reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Witajcie :-)!

Dawno się nie odzywałam, ale zmienialiśmy internet z radiowego na kablowy...

Niestety choroba nie ominęła Adrianka :-(. W sobotę obudził się z katarem. Miał kaszel i stan podgorączkowy. W niedzielę pojechaliśmy do przychodni na dyżur. Mimo leczenia doszło do zapalenia oskrzeli i od piątku jest na antybiotyku. Jutro idziemy na kontrolę i mam nadzieję, że już będzie dobrze.
Niestety z powodu choroby musieliśmy odwołać turnus rehabilitacyjny i następny mamy dopiero od 27 do 30 kwietnia. Chyba, że jakiś wcześniejszy termin się zwolni...
Adrianek coraz dłużej siedzi sam bez trzymania (podpiera się swoimi rączkami). Dzisiaj siedział około 3 minut :tak:.
Przekręca się z brzucha na plecy i z pleców na brzuch, ale rzadko. Na brzuchu nadal nie lubi leżeć.
Ostatnio nauczył się robić "cześć".
Niedawno podałam mu gluten (tak, jak zalecała pani doktor) i dostał wysypki. Następnego dnia już mu go nie podawałam i wysypka zniknęła, a potem znowu się pojawiła. Lekarka powiedziała, że to może być jeden z objawów choroby, więc jak wyzdrowieje, spróbuję jeszcze raz. Mam nadzieję, że nie ma uczulenia na gluten.

novelka, anitaa84 i mamcia007 witajcie na forum :-)!

Madlen80 dobrze, że podróż minęła Wam bez żadnych komplikacji. Dzielnego macie synka. Witajcie w Polsce :-)!!!

Jo_asia gratuluję pierwszego ząbka i życzę przespanych nocek :-)!

Domanska86 super, że jesteście już zdrowi :-). Oby tak dalej.

Nikaa wszystkiego najlepszego dla Oliwki z okazji ukończenia 6 miesięcy :-)!
Mam nadzieję, że bóle kręgosłupa szybko miną.
Mój Adi też uwielbia ciągnąć mnie za włosy :tak:.

Kunek dziękuję za życzenia i Tobie też życzę wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet :-).
Cieszę się, że kontrola u nefrologa wypadła pomyślnie. Mam nadzieję, że ta wysypka to od proszku i po maści minie.
Adi powoli przekonuje się do kleiku. Przedwczoraj dałam mu kleik z deserkiem BoboVity (brzoskwinie, banany i jabłka) i zjadł 100 ml. Wczoraj było troszkę gorzej.

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocki :-)!
 
reklama
Witajcie
U nas nic nowego poza tym, ze Oliwka staje sie coraz sprawniejsza. Dzisiaj kilka razy udalo jej sie samodzielnie usiasc, ale cialko jeszcze "plastelinowe" i trzeba bylo troche asekurowac. Co dziwne to kiedy ktos bierze ja na rece ona automatycznie prostuje nozki i probuje stac, a przeciez siedziec jeszcze dobrze nie potrafi. Pare razy jadlysmy zupke domowej roboty z cielecinka, zasypana kaszka manna i nic Oliwce nie bylo. Mysle, ze gluten tolerujemy:)

SIERPNIOWAMAMA gratuluje tylu zabkow na raz. Z ciekawosci szukalam takiego nosidelka na allegro ale nie znalazlam. Super musi wygladac taki pelzajaco-raczkujacy szkrab
MAMCIA 007 witam
MADLEN80 Ciebie tez witam, ale tym razem z Polski. Super, ze podroz minela bezproblemowo
MAMA ADRIANKA duzo zdrowka dla synusia. Gratuluje nowych osiagniec. Ciekawe czym spowodowana byla ta wysypka?
 
