reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen maluszkow

reklama
Franek śpi tylko na brzucho od około miesiąca...najpierw miałam schizy ale sam sie obraca więc powoli przyzyczaiłam się do tego faktu. Lekarze mówią, że jeśli dziecko samodzielnie sprawