reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Hej sierpniówkiJ Mam 30 stron do nadrobienia, ale jakoś mnie to nie straszy, bo mam dziś w miarę dobry humor.
Znowu wybrałam się na zakupy z koleżanką i jestem zadowolonaJ Choć kaski niestety wydałam ciut za dużo:/, …. No ale raz się żyje… gorzej będzie jak zajrzę na konto i zobaczę ile razem wydałam… no to narazie nie zaglądam;p
Kupiłam dziś dla mojej kruszynki dwie sukieneczki w endo. Nie mogłam się oprzećJ choć już tyle tego mam… ehhh zobaczyć maleństwo w takim ubranku… bezcenne
Jedna taka tuniczka z bardzo fajnej bawełnyJ milusia taka. A druga princeska śliczniutkaJ

Dla siebie też kupiłam parę kosmetyków i dostałam mnóstwo gratisówJ A ja gratisy uwielbiam:DDD

Bombusia tak wesele mam dwu dniowe, ale chyba bardzo nie poszaleję, bo tańczyć za bardzo nie można… idzie moja psiapsiółka (ta co w jest tak samo jak ja w ciąży) – więc pewnie będziemy sobie gaworzyć itp. Itd.
Co do cc.. kochana nie martw się, wszystko będzie dobrze, a ty jesteś silna babeczka, to szybko się ogarniesz… a tak w ogóle to wiesz.. ja w cuda wierze;) i znam przypadki gdzie dzieciaczki obracały się tuż przed porodem…. Także nic nie jest jeszcze powiedziane….
co do pana od warzyw… to naprawdę przykre co piszesz… no ale cóż.. .życie pisze właśnie takie scenariusze…i nic na to nie poradzimy…

Martuśka85 myślałam, że jesteś blondynką, a tu brunetkaJ i do tego piękna mamuśkaJ
tak jak pisałam mam tę psiapsiółkę w ciązy – ona ma termin 10 dni po mnie, i mam też bliską kuzynkę w ciąży, która ma termin tydzień po mnieJ Tak jakoś fajnie się złożyłoJ jak się już maleństwa urodzą to będzie niezła ekipa;p z tym, ze u dziewczyn będą chłopcy, a moja dziołszkaJ

Pati1982 kochana… mam nadzieję, że nie zacznę jednak rodzić po tym weselu… bo jeszcze trochę czasu mamy ;)

Alaa dobrze, że stanęliście w tej kolejce w Auchan… Kuźwa… no po coś w końcu są te tabliczki!!!
co do tapicerki fotelika maxi cosi, to jeszcze nie prałam, ale u mnie można zdjąć całkowicie bez żadnego problemu – dodatkowo mam jeszcze pokrowiec, który już w ogóle można wyprać bardzo łatwo
co do biustu… ehhh będę egoistką… cieszę się, że nie tylko ja mam cyce jak donice;pppp

Navijka w ogóle o tym nie pomyślałam co piszesz… faktycznie to wesele to taka ostatnia impreza przed narodzinami… a potem… kaszki, kupki.. heh… to może jednak poszaleję….:))
co do ćwiczeń to muszę się przyznać, że u mnie cieżko….:/ jak pamiętam to robię parę serii kegla i tyle….. no i od czasu do czasu mały seksik;ppp

Ewelinka2106 ehhh super, że wypad na mazury się udał….bardzo je lubię. Co do osy to chyba raczej nie szkodzi, ale lepiej zapytaj lekarza…

Monika8112 gratuluję zakupu wózkaJ) no i super ze strony teścia, że wam pomógłJ fajna niespodzianka!

GSCz oj współczuję tej diety… ale cóż… dla dzieciaczka i dla ciebie to w tym momencie najlepsze…

Koralowa szkoda, ze torebka trochę cię rozczarowała, ale jest bardzo ładna dlatego na pewno ją nieraz wykorzystasz; ja też kupiłam sobie torebkę skórzaną na wesele- tę w kolorze fuksjiJ
Solar ::: wiosna - lato 2010

Starlet cieszę się, że wynik na paciorka ujemny!