Witam wieczornie;-)
My jednak dziś zrezygnowałyśmy ze spacerku bo do śniegu z deszczem dołączył silny wiatr - więc Emi wylądowała na 2,5 godz na balkonie a mamusia doprowadziła w tym czasie swój wygląd do porządku:-D

Wczoraj natomiast miałam mały horror - chyba ząbki wreszcie zaczynają iść bo Emi nie dała sobie dotknąć dziąsełek i dopiero po podaniu panadolu udało mi się jej posmarować:tak: a rozbawiło mnie do łez kiedy w wielkim płaczu i krzyku Emilka wydała z siebie rozgoryczone "maamaa":-) brzmiało jak pretensja "czemu nie pomagasz, jak mnie tak boli":sorry2:

sierpniowa mama gratuluje ząbków:tak:a jakie dokładnie masz nosidełko? Bo też właśnie zaczynam się rozglądać za czymś takim:tak:;-)

Madlen witaj w Polsce:-) a Wiktorek dzielnie zniósł podróż bo trzymałyśmy za Niego kciuki:-D

mama Adrianka szkoda ze musieliście przełożyć turnus - dużo zdrówka dla Adrianka, oby na kontroli okazało się że już po wszystkim:tak:a co do glutenu to my dalej bezglutenowo przez tą wysypkę:dry::sorry2:ale juz prawie nie ma po niej śladu więc niebawem zaczniemy:tak:

Nikaa gratulacje dla Oliwki za prawie siedzenie:-) ani sie nie obejrzysz a już będzie siedziała całymi dniami:tak:

Dobrej nocki Wszystkim:happy:
 
Dzisiejszy dzien uplynal mi na poskramianiu zlosnicy. Zly nastroj mojej dzieciny to najprawdopodobniej wynik wyrzynania sie drugiego zabka, dziaselko jest opuchniete i kazdy wkladany do buzi przedmiot sprawial jej bol (teraz pewnie kazdy zly dzien dziecka bede tak sobie tlumaczyc). Az boje sie dzisiejszej nocy...

KUNEK Wkladasz Emi w wozeczek i kolyszesz az usnie i potrafi przespac az 2,5h na balkonie?
Pewnie ta "mama" w Emilkowym wydaniu zlapala Cie za serducho:-)
Ja tez jestem zdziwiona zmaiana lyzeczek w Nan2, ale u mnie te zielone to byly w Nan2 ze starej partii dla dzieci po 4 m-cu (maz je omylkowo kupil w Biedronce), a pomaranczowe w nowej dla dzieci po 6 m-cu. Skoro producent cos postanowil zmienic to ja slepo mu ufam.
 
Witam serdecznie wszystkie mamy. Jestem mama 8 letniego Kuby i rocznego Mateuszka, ponadto nosze pod serduszkiem jeszcze jedno malenstwo. Wzielam Z Mateuszkiem udzial w konkursie organizowanym przez pampers. Moglibysmy wygrac roczny zapas pieluszek co w naszej sytuacji byloby duza pomoca. Potrzebne nam jednak glosy poniewaz konkurencja jest duza. Jesli ktoras z mam moglaby pomoc glosujac na mojego synka bylibysmy strasznie wdzieczni. Glosy mozna oddawac wielokrotnie jeden na dzien. Bardzo prosimy o pomoc. W moich suwaczkach jest link. Z gory dziekuje za kazdy glos. Klikniecie nic nie kosztuje a dla nas jest bardzo cenne__Startuje w starszakach wiec nie bede konkurencja
 
hm domyslam sie ze moje pytanie bedzie troche nie ziwazane z tematem forum. Nie udzielam sie w zadnych innych forach wiec to jedyne miejsce gdzie mam okazje zadac swoje pytanie. Mianowicie podejrzewam, ze jestem znowu w ciazy. Biore tabletki, dopiero zaczelam po urodzeniu Adrianka wiec zdarzylo mi sie pare razy zapomniec... Treaz co prawda nie mam mdlosci itp (w pierwszej ciazy tez nie mialam) ale czuje sie ospala i zupelnie tak jak wtedy, przeczucie mi mowi ze na 100& to ciaza. Zrobilam test i wykazal, ze nie jestem. Ale to przeczucie jest tak silne.. . Czy mozliwe ze fakt, ze wciaz zazywam pigulki mogl wplynac na wynik testu i jakos go zafalszowac? Okres mam miec dopiero za 10 dni. troche obawiam sie brac ciagle tabletki przez ten czas. Dodam, ze mieszkam w irl wiec jakbym poszla do lekarza test ktory by mi zrobil to taki sam jaki zrobilam sobie sama a nie badanie krwi. Ponownie moje pytanie to: Czy mozliwe ze fakt, ze wciaz zazywam pigulki mogl wplynac na wynik testu i jakos go zafalszowac?

