reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2012

Witam Was wszystkie dziewczynki:-)Nie zaglądałam pare dni strasznie dużo załatwiania mialam spraw urzędowych,dziś tak probuje troszke
nadgonić to co naskrobałyście,ale tyle tego sie uzbieralo,że chyba nie dam rady:)pozdrawiam wszystkie bobasy:)
 
reklama
ja słyszałam,że Zus płaci naszą pensję jeśli mamy zwolnienie powyżej 30 dni do 30 zakład pracy, nie wiem czy znaczenie ma wielkosć zakładu :no:
ja to chyba bee brała krótsze zwolnienia bo przynajmniej kasa jest zawsze na czas na koncie
no my z TZ w zeszłym roku poczyniliśmy oszczędności tak na "czarną godzinę" no i masz teraz bedzie jak znalazł na baby :-D
przeglądałam wózki i w ogóle wyprawki dla niemowalaków i szczerze mówiąc to jakaś paranoja, 5tys za wózek, cudny, ale bez przesady, najtańszy znalazłam za 800pln :no:
a propo, jak można "załatwić" cesarkę, ale w rozsądnej cenie :tak:?
 
asia.85, no właśnie :-) Słoneczko. I w ogóle to już marzec. Aż cieplej brzmi niż luty :-D. I nawet mniej mnie boli to, że kolejny raz rozkraczył mi się samochód i zamiast w 15 minut, droga do pracy zajmuje mi ok. 1h20min z kilkoma przesiadkami autobusami i tramwajami ;-). Za to w słoneczku i ciepełku już prawie. Życie to jednak nie jest takie złe ;-).
 
stokrotka, ZUS placi po 33 dniach zwolnienia. Jeżeli w zakładzie jest pod 20 osób od których odprowadza się składki, to sam zakład przekazuje pieniądze, a potem się rozlicza. Jak mniej niż 20 przynosi listonosz z ZUS albo na konto. Co do cesarki nie pomogę, ja b. chce naturalnie i mam nadzieje, że będzie mi to dane.
 
stokrotka.af, to nie tak jak piszesz :-). Wynagrodzenie chorobowe wypłacane jest do 33 dnia włączanie w roku kalendarzowym. I nie ważne czy zwolnienie chorobowe jest raz 33 dni czy kilka razy w roku po kilka dni. Od 34 dnia należy się nie wynagrodzenie chorobowe, a zasiłek chorobowy. I faktycznie, w firmach zatrudniających poniżej 20 pracowników płatnikiem jest nie zakład pracy a ZUS. Tak więc nic Twoje kombinowanie Ci nie da :-). Jak przekroczysz 33 dni zwolnienia - to czy weźmiesz zwolnienie co tydzień czy co 30 dni - i tak będzie Ci pieniądze wypłacał ZUS.
PS. Słowo kadrowej :-D
 
Stokrotko a czemu pytasz o cesarkę? jeśli masz wskazania, lub takie się pojawią niespodziewanie to cesarkę Ci zrobią, jeśli będzie taka konieczność. Chodzi Ci o cesarkę na życzenie? Nie mam pojęcia gdzie i jak to załatwić. Osobiście jestem przeciwniczką, więc tym bardziej nie wiem co i jak w tym temacie.
 
dzag82, też tak uważam mi bardzo dużo daje słońce, jak jest pogoda piękna to żyć się chce i problemy jakieś nie straszne, byle do wiosny.

asia zgadzam się z Tobą w 100% jak tylko słonko się pojawia to mi od razu lżej na duszy i wszystko jakieś takie prostsze się wydaję. Powtórzę za Tobą - byle do wiosny!!!

Ja byłam u koleżanki na kawie :-) posiedziałyśmy, pogadałyśmy, pośmiałam się z jej 2 letniego synka, który wariował :-) a jak wróciłam do domu to wzięłam się za rozliczenia podatku. A tu niespodzianka :-) będziemy mieli zwrot :-) oj przyda nam się to przyda. Chociaż ja akurat nie mogę narzekać. Przez ostatnie miesiące udało nam się sporo odłożyć i jeszcze przez najbliższe miesiące też mam nadzieję że trochę odłożymy. Ale wszystko pójdzie na budowę gospodarczego na działce. Ale i tak jestem z nas dumna że udało nam się tyle odłożyć, że prawdopodobnie powinno nam wystarczyć na budowę i podstawowe wykończenie. Już się nie mogę doczekać budowy :-) każdą wolna chwilę będziemy tam spędzać, przynajmniej na świeżym powietrzu :-) faceci będą budować a ja z leżaczka dowodzić ;-) to mój plan na wiosnę i czas oczekiwania do porodu :-) No dobra chyba pora na kolację. Tylko chyba nie mam ochoty na nic co w lodówce jest.
 
Dziewczyny, może to absurdalna godzina, ale chyba pójdę już do łóżka spać, po prostu oczy mi się same zamykają. Nie mam siły dzisiaj dłużej egzystować. Choć liczyłam na wieczór z babyboom. Dobrej nocy.
 
Dziewczyny, może to absurdalna godzina, ale chyba pójdę już do łóżka spać, po prostu oczy mi się same zamykają. Nie mam siły dzisiaj dłużej egzystować. Choć liczyłam na wieczór z babyboom. Dobrej nocy.
...ojojoj, ktoś tu będzie w środku nocy się włóczył po domu, albo przewalał się z boku na bok ;-).
 
reklama
Do góry