reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sex po ciąży...kiedy?

Ja to się boję tabletek brac...nie wiem jaką antykoncepcje wybrac,ale jak pójdę do ginki to muszę się na coś zdecydowac bo już nie chcę miec dzieci więcej a i mojego biedaka już nosi ;-)
 
reklama
Ja pamiętam jak urodziłam Magdę, też byłam popękana i długo dochodziłam do siebie. Ten pierwszy raz to wyglądał tak, że mąż nie zdążył mnie dobrze tknąć jak bolało. Czekaliśmy więc dalej... No i jak już się udało to się popłakałam... taka byłam szczęśliwa... taki pierwszy raz. Po Nicole to już nie pamiętam jak było za pierwszym razem...
katka - podziwiam, ja to ledwo na tyłku mogę siedzieć a wiele później od Ciebie nie rodziłam. Może to te 7 szwów robi swoje... i że już nie plamisz... fajnie masz :)
Ja mam upatrzony jeden miękki fotel i go ciągle okupuję. Teraz siedzę przy biurku na krześle obrotowym i dupsko już boli więc spadam :)
 
ewcia wiesz co zrób weź ręcznik i zwiń go tak w kółko i siądx na tym naprawdę pomaga....ja w szpitalu jak nie mogłam siedzieć na lewej stronie to właśnie tak robilam ze szlafrokiem i naprawdę pomogło....

ookatka podziwiam, że się zdecydowałaś...ja bym się bała ze względu na macicę...Poza tym na SR położne mówiły, że właśnie te odchody są bardzo toskyczne i można się czymś zarazić. Nawet kąpać się nie wolno w trakcie połogu bo np. możesz sobie jakieś świństwo na piersi przenieść a później łańcuszek do dziecka i problem gotowy.... Poza tym to, że dziś czy wczoraj nie krwawiłaś nie oznacza że jutro nie będziesz. Ja przez kilka dni już ni krwawiłam a dziś takie złogi mi powylatyywały aż się przestraszyłam bo normalnie tyle tych "odchodów" bylo....i znowu zaczęłam krwawić. Dlatego jednak polecam poczekać bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz. Myślę, że nie bez powodu zalecają 6 tygodni....
 
ja tez bym chciala juz seksu, ale poczekam do wizyty ginekologa zeby sprawdzil czy wszystko sie dobrze zagoilo :)

a tak wogole to ciezko mi po 9 miesiacach nie zabezpieczania sie , wyobrazic sobie ze teraz w koncu bedzie trzeba uzywac antykoncepcji hehe :-)
 
Ja troche sie boje tego seksiku po porodzie. Jakos mi tak ciasno tam na dole:-( Ja przestalam juz krwawic ale czekam te 6 tygodni. Po wizycie u ginki jak stwierdzi ze juz wszytsko ok to wtedy cos podzialamy:-) Chociaz ja osotnio chodze na rzesach i nawet o seksie nie mysle;-)
 
A my już po pierwszych próbach. Bałam się, bo byłam szyta i taki miałam wewnętrzny opór, że szwy puszczą, albo, że będzie bolało, ale było ok. Oczywiście nie jest to co kiedyś, ale myślę, że z czasem będzie lepiej;)
 
ja jak pomysle o seksiku to az sie boje... bylm szyta dwa razy bo popekalam, pozniej porobily mi sie krwiaki w pochwie, ktore byly wyrywane bez znieczulenia... i jak pomysle ze seks spowoduje bol albo ze znow sie cos uszkodzi to na razie "dziekuje nie teraz":-D
 
reklama
Ehhhh ja tez sie zastanawiam jaki to bedzie ten "pierwszy raz" po porodzie....Poki co wciaz plamienie wiec narazie moge sobie tylko pomarzyc za miesiac mam kontrolna wizyte u lekarza wtedy tez zostanie podjeta decyzja o antykoncepcji...... Chociaz wieksze opory ma poki co ma moj maz ...na pytanie dlaczego mówi " juz mam wydatek na 20 lat :)"

Ale tym ktore juz moga to robic powiem jedno ....zazdroszcze ....
 
Do góry