Hm jestem tu od niedawna i mam nadzieje ze fakt ze juz na poczatku zadaje takie dziwne pytania mnie nie skresli :) po prostu bardzo ufam swojej intuicji.
 
Witam:-)
Ja się właśnie szykuję na impreze urodzinową kuzynki:tak:;-)troche sie zrelaksuje i pobęde w towarzystwie:-)
Pogode dziś mieliśmy bajeczną więc Emilucha zaliczyła dwa razy balkon:-p

Nika i jak minęła nocka? Mam nadzieję że bez większych problemów:tak:
co do spania na balkonie to właśnie niedawno jej się zmieniło i powożę ją aż zaśnie i zostawiam i śpi sobie od 40 min do 2,5 godz zalezy od dnia:tak: a wcześniej nie było o tym mowy bo nawet zbyt prosty chodnik ją wybudzał na spacerze, o odpoczynku na ławce nie było mowy - musiały być wertepy takie że zdrowo trzęsło wóżkiem to wtedy spała:-) mówią że dzieci od pewnych nawyków trudno odzwyczaić a u nas te zmiany Emilka sama aranżuje, tak jak było z zasypianiem:tak::-p

mamcia nie przejmuj się - pytaj o co chcesz, jak któraś z mam będzie wiedziała to odpowie:tak:od tego mamy forum i możemy sobie rozmawiać na rózne tematy - nie tylko dzieciaczkowe:sorry2::-pnie skreślimy Cie spokojna głowa:tak: ja niestety nie wiem wiec nie pomogę, ale czekam na wieści czy Adrianek będzie miał rodzeństwo czy jednak nie;-)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru:happy:
 
Dobry wieczór :-)!

Nikaa dziękuję :-) i życzę Oliwce bezbolesnego ząbkowania.
Dzisiaj przekonam się, czy ta wysypka nie pojawiła się od glutenu, ponieważ na kolację mam zamiar dać mu kaszkę ryżową i dodać do niej łyżeczkę kaszy mannej.

Kunek dziękuję :-). Życzę Emilce bezbolesnego ząbkowania, a Tobie udanej zabawy.
Ja z niecierpliwością czekam na słowo "mama".
Co prawda Adriankowi kilka razy podczas płaczu zdarzyło się wykrzyczeć coś podobnego do "mama". Jednak myślę, że to było powiedziane nieświadomie.
A córka mojej koleżanki (jest tylko dzień starsza od Adrianka) już od miesiąca mówi "tata". Szybko zaczęła mówić :szok:.
Grzeczna jest Twoja córeczka. Ja jak jestem na spacerze z moim synkiem, to muszę cały czas chodzić. A jak się zatrzymam na chwilkę, to jest krzyk :tak:.

mamacia007 nie wiem, czy branie pigułek może zafałszować test, bo nigdy ich nie brałam. Ale jak byłam z Adim w ciąży, 7 dni po stosunku zrobiłam test (wykrywający ciążę już w 5 dobie po zapłodnieniu) i mimo mojego przeczucia, wynik wyszedł negatywny. Okres mi się spóźniał i go powtórzyłam. Tym razem wynik wyszedł pozytywny.
Moja koleżanka też miała taką sytuację.
Mój Adrianek, jak na razie to bardziej gryzie ustnik niż pije :tak:. No, ale zawsze coś tam połknie (tylko soczek wypluwa :-().
Może niebawem pojawią się u Adrianka ząbki. Mam nadzieję, że ząbkowanie przebiegnie bezboleśnie.
Mój ma cały czas opuchnięte dziąsełka, ale jak na razie nowych zębów nie widać.

sierpniowamama ja też gratuluję Arturkowi ząbków :-).

