reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Cornelka ale skoro sa na to leki to spokojnie, jeszcze nie ma sie co zalamywac. Jutro na wizyte biegusiem i lekarz juz bedzie wiedzial co robic, dostaniesz tablety i powoli wszystko wroci do normy. Glowa do gory bedzie dobrze!

Len mam dzis strasznego, a tu przede mna lezy sterta rzeczy do prasowania, i to na dzis:eek: Ale jakby zaliczyc to na poczet aktywnosci fizycznej to moze jednak warto sie zmobilizowac;-)

Przeczytalam przed chwila co jest napisane pod moim suwaczkiem i az mi ciarki przeszly po plecach. Juz bym tak chciala zobaczyc mojego groszka i przekonac sie ze ladnie rosnie... A tu jeszcze 8 dni czekania!A w ogole to ja juz zaczelam 10 tydz, zaczyna mi delikatnie migotac swiatelko nadzieji w tunelu:tak:

Blonka witaj! Dawno Cie tu nie bylo u nas. Jak sie trzymasz? Co do badan to ja Ci nie poradze, bo nie mam pojecia:sorry: Ale co to Ci sie pojawilo obok suwaczka, taki sliczny dzidzius, az serce rosnie, gratulacje!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tego, co wiem, to 3D to tylko bajer. Badanie robi się w 2D i tak.
Ja dziś rozmawiałam z moją panią dr. Poprzednio ona mi robiła dokładnie usg ok. 12-14 tygodnia. I teraz też na tym poprzestaniemy. Będę mieć pełny opis fizycznego rozwoju Maluszka, ale bez oceniania, że np. prawdopodobieństwo wystąpienia takiej a takiej wady jest takie a takie. Nie zakładam żadnych wad :)
 
no ja wad tez nie zakladam, Boze jak by mojej dzidziuni cos bylo chyba bym wpadla w depresje ale wlasnie chcialabym wykluczyc pewne rzeczy albo jak by cos wyszlo niedaj Boze chron nas.. to mozna leczyc dzidzie w brzuszku...
ja za badanie w moim miescie bede placic niecale 200 zł , szkoda ze nie jest refundowane..
 
Błonka...chodzi o USG tzw "Genetyczne" nie? Po 12 tyg wykonuje się pomiary płodu w celu zasygnalizowania ewentualnych wad genetycznych. Na pewno warto zrobić je na dobrym sprzęcie by były wiarygodne. Teraz lekarze w prywatnych placówkach mają tylko takie sprzęty i są to USG 3 d lub 4d. Ale USG genetyczne i tak się robi na "płasko" czyli w 2d (dwa wymiary). Nie ważne ile D tylko by sprzęt nie miał 100 lat :D. Ja chodzę na NFZ sprzed do bani, ale jednocześnie na ważniejsze wizyty chodzę prywatnie. Normalnie wizyta ciążowa kosztuje 120 zł. USG 4d. Dodatkowo można robić testy Pappa ale w sumie nie ma po co jeśli nie ma typowych wskazań. Ogólnie nie ma co szaleć na dodatkowych badaniach jeśli nie ma podstaw
I jezeli chodz\i o to USG to jest refundowane
 
dziewczyny jestem wkurzona na maxa, siedzialam ponad godz i odpisywalam wam na posty, powklejalam linki i jak nacisnelam wyslij to mi strona na bialo sie wyswietlila i amba! chyba rozumiecie moja frustracje?? wrrrrrrr

kruszki ty chyba pytalas o doppler ja mialam Sonoline B, kupilam na Ebayu Fetal doppler heart monitor.LCD 3MHZ PROBE Orange new | eBay

tu filmik o tym dopplerze i ogolne info jak szukac,gdzie szukac i jak rozroznic bicie serca od szumu wlasnej krwi
Fetal Doppler Review and Demonstration - YouTube

a tu filmik z prawdziwym biciem serduszka My baby's heartbeat at 12 weeks on Sonoline B fetal Doppler - YouTube

