reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Witam,
u nas tez nocka byla calkiem, calkiem :tak:zobaczymy jak dzisiaj. Dzisiaj maly czesto domaga sie uwagi i nie za bardzo chce bawic sie sam. Dobrze, ze maz w domu, to moglismy na zmiane cos porobic;-)
75aga ja w weekendy tez czesto w pizamie dluzej paraduje :-D Mam nadzieje, ze remoncik zostanie przeprowadzony szybko i sprawnie:tak:
olich niestety maluszki czasem lubia pokombinowac ze wstawaniem :-D u nas tez sie to zdarza.
Wikotrek tez lubi czytanie, ale najbardziej czytanie bajeczek, wtedy raczkami probuje razem ze mna sztywne kartki przekladac i oglada kazdy obrazek :-D Sama bylam zdziwiona jak potrafi sie juz skupic.
Kunek dobrze ze wizyta ksiedza udana :tak:
Moj synek tez sie smieje jak biore pluszaka do reki i nasladuje rozne odglosy, a glaskanie po buzi wrecz uwielbia :-)
magdabede super ze wieczor udany i nocki super :-)
Wspolczuje natomiast bolu po upadku - wiem doskonale jak to jest.

Zycze dobrej nocki wszystkim mamusiom!
 
reklama
Witam wieczorową porą :-) wczoraj nie miałam kiedy napisać więc dziś zdaje relacje z rozmów z nianiami. Były wczoraj dwie kandydatki pierwsza młoda dziewczyna 20 lat studiująca zaocznie zajmowała się dzieckiem swojej siostry przez krótki czas więc z niewielkim doświadczeniem, a do tego powiedziała że nie pali a mąż czuł od niej papierosy. Troszkę mało kontaktowa była tzn ciężko się z nią rozmawiało.
Druga z kandydatek lat 28 z czego pięć lat opiekuje się dziećmi po pedagogice zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie bo zajmowała się już takim małym dzieckiem od 7 mieś życia do skończenia 2 latek właśnie skończyła tam prace i bardzo ładnie mówiła o tym dziecku i widać było że umie zorganizować czas z dzieckiem lubi spacery zna nasze osiedle bo tu dlugo mieszkała i niedawno sie wyprowadziła do tego podał stawkę za godz która nam odpowiadała (pierwsza z kandydatek zaś podała stawke o 2 zł wyższą). Zastanowiliśmy się z mężem i dziś podjeliśmy decyzje że decydujemy się na tą drugą dziewczynę i od lutego przyjdzie na pół etatu zapoznawać się z małym przy mnie a jak nam nie będzie odpowiadać to będziemy jeszcze mieli czas szukać. Zadzwoniliśmy dziś do niej i powiedzieliśmy o naszej decyzji ucieszyła się. Czyli poszukiwania niani możemy uznać za owocne oby okazała się właściwą osobą i przypadła do gustu Miłoszowi bo to najważniejsze:-):-)
Madlen80 mój mał ostatnio też ma faze że nie wytrzyma ani chwili bez naszej uwagi dobrze jak razem w domu jesteśmy to można coś zrobić. Gratulacje dla Wiktora za odwagę na szczepieniach my w środe mamy tzrecią dawke 6w1 i pneumo i już się denerwuje mam nadzieje że synek dzielny będzie
75aga mi w sobote i niedziel zdaża sie często do 12 w piżamie chodzić i odpoczywam troche kożystając z obecności Ł i tego że on się zajmuje małym. życze szybkiego remontu pokoju Amelki;-)
olich mój mały też czasem odstawia takie numery ze spaniem oj denerwujące to czasem jest. Za to nigdy jeszcze nie zasnął na brzuszku tak jak twój on długo nie wytrzymuje wogóle na brzuszku chyba ze się go mocno zabawia.
Kunek To dobrze że taki fajny ksiądz chodził u ciebie po kolędzie bo żadko się zdażają z takim podejśćiem
magdabede super że spotkania ze znajomymi się udały i rozerwaliście się a dziecię wyrozumaiale dało się wyspać i pogadać ze znajomymi:-D
Kasiek121 ja jak przewijam MIłosza w nocy to mi się ostatnio bardzo rozbudza ale niestety próbowałam ostatnio nie przewijać 2 razy to rano był mokry bo pampers nie wytrzymał takiej ilości siku. Mam nadzieje że pogoda nie będzie u was taka kiepska i dacie rade pospacerować.
Nikaa u nas też ciężko z zabawami jednego dnia chce się bawić grzechotkami innego mata mu się podoba następnego wcale ale wszytko raczej krótko go interesuje najlepiej jak często się coś koło niego a najfajniejsze zabawy to moje wygłupy łaskotanie czasem nie mam już sił:szok:

Miłej i spokojnej nocki dla mamuś i ich dzieciaczków zmykam chyba już spać.
 
Witam wieczorkiem!
Amelka zasnęła- a ja szybciutko na forum-sprawdzam co u Was słychać:-D
Dzisiejszy dzień naprawdę milutki- byłyśmy na 2 godzinnym spacerku-na mszy która była w intencji dzieci ochrzczonych w 2008 i o dziwo moje dziecie było jednym z grzeczniejszych:-Dnawet ksiądz powiedział że tak ładnie śpi!
olich współczuję pobudki- niestety wiem jakie to koszmarne uczucie budzić się o takiej porze- dobrze że tatuś pomógł:-)
Kunek u nas też serduszka na wózku- dobrze że wizyta księdza udana- też uważam że jak ktoś chce pogadać to sam zacznie a nie lubię drążenia na siłę- a zdaję sobie sprawę że ta decyzja wymagała od Ciebie dużo odwagi:tak:
magdabede to taki intensywnie towarzyski weekend mieliście- super że wszystkie spotkania udane a Kostek przy tych wszystkich atrakcjach taki grzeczny-oby tak dalej:-D współczuje upadku:no:
Madlen80 dobrze że nocka spokojna- ja też cierpliwie czekam może Ami zacznie "normalnie"sypiać:-D u nas też takie dni że Ami domaga się wiecznie zainteresowania i uwagi wtedy bywa ciężko:no:dobrze że osoba chętna do pomocy obok:-)
dobrej nocki!
 
Jo_asia super , ze wybraliscie juz nianie, najwazniejsze ze zrobila na Was dobre wrazenie i przypadla do gustu Miloszkowi :-) Reszta, jak to sie mowi, wyjdzie w praniu. Mam nadzieje, ze niania sie sprawdzi :tak:Wszystko na dobrej drodze:-D
A ta pierwsza kandydatka na pewno nie wzbudza zaufania, skoro klamie z papierosami. :no:
Ja kiedys - jak studiowalam zaocznie - tez opiekowalam sie chlopczykiem, tak jak ta Wasza niania , ktora wybraliscie - od 7 miesiaca do 2 latek :-D Ale juz niewiele pamietam z tamtego okresu, co mogloby mi sie teraz przydac :-D
Pamietam natomiast, ze codziennie spacerowalam z malym po 3-4 godziny :-) I uwielbialam to;-).
 
To znowu ja :-D chciałam powiedzieć że Emilka zaliczyła dziś pierwszy przewrót z brzuszka na plecki:tak: i to kilka razy, na szczescie zauważyłam a nie tak jak bylo z przewrotami z plecków na brzuchol ze przegapiłam:tak:

magdebede współczuje upadku, moge sie tylko domyslac jak to boli:zawstydzona/y:fajnie ze spotkanka ze znajomymi sie udały, zawsze to jakas odskocznia od codzienności:tak:;-)

Madlen dobrze ze chociaz w weekendy masz mezulka w domu, zawsze troszke sobie odpoczniesz jak to sie mówi od pieluch;-):-)

Joasia gratulacje znalezienia niani, mam nadzieje ze sie sprawdzi i co najwazniejsze polubią sie z Miłoszkiem nawzajem:tak:;-)a co do ksiedza to mlody i taki zyciowy... opowiadał ze byl niedawno u brata w Irlandii co tez ma takiego małego szkraba, to wstawał w nocy karmić i przewijać bo dla niego to było ciekawe doświadczenie i przyjemność:-D aż mu bratowa powiedziała zeby czesciej ich odwiedzal bo sobie mogla odpoczac:-);-)

75aga fajnie ze Amelka grzeczniutka na mszy była:tak: a co do decyzji to łatwa nie była, ale szczerze powiem że nie żałuję... jestem teraz dużo spokojniejsza a i Emilce przekazuje pozytywną energię a nie tak jak wczesniej same nerwy i złości :-:)zawstydzona/y::sorry2:


No uciekam spać, bo jutro mam zamiar przed 6 rano uderzyć znowu do tego urzędu pracy... o ile mi autko tak wczesnie zapali:zawstydzona/y: bo przez ten mróz to różnie to ostatnio bywało:dry:
 
Ostatnia edycja:
Ale tu dziś pustka:sorry2: Co z Wami mamusie?

Ja dziś pobudka o 5 rano, wczesniej niż moje dziecię:-D za 10 szósta byłam już pod Urzędem Pracy:tak: naszczęscie autko zapaliło mimo 10 stopniowego mrozu;-) portier sie nad nami zlitował i o 6.30 wpuścił nas do środka zebyśmy nie marzli:tak: dostałam 20 numerek:szok:
W między czasie zdążyłam wrócić do domku przewinąć Emilkę bo dziadziuś nie umie :-D i wrociłam tam spowrotem:tak:
Naszczęście sprawa załatwiona i z głowy:tak:
O 11 byłam w domku i zaliczyłyśmy spacerek:tak:
 
Dziekuje mamusiom za odpowiedzi co do zabaw z dzieciaczkami:)

KUNEK dzielna kobieto podziwiam Cie za ten wyczyn. Tak wczesnie wstac i wmiedzyczasie oczekiwania na swoja kolejnosc w urzedzie pracy wrocic do domu i przewinac dziecie :) Super, ze udalo Ci sie wszystko zalatwic. Kiedys zadalas pytanie czy po jedzonku ze sloiczka tez trzeba odbic dziecko. Zastanawiam sie nad tym samym, bo moja Oliwka po jabluszka ze sloiczka zawsze uleje. Gratuluje Emilkowego przewrotu z brzuszka na plecki :)

JOASIA fajnie, ze udalo sie wybrac nianie
 
Dobry Wieczór,

U nas dziś kolejna fajna nocka – karmienie koło 5 i potem sen do przed 8. Ostatnio humor Kostkowi dopisuje i nawet dzisiejsze szczepienie go nie popsuło na długo. Zastrzyk zniósł dzielnie, po południu i nietypowym spacerze przed 16 się rozmazgaił, co skończyło się dodatkową 4 drzemką (skromne 50 min!) koło 18 więc teraz po kąpieli fika w łóżeczku i chyba ani myśli spać:no:
Dziś po raz pierwszy zajadał marchew z ziemniakiem – zjadł ¾ słoiczka a potem dojadł z 2 piersi. Za jakieś 2-3 dni podam mu cały słoik, ale nie sądzę by to miało mu wystarczyć… Chyba, że po jedzeniu jest spragniony i cyckiem się dopaja? Może powinnam po obiadku podać mu wodę? Co myślicie?
Madlen80 mam nadzieję, że poniedziałkowy dzień był lepszy niż niedziela i Wiktorek wymagał mniej maminej uwagi:-)
Jo_asiu super, że niania znaleziona tak szybko. Z opisu wydaje się bardzo na miejscu! W lutym się dotrzecie i potem spokojnie Miłosza z nią zostawisz.
75aga więcej takich dni jak wczorajsza niedziela! My staramy się Kostka przyzwyczajać do towarzystwa, zawsze prowadziliśmy otwarty dom i nadal chcemy, żeby tak było. Kostek nie zawsze akceptuje duże spędy (np. święta), ale jak wpadają 2 czy 3 osoby to raczej jest co najmniej zadowolony. W przyszły weekend jedziemy do warszawy do przyjaciół poznać ich miesięczną córeczkę:tak:
Kunek gratulacje dla Emilki! I dla Ciebie z powodu uporania się z biurokratyczną paranoją!
Kasiek121 miłych mroźnych spacerów!
Nikaa mam nadzieję, że jakieś zabawy się sprawdzą!

Życzę słodkich snów i mało pobudek – do jutra;-)
 
reklama
Witam sie i ja
U nas dzisiaj bardzo senny dzionek - ja mialam strasznego lenia , a synek spal czesciej niz zwykle :-D
Kunek swietnie ze udalo Ci sie zaltawic w Urzedzie Pracy:tak:i jaka zorganizowana mamusia z Ciebie, nawet w miedzyczasie Emilke przebralas :-D
Nikaa ja jeszcze nie rozszerzam diety synka, ale wydaje mi sie ze trzeba odbijac po jedzonku ze sloiczka:tak:, po kazdym jedzonku.
magdabede gratuluje dzielnego synka - szczepienie mu nie straszne:-D Moj synek tez dzisiaj spal wiecej niz zwykle i teraz zamiast spac na noc jeszcze bawi sie z tatusiem ;-)
A z Kostka maly lakomczuszek :-Ddobrze ze marchewka smakuje. Z tym piciem to tez sie zastanawiam. Moze wode lepiej podac... Inne mamusie na pewno beda lepiej wiedzialy.

Zycze wszystkim dobrej nocki
 
Do góry