Wczoraj byłam z Adim u pediatry i okazało się, że jest już zdrowy :-). Teraz tylko przez 10 dni musi brać witaminki na wzmocnienie.
Dzisiaj Adrian po raz pierwszy był na spacerze w spacerówce i bardzo mu się podobało. Wreszcie wszystko widział :tak:.
Dzisiaj też po raz pierwszy leżał na brzuszku i bawił się zabawkami. I to prawie 15 minut :-).
A od wczoraj robi sobie jedną godzinną drzemkę w ciągu dnia. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa zmiana.

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli :-)!
 
poki co chyba poczekam czy pojawi mi sie okres czy nie. Eh mimo wszystko mam nadzieje, ze poki co Adrianek zostanie jedynakiem. Ja jestem studentka a moj maz aktualnie bezrobotny, wiec to chyba nie najlepszy moment na kolejna dzidzie.

mamaAdrianka
: moj adrianek tez za soczkami nie przypada i w ogole za napojami. Od czasu do czasu wypije odrobinke herbatki. Po stalych posilkach daje mu jeszce mleko troche w innych proporcjach niz zaleane (wiecej wody).
Zabki chyba sie w koncu pojawia. Nie moge sie deczekac jak moj maluch bedzie wygladal z zabkiem :)

kunek: na pewno dam znac jak sie sprawa mojej ciazy lub nie-ciazy rozwiaze.
 
reklama
Witam!
Oli spi wiec ja szybko do komputerka
Wbrew moim obawom Oliwka spokojnie przesypia nocki. Wprawdzie zdaza jej sie po zasnieciu obudzic z placzem ale po wzieciu na raczki i utuleniu zasypia i smacznie spi. Poki co drugiego zabka brak ale dzisielko jest silnie opuchnie.
Jutro idziemy na szczepienie przeciwko WZW B, mam nadzieje ze corcia dzielnie to zniesie.
Dzisiaj poraz 1 dalam corci na 2 sniadanko owocowy mus z jogurtem Gerbera, jak nic jej nie bedzie to wymiennie ze startym jablkiem z bananem bede jej podawac jogurciki na snaidanko-kaszke na sniadanko definitywnie odrzucila, a na kolacje chetnie zjada. Z Nestle sa Misiowe Jogurciki o roznych smakach, na bazie modyfikowanego mleka - musze sie wybrac do hipermarketu i wyprobowac.
MAMCIA 007 skoro zdzylo Ci sie kilka razy zapomniec tabletek i masz podobne objawy jak przy pierwszej ciazy a do tego ciaze podpowiada Ci kobieca intuicja to wszystko jest mozliwe. Radze powtorzyc test, a nawet zrobic ze 2 testy, bo byc moze stezenie hormonow ciazowych bylo zbyt male zeby wykazac ciaze. Daj znac jak sie sprawy maja i bedziesz na 100% pewna czy Twoj synek zostanie jak na razie jedynakiem czy tez nie.
Ostatnio rozmawialam ze swoja kolezanka ze studiow, ktora jest mama 13 miesiecznej dziewczyni i jest w 3 m-cu ciazy. Pochwalila sie, ze jej mlodsza siostra - mama 3 letnich blizniaczek rowniez spodziewa sie potomka a do tego ich 2 kuzynki, rowniez dzieciate sa w ciazy. Niesamowite :-)

KUNEK zazdroszcze wyjscia na impreze, na pewno bawilas sie swietnie. U Oliwki z drzemkami jest roznie czasem sa 3 krotkie, czasem 2 dluzsze, ostatnio u dziadkow uciela komara na przeszlo 2h.

MAMA ADRIANKA super, ze synek zdrowy i tak dlugo lezal na brzuszku. W spacerowce siedzial czy lezal podczas spaceru? Ja caly czas zastanawiam sie nad przejsciem na spacerowke, ale boje sie nadwyrezac kregoslupa Oliwce, bo corcia jeszcze nie siedzi pewnie. Chociaz dziewczyna jak nie spi podczas spaceru caly czas zadziera glowke i chce wszystko ogladac.
 
Do góry