Bogusia86 no faktycznie dziwne, że z takim rozwarciem można chodzić… ale lekarz wie co mówiJ to już wnet;)

Wuzelek dziękujemy za pocieszenie, że poród i połóg można przeżyć – dla pierworódek to na pewno duże wsparcie!!! Ehhh to już tydzień, wspanialeJ

Milusia jak tam twoje skurczybyki… coś mi się wydaje, że to już tuż tuż – może dziś;
poszłam za twoją rada i kupiłam sobie dwa kremy la Roche posayJ jeden hydreane Legere i drugi Effaclar duo (jak coś mi wyskoczy i na nosek z zaskórnikami) – bardzo fajnie mi się udało, bo akurat w super pharm była promocja i kupiłam je dużo taniej, do każdego dostałam gratis płyn micelarny (2x200ml) no i mnóstwo próbek – i jestem happyJ dzięki za pomoc kochanaJ
 
reklama
Ehtele dobrze, że jesteś tak nastawiona jak jesteś po wizycieJ dzidziuś sam wie ile czasu potrzebuje w brzuszku i może te kilka dni więcej dobrze mu zrobiJ a czas… no cóż leci jak szalony więc tak czy siak za momencik będziesz go tulićJ

Mallaika jak tam mały, pewnie znowu bryka… ja ostatnio też mam „ciche” dni, maleństwo jest mniej ruchliwe i bardzo spokojne… przyznam, że też mnie to martwii, ale jednak od czasu do czasu jakiś ruch czuje…

Pajkaa cieszę, się że lekarstwo nieco pomogło… pewnie z każdym dniem będzie lepiej…

Anecia1111 jak tam humorek??? Mam nadzieję, że dziś już lepiej….!

Riba_1 wow, fajnie,że będziesz sama mogła dozować sobie środek przeciwbólowy… ciekawe J u nas tak pewnie nie ma:/

Sarka oj, szkoda, że wyszedł ci paciorek… no ale cóż, bierz leki i na pewno będzie dobrze!

Polianna hmm przykro mi z powodu nieporozumienia z tatą… mam nadzieję, żę szybko sobie wszystko wyjaśnicie…

Kolumna ale nam zrobiłaś niespodziankę z DominiczkiemJ jeszcze raz gratulacje!

Zielona26 u ciebie też skurcze…..wow.. no to na sierpień nas tu może z 5 zostanieJ

Ciamajdka cieszę się, że fajnie pogadaliście sobie z T., … rozmowa to podstawa związkuJ więc super, że zgadzacie się w fundamentalnych kwestiach!!

Martitka26 oj kochana, jak fajnie, że jesteście już w domku… a ja mam jeszcze tyle czekania…

Cayra1984 nie martw się, że nie masz symptomów porodu… może się rozkręcić bardzo szybko… do września na pewno nie dotrzymasz;pp

Żanetka ja też tak mam z ruchami maluszka… może nasze maluszki bardziej w nocy szaleją:/ ale jeśli bardzo cię to niepokoi to lepiej udaj się do swojego ginka

AgaS przykro mi, że zabieg zdjęcia szewka bardzo bolał…ale czego się nie robi dla maluszkaJ

Andzia1987 jak tam po remoncie, dziś to już chyba wszystko błyszczyJ) fajnie, że test na paciorka ujemny!!

Różyczka oj co my mamy z tymi ruchami naszych maluszkow, widzę, że problem „ciszy” dzieciaczka dotyczy wielu sierpniówek…

Bogusia007 trzymam kciuki!!

Lea28 wydaje mi się to to jednak czop.. czyli max za dwa tygodnie będzie dzidziuśJ))

Navijka ja biorę do szpitala mój stary szlafrok, jest taki średnio gruby, już nie kupuję nowego, myślę, że na pewno się przyda podczas podróży do łazienki, ubikacji itp. Czy po prostu przechadzania się po szpitalnym korytarzu…

Rozalka co do golenia krocza to ja planuję ogolić się sama w domu, bo na pewno byłoby to dla mnie krępujące gdyby robiła to położna,,,:/nigdy się nie zacinam, więc mam nadzieję, że i tym razem tak będzie…

Jenny u mnie maleństwo tez czasem tak „kujnie”, jakby miało się wydostać:/
 
Ja dzisiaj też mimo upału mam dużo energii:tak:Zaraz wezmę się za mycie okna w kuchni (ale M mnie później ochrzani);-)
Byłyśmy z Basią na dworze-nie ma takiej możliwości, żebyśmy nie wyszły-jest krzyk, że chce do koleżanek i kolegów, a i mi przyjemnie posiedzieć w cieniu i poczytać książkę:tak:
Andzia-gratuluję udanej wizyty:tak: I dziękuję za rady odnośnie starszego dziecka-tak właśnie zamierzamy zrobić, a część tych rzeczy oczywiście już od dawna wprowadzamy w życie;-)
GSC-współczuję Ci tej końcówki ciąży-co chwilę coś:no:
Navijka, Polianna, Bombusia-ja też ostatnio mam ochotę na sex i korzystamy z M średnio co dwa dni i nic się nie dzieje;-)
Bombusia-mówi się trudno-cc to nie koniec świata-ja dosyć dobrze zniosłam ten zabieg:tak: Przykre to co piszesz o tym znajomym:-(
Bogusia-to trzymam kciuki za rozkręcenie się akcji porodowej:tak: Gdzie jedziesz na IP? Na Kamieńskiego?
Madziujka-wszystkiego najlepszego:-) Co do porodu jutro powinnam na 100% się dowiedzieć czy sn czy cc-poprzednio było cc;-)
Rozalka-ja też zawsze ogolona na zero:tak:
Milusia-super, że rozwarcie już jest-czyli pomalutku zbliżasz się do porodu:tak:

 
Ostatnia edycja:
WITAM SIE PONOWNIE.............

a wiec zdaje relacje z wizyty... na poczetek zrobili ktg jest dobrze... ufff potem obejrzal wynikimorfologia poprawila sie idealnie tylko mam dosc spore uplawy no niestety znow pojawil sie grzybek i znowu przepisal mi globulki, a takl mala jest ulozona glowka w dol niziutko juz ... pobrano mi posiew i w poniedzialek mam sie znow pojawic z wynikiem i zobaczymy co dalej . Kurcze jak pobieral mi posiew cholernie mnie bolalo teraz zaczynam sie zastanawiac czemu moze przez grzybka ?usg nierobiono mi tak wiec niewiem ile mala wazy ale wazne ze wszytko wporzadku i to mnie najbardziej cieszy ... mam tylko nadzieje ze posiew tez bedzie oki ... jak wrocilam do domu to mosialam sie zdrzemnac bo normalnie bylam wykonczona bo tak jest goraco....

Bogusia86
- trzymam kciuki aby wszytko dobrze sie rowinelo

Lea 28- kochana dzwon do lekarza nawet innego ... niemozna teraz w sumie niczego lekcewazyc

Bombusia- no coz cesarka ale to niz strasznego dasz rade liczy sie glownie malenstwo

Rozalko- ja rowniez gole sie regolarnie a teraz czesciej gdyz nigdy niewiadomo kiedy porod
 
Niestety ,nie pomaga nic.:-(
Wszelkie pomysły juz zawiodły.

Hmmm...mam pytanie,juz golicie krocze?nam połozna mówiła,ze samemu za wczesnie nie mozna,bo mozna sie drasnac i wda sie infekcja ,a to nie dobre dla maluszka...
Ogólnie
Minusy golenia krocza:
brak uzasadnienia medycznego,
może powodować mikrourazy, które mogą być wrotami dla bakterii,
może być dodatkowym ogniskiem bólowym w czasie dezynfekcji przed porodem.
no to nie wiem...

no ja wlasnie sie zastanawiam co z tym kroczem, ale w tym upale nie ma co robic tego za wczesnie. ja sie wstrzymam co najmniej do momentu, kiedy dostane skurczy, a jak nie dam rady najwyzej mnie mąż ogoli :-D
 
Dziendoberek:)))
Ufff jak gorąco....

Widze super wiesci:-D:-D:-D:-D:-D:-D Natka serdeczne gratulacje:)))))))))))))))) Buuuuu ja też już chce..... A tak na powaznie to nadal kiepsko sie czuje:( brzusio twardy, napina sie co chwile i pobolewa:( zobaczymy co sie z tego wykluje ale na razie twardo leze i mam nadzieje ze przejdzie do jutra, a jak nie to czeka mnie IP ale wolałabym jutro bo w czwartki mój ginek ma dyzury.
Olek fika ze az miło choc to pewnie pogarsza sprawe bo tak sie wypina ze az boli.

Spakowałam torbe do szpitala a w zasadzie dwie: jedna ogólna a druga juz z rzeczami potrzebnymi po porodzie.

Navijko tez sie zastanawiam nad szlafrokiem bo niby mam dwa ale jeden grubszy od drugiego:(

jenny83 tez mam takie odczucia jakby kłucia i pieczenia w cewce:( bardzo tego nielubie ale mam to czesto jak mały sie wierci

Bogusia oczywiscie kciuki zacisniete, ale ty juz pewnie na porodówce:tak:

Bombusiu nade mna tez wisi cc bo jak 2 sierpnia na wizycie okaze sie ze wód płodowych jest mniej to ide od razu do szpitala na ciecie, wszystko dla zdrowia naszych maluszków:tak:

Nektarynko trzymam kciuki za poniedziałkowa wizytke

Anecia1111 byle do sierpnia:) choc ja w to juz mało wierze....

A ja gole tylko krocze i pachwiny zeby nic z majteczek nie wystawało:) a reszta zostaje bo mnie zaraz tam cos swedzi i piecze jak ogole.... brrrrrr..........
 
reklama
różyczko, ale mamy na mysli golenie krocza wlasnie miedzy pochwa a odbytem, tam gdzie nacinają, bo wtedy ponoc mniejsze prawdopodobienstwo infekcji i szybsze gojenie i tak zalecają.
 
Do góry