reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

reklama
Ja też uwielbiam konsumpcjonizm za 9,99zł albo 19,99zł :-pwłaśnie przeglądam stronkę top secret bo są promocje. Może kupię nawet coś dla męża bo urodzinki mu się zbliżają.

Co do kupowania wyprawki, ja to jestem taka, że chciałabym się zabezpieczyć z każdej możliwej strony i kupić wszystko co potrzebne...ale wiem, że może się okazać po porodzie, że coś jest zbędne- więc nie kupuję. Tylko potem jak się okaże potrzebne, to się kupi na cito 2 razy drożej w pierwszym lepszym sklepie :wściekła/y: i będę wkurzona że za dużo się na to wydało, a można było na spokojnie na allegro :tak: ale sknera ze mnie :-p
 
koszmaaaaaaaaaaaaaaar!!! wyszłam na taras powiesić pranie i poparzyłam stopy! kakakarolina może potwierdzić że w Katowicach mamy jak w Afryce, ja tam lubię słońce ale są jakieś granice. Chciałam jechać wykąpać psa ale nie ma mowy żebyśmy oboje wsiedli do tej nagrzanej puszki, pojedziemy wieczorem jak się schłodzi.
Wypiłam już litr maślanki i pożarłam kg truskawek, to dzisiaj mój obiad. A reklama mnie kusi na kawę mrożoną... cholerka, dwie już dzisiaj wypiłam :-( trzecia to chyba by było za dużo...

k8libby będziesz zachwycona zajęciami tak jak ostatnio więc nie odpuszczaj zajęć :-)
 
Dziewczyny idę zaraz na pierwsze zajęcia w szkole rodzenia, jak się na nie ubieracie tzn mam mieć wygodny strój ale nie chcę być w dresie.
 
Ja byłam w luźnych rybaczkach, klapkach i T-shircie - najważniejsze żeby Ci było wygodnie :-) Siedzieć w dopasowanych ubraniach w takiej temperaturze to byłby koszmar! Także luz blues :-)
 
:irisson” pisze:
to z moich doświadczeń Dzag na bank uzupełni
Yyyyy, ja to też jeszcze nie oblatana w tym co mam załatwić po urodzenie się Bąbla. Więc z uwagą przeczytałam Twój post :-D. Z tymi wszystkimi lekarzami, wizytami itp. to myślę, że w szpitalu się dowiem.

irisson, prasowanie w takiej temperaturze… Ale formy zazdroszczę. Ja od wczoraj mam znowu problem z dyskiem. Dzisiaj od rana prawie nie mogę stanąć lub siąść, więc leżę i modlę się, żeby się ten dysk z powrotem wcisnął między kręgi :-(.

A w Rozmowach W Toku na TVN młodziutkie mamusie. Boshe. Jedni wpadli bo myśleli, że przy pierwszym razie się nie zachodzi w ciążę :szok:. Średniowiecze.
 
Właśnie dzwoniłam do siebie do gminy i mi powiedzieli, że prawdopodobnie zmienią się kryteria przyznawania becikowego i będą je przyznawać w zależności od wysokości dochodu... więc też nam się może do sierpnia jeszcze wszystko pozmieniać....

zmiany będą wchodzą w życie z dniem 1stycznia 2013...

1 becikowe teraz dostaje się niezależnie na dochód
2 becikowe można dostać jeżeli pobiera ze swiadczen pieniężnych zasiłek rodzinny
3 becikowe można dostać od miasta, gminy... ale to jest zależne od tego czy mają fundusze czy nie.. w Poznaniu nie dają....

o rejestracji malenstwa tez juz była mowa ale przytocze Wam z netu:-) ja przerabiałam m.in punkt 2. MÓWIĘ WAM TO BYŁ KOSZMAR!!!


Kto jest obowiązany do zgłoszenia urodzenia dziecka??

- ojciec dziecka albo matka, jeżeli jej stan zdrowia na to pozwala, albo inna osoba obecna przy porodzie;
- lekarz albo położna.
- jeżeli urodzenie dziecka nastąpiło w zakładzie opieki zdrowotnej, do zgłoszenia urodzenia jest obowiązany zakład opieki zdrowotnej.


Co jest niezbędne do dokonania rejestracji urodzenia dziecka?

1. w przypadku urodzenia dziecka pochodzącego z małżeństwa - odpis aktu małżeństwa, jeżeli był sporządzony w innym Urzędzie Stanu Cywilnego, dowody osobiste obojga rodziców;
2.
w przypadku rejestracji urodzenia po rozwodzie rodziców, jednakże jeśli nie minęło 300 dni od rozwodu lub separacji - odpis aktu małżeństwa, dowód osobisty matki, obecność matki, dziecko w takiej sytuacji rejestruje się jak pochodzące z małżeństwa;
3. w przypadku rejestracji urodzenia dziecka po rozwodzie rodziców, jeśli minęło 300 dni od rozwodu, separacji - odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub sentencja prawomocnego wyroku, dowód osobisty matki, obecność matki, w przypadku uznania przez biologicznego ojca – obecność ojca z dowodem osobistym;
4. rejestracja dziecka panieńskiego, bez uznania przez biologicznego ojca - odpis aktu urodzenia matki dziecka jeżeli był sporządzony w innym Urzędzie Stanu Cywilnego, dowód osobisty matki, obecność matki;
5. rejestracja dziecka panieńskiego, z uznaniem przez biologicznego ojca – odpis aktu urodzenia matki dziecka jeżeli był sporządzony w innym Urzędzie Stanu Cywilnego, obecność obojga rodziców wraz z dowodami osobistymi;
6. w przypadku rejestracji dziecka przez matkę wdowę, jeśli nie minęło 300 dni od dnia zgonu męża – odpis aktu małżeństwa, odpis aktu zgonu, dowód osobisty matki, obecność matki, dziecko rejestruje się jak pochodzące z małżeństwa;
7. w przypadku rejestracji dziecka przez matkę wdowę, jeśli minęło 300 dni od zgonu męża - odpis aktu małżeństwa, odpis aktu zgonu męża, dowód osobisty matki, obecność matki przy rejestracji, w przypadku uznania przez biologicznego ojca – obecność ojca z dowodem osobistym.


 
Yyyyy, ja to też jeszcze nie oblatana w tym co mam załatwić po urodzenie się Bąbla. Więc z uwagą przeczytałam Twój post :-D. Z tymi wszystkimi lekarzami, wizytami itp. to myślę, że w szpitalu się dowiem.

Dzag ja w Ujastku dostałam przy wypisie taką teczkę z wszystkimi informacjami - gdzie i jak zarejestrować malucha (Ujastek podlega pod urząd w Nowej Hucie), jak się starać o becikowe, a nawet gdzie w Krakowie można za darmo zrobić niemowlakowi usg bioder :tak:
 
reklama
Do góry