Aia, Mart81 warszawianeczki bede sie z wami kontaktowac na priv w sprawie stolycy ;)

anulka zazdroszcze zimy i gratuluje 3 cm szczescia ;)

cornelka nie stresuj sie kochana, idz do lekarza,zobaczymy co powie. jesli nie bedziesz go pewna to zmien na dobrego speca, moze warto wybrac sie do endokrynologa. tarczyce w ciazy sie leczy, trzeba ja kontrolowac i ciaze dobrze sie koncza. i tak bedzie u ciebie. pewnie lekarz zleci ci zbadanie ft3 i ft4 oraz powtorke tsh, bo ogolnie to tsh w ciazy nie jest za bardzo dobrym miernikiem,wiarygodniejsze sa ft3 i 4. powodzenia jutro, daj znac jak bylo
 
cornelka będziesz musiała sobie oznaczyć jeszcze ft3 i ft4. Ja też mam mega stresa bo wczoraj odebrałam wyniki tarczycy. tsh w normie, ale za to ft4 poniżej dolnej normy. Podwyższone TSH to pierwszy marker niedoczynności tarczycy. Oznacz sobie te rzeczy, o których pisałam wcześniej i idź szybciutko do endokrynologa. Pewnie dostaniesz Euthyrox i wszystko szybciutko wróci do normy. Nie stresuj sie bo to pewnie kwestia doboru tabletek. Dobrze, że wykryłaś to tak wczesnie :) Uszy do góry!!!
 
Myślałam, że już nikogo o tej porze nie będzie, a tu proszę, ruch całkiem, całkiem:-)

Byłam dzisiaj pierwszy dzień w pracy po miesięcznym zwolnieniu...Ciężko, ale powiem Wam szczerze, że się cieszę. Jakkolwiek irracjonalnie to nie zabrzmi, to się trochę odstresowałam ;-) Jakoś dziwnie chora się czułam siedząc w domu. Kupa czarnych myśli mnie nawiedzała co i rusz, na które podczas pracy po prostu nie mam czasu . Trochę się lękam, że może nie powinnam wracać (bo wirusy, bo praca w ciągłym ruchu, na nogach, forsująca) i lepiej bym zrobiła błagając o to L4, ale zawierzam twardo mojemu lekarzowi. "Nie ma żadnych przeciwwskazań", to widocznie tak jest. Psychicznie w każdym razie mi lepiej, a przecież to też wskazanie na plus dla maleństwa:-)
Radość dzieciaków w każdym razie zrekompensowała mi z rana godziny obaw:tak: To zawsze takie miłe, jak ktoś na nas czeka!

juditka polecam się na przyszłość. Jakbyś miałam jakiekolwiek pytania, wal do mnie jak w dym! :-)

cornelka niestety nie dopomogę z wynikami...Lekarz ustawi Cie na lekach i będzie dobrze. Nie zadręczaj się na zaś tyko szybcikiem na konsultacje. Głowa do góry!

Błonka Ja jestem umówiona na USG prenatalne 26 stycznia. Z tego co wiem będzie to zwykłe 2D, na takim da się porobić wszystkie potrzebne wyliczenia...Nie wiem jeszcze co PAPPem zrobić? Wy się decydujecie? Mam mieszane uczucia...

Dobrejnocki kochane, kororowych snów :-D
 
Cornelka jeżeli nie miałaś do tej pory kłopotów z tarczycą to może lepiej jest powtórzyć badanie i zrobić dodatkowo FT3 i FT4, bo skąd nagle tak zły wynik? Ja miałam taką sytuację w pierwszej ciąży, że miałam tak słabe wyniki krwi, że moja lekarka (do czego dopiero później się przyznała) była przekonana że mam białaczkę!:szok: Dopiero wizyta u hematologa i powtórka badań pokazała, że coś z tymi pierwszymi badaniami było nie tak. Hematolog stwierdził, że musiała się im krew skrzepnąć w laboratorium i stąd takie złe wyniki. Ale co się strachu przez to najedliśmy to nikomu nie życzę :no:.
 
reklama
Błonka na wątku wizyty u lekarza już o tym dyskutowałyśmy. USG 3 i 4d to bajer. Najlepszy specjalista na śląsku (jest taki jeden w katowicach na placu wolności ale już nie zdążysz się umówić ;-) ) robi na 2d a kolejki ma na kilka miesięcy. Musiałabym się dowiadywać kto to jak Ci zależy:) Ja idę na zwykłe usg 2d i zapłacę ok 120zł myślę. Jeżeli wyjdzie coś niepokojącego moja gin mnie mam nadzieję do niego wciśnie po znajomości (bo tak z moją koleżanką zrobiła) i wtedy będę sie martwić. Na razie jestem spokojna o mojego maluszka :tak:
 
Do góry