reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

reklama
witajcie :) wczoraj nie miałam zupełnie weny na czytanie i pisanie... miałam zajęcia w szkole i rano całe w stresie bo się przygotowywałam a potem te zajęcia, potem przyszłam zmęczona i nic mi się nie chciało... dziś wstałam nadal zmęczona ale udało mi się posprzątać w kuchni, nastawić pranie, no i wyszłam z całym moim stadem (dziecko, dwa psy) na super spacer! jest mróz i śnieg, ubrać dziecinę na takie wyjście to masakra :p jeszcze przydałoby mi się do tego ubrać moją ciężarną sukę, bo ona delikatna :p no ale tego już nie ogarnęłam. Poszła "goła" no ale nie wyglądała jakby marzła więc luz. W czasie spaceru zaczął sypać śnieg mocno, w wózku mam śpiwór no ale buzię Natalia miała odkrytą, leciał jej śnieg na twarz, zaczęłam się martwić co z tym - i wpadłam na to że zapięłam jej moskitierę :) jest zamontowana na stałe w podnóżku i zapina się o brzeg budki na zamek, śnieg sobie sypał a dziecko zadowolone i na nią nie padało - super sprawa :)

Nina witaj, przykre miałaś przejścia :( współczuję bardzo, ale trzymam kciuki za Ciebie żeby już zawsze wszystko było dobrze :)

sempe - bóle głowy mogą być od tego że za mało pijesz, tak czytałam, no i miałam tak w pierwszej ciąży - jak zapominałam o piciu to mnie bardzo bolała głowa a jak dopilnowałam żeby regularnie pić to szybko ból przechodził. teraz na szczęście cały czas mnie suszy :p i piję i piję, jeszcze mnie głowa nie bolała :)

zabieram się za obiad, mam usmażone pieczarki - zrobię fileta z kurczaka w sosie pieczarkowym z ryżem :) tylko zastanawiam się jaka jarzyna by do tego pasowała? chyba żadna :p poza tym mam tylko pomidory w puszcze i ogórka, z pomidorów za wiele nie zrobię :p a mizeria do ryżu z sosem...? hmmm

potem chyba będę przez całe popołudnie prasować bo mam normalnie puste szafki a wszystko na kupie wyprane leży... tzn w wanience Natalii, tylko że hałda wystaje z wanienki z metr do góry :p a kolejne pranie się pierze, prasowanie mnie przerosło normalnie :p

miłego dnia :)

karenm - ja mam dwie pary spodni ciążowych z poprzedniej, niedawnej ciąży, jedne bojówki i jedne dżinsy, martwiłam się że mi się nie przydadzą no bo przecież z brzuchem to będę w lecie a to długie spodnie, ale się już wczoraj ze mnie mąż śmiał patrząc na mój wieczorny brzuch żebym sobie już te spodnie wyjęła z szafy bo chyba już potrzebne :p


co do pomysłów na obiady - lubicie kotlety sojowe? ja uwielbiam :) kupuję takie suszone, tanie to, w garnku zagotowuję pół litra wody z kostką rosołową, wrzucam te kotlety, gotuję chwilę, wyławiam na talerz i są gotowe do panierowania :) szybko i wygodnie :) smakują jak normalne mięso :) no i soja bardzo pożywna i wartościowa.
wczoraj mieliśmy na obiad z ziemniakami i brokułem, objadłam się jak nie wiem, i mam jeszcze w garnku ten wywar z gotowania tych kotletów - zaraz sobie machnę pomidorową na soi :)
 
Ostatnia edycja:
Witam i ja u nas śniegu nie ma za to jest słońce i wiatr. Byłam w mieście bo musiałam kupić prezent urodzinowy bo Amelka idzie dziś do kuzynki na urodziny na 16:00. Potem umyłam na górze dużą łazienkę (panowie wczoraj skończyli), M maluje sufity, a ja nastawiłam pranie i zaraz obiad jemy bo już mi w brzuchu burczy.

Byłam dziś w aptece kupiłam duphaston po 30,59 zł za opakowanie. Ten w białym opakowaniu.

Olga ja też mam stertę prasowania a na półkach luzy a do tego jeszcze się następne pierze.

Nina witaj na forum.

Karemn mi też mdłości ustępują powoli;
 
Doti to co zrobić skoro nie można w ciąży pić surowego mleka takiego prosto od krowy, bo niebezpieczeństwo zartucia bakteriami itd. Przecież ze zsiadłego te bakterie i nieczystości nie uciekną jeśli nastawię takie surowe. Czyli ile by nie stało to teraz się nie zsiądzie? Kurde to nie wiem co zrobić. Mam taką ochotę na prawdziwe zsiadłe mleko z wiejskiego mleka.
 
Hej dziewczęta - witam zimowo - za oknem dzieciaki od rana ulepiły już 3 bałwany a potem je sobie zburzyli..

Witaj Nina - trzymam kciuki za spokojną ciążę i szczęśliwe rozwiązanie!!

Mart - to dopiero sprawiedliwość, nie? mąż się raczył piwkami a Ty iałaś kaca.. ;-)

Olga - ja już dawno zrezygnowałam z prasowania, wrzucam na mniejsze wirowanie i składam, na widok sterty prasowania mam dreszcze! A kotlety sojowe uwielbiam!!

Karemn - 3d to bajer dla nas, najważniejsze dla lekarza jest 2d

ja też jadę na duphastonie - ciężkie czasy idą.. ;-)
 
dziewczyny przyszedl aparat do sluchania serduszka!! cudowne :) moj maz sie usmiechal ze lzami w oczach, ja beczalam a moja corcia sluchala zdumiona i nie kazala mi mocno przyciskac zebym dzidzi nie zgniotla i kazala mi delikatnie :)
maz do pracy musi wracac, a ja polece do przyjaciolki i bedziemy sluchaly sobie :) cudowne :) po prostu super
160uderzen na minute, malutenkie cudowne serduszko :)

wszystkie sciskam i pozdrawiam :)
Nina witaj kochana :) wszystko bedzie dobrze!
 
Kruszki fajnie masz. Takie dźwięki-najlepsza muzyka dla ucha rodziców.
Wczoraj jakaś dziewczyna pisała o zakupie testu do rozpoznania płci. Gdzie można nabyć ten test? Jaki jest jego koszt?
 
Czesc dziewczyny.
Co do kotletow sojowych to podobno trzeba uwazac bo nadmiar soi w ciazy podobno jest szkodliwy.
Ja dzis na obiadek mialam zeberka,kapustke i ziemniaki.
W poniedzialek odstawiam tabletki na wymioty i zobaczymy czy bedzie lepiej. Narazie wymiotuje tylko rano i popoludniu mam spokoj dzieki bogu :)
 
reklama
Do góry