to nie pochwalam i tyle.

A w ogóle to całe życie (w tym wydawanie pieniędzy) jest kwestią wyborów, kompromisów i odpuszczań. Więc trzeba tak to życie szyć żeby każdemu starczyło i było ok.
 
upadłam na głowę chyba :szok: sprzątanie jest takie faaaajne :-D:-D mąż mnie zabije jak wróci, tak wszystko wyszorowałam :cool2: kuszą mnie okna, ale chyba poczekam do 37tyg. :-p oh jeszcze jest moje ukochane prasowanie, dopiero siebie zaczynam odkrywać na nowo :-):-) ok spadam po moje dziecko do mamy i na jakąś kawkę, bo zdecydowanie zasłużyłam :-D:-D

ps a ja tam lubię konsumpcjonizm :cool2: zwłaszcza taki do 20zł, heheh
 
reklama
Ja nie mam siły się zwlec z kanapy dzisiaj... jakiś kryzys mnie dopadł, a jeszcze 3h szkoły rodzenia dzisiaj... masakra jakaś...
 
Do góry