reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen maluszkow

u nas zasypia kolo 20-21 ,ale zanim uśnie to rzuca się po łóżku,raczkuje po nim,aż wkońcu się wycisza i pada. Śpi zazwyczaj do 5.30, jest taka cwana ,że podnosi główkę do góry,patrzy w okno ( są zasłonięte rolety, ale przez szparki widzi światło) i wstaje...bawi się do około 8,potem flaszka 150 i spanko,drzemie około 2 godzin,potem znów zabawa albo spacerek ,i potem spanko
także ze 3 drzemki w ciągu dnia zazwyczaj ma.Dwie z nich są dłuższe i jedna krótsza.Ale noc przesypiała zawsze, tylko od paru dni coś się strasznie wierci i przewraca,nie wiem , czy zęby czasem nas nie powitają . Jednak do buzi nie da sobie zarzec
 
reklama
jej, ale zazdroszczę tym mamą których dzieci przesypiają całą nockę...
moja jak dostanie flache o 20.30-21.00 to pobudke ma o 1.00 - 2.00 i dostaje mleko :p (potem rano o 9tej kaszka)
czasem jeszcze wiecej razy sie przebudzi by sie napic herbatki... mam już tego powoli dość, no ale co zrobić
w dodatku nie zaśnie sama tylko musze ją na rękach uspać :/ wiem wiem ze moja wina, moze kiedys to sie zmieni
w ciagu dnia spi 2-3 razy i raz 40 minut a nieraz nawet 2 godziny.. rożnie to jest u niej
 
Dzieci w wieku takim jak nasze nie mają potrzeby nocnego karmienia. Spróbuj zamiast mleka o tej 1-2 dać jej pić albo spróbować ululać dalej, podać smoka, pogłaskać. Nie oduczy się szybko nie jeść w nocy jak będziesz podawać flaszkę. Tak mi się wydaje.
U Leny to było po prostu pewnego dnia usnęła i obudziła się o 7 i tak do dziś.

A generalnie spanie u nas wygląda tak:

6-7 pobudka
8-9 drzemka 1,5h
12:30-13:30 drzemka 2h
17 drzemka 0:30-1h
20:30-21 spanko
 
Ostatnia edycja:
Paawel zaczal przesypiac noce, jak skonczyl 5 m-cy. Ale od miesiaca znow mam 2 nocne pobudki: jedna miedzy polnoca a 2ga, a druga o 5tej.Czasem, jak nie dostanie flachy kolo tej polnocy, to zaczyna wyc jak syrena. Dlatego robie 90tke i wypija w tempie ekspresowym. Dyskutowlabym wiec z powyzszym stwierdzeniem, ze dzieci w tym wieku nie potrzebuja jesc w nocy ;-)Pawel smoka nie ssie, woda go w nocy nie zaspakaja, a glaskanie wybudza :wściekła/y:
Powiem Wam, ze juz sie naprawde przyzwyczailam do tych pobudek i zaczynam je traktowac jak norme.
 
Onesmile - tak uważają wszyscy pediatrzy, których znam i w tv również specjaliści się tak wypowiadają. Ja specjalistką w tej dziedzinie nie jestem ale uważam tak jak oni.
 
Ones a spróbuje smoka z dentinoxem, bo po Twoim opisie chyba ząbki może mu idą. U nas też tak było przesypiała pięknie noce od 5 miesiąca, a od jakis 3 tygodni w nocy płacz i pobudka i zawsze dostawała butle, ale raz usneła nam późno gdzies 23:00 i wciągneła 260ml z kaszka i o 2 płacz i M. chciał mleczko robić, a ja mówię, że na bank nie jest glodna i smoka posmarowałam dentinoxem i od razu przestała płakać i spała do rana. I od wczoraj mamy zęba i w nocy spokój :)
 
monimoni, nie da sie jej oszukac, bo musi byc mleko i juz :/ ona wie co dla niej najlepsze,
ale bede probowac
onesmile, ja tez sie przyzwyczailam i traktuje to jak narmalnosc :p
renata, ha, ciekawe kiedy to nastapi?
 
Adaś jak miał 4 miesiące potrafił całą noc przespać... i tak gdzieś do 6 miesiąca... teraz co noc budzi się na mleko 2/3 razy.
Nie wiem o co chodzi, bo w nocy daję mu takie gęste mleko. Wypija je w minutkę tak mocno ciągnie. A jak próbowałam oszukać wodą, czy soczkiem to wypluwał.
 
reklama
u nas tez nie ma problemow z spaniem no oczywiscie jak sa te diabelne skoki to jest powrot czasow niemowlecych czyli co 2 h ale teraz spi cala nocke:-)
5.30-6 pobudka
7.30-8.30 drzemka 0.30h-1.30h
11-12 spanko nawet do 2h
17-18 drzemka okolo godz
21 max 22 nocne spanko

ja tez jestem zdania ze nocne jedzenie juz powolutku trzeba odstawiac ale kazde z dzieci jest inne i samo reguluje sobie pory karmienia
 
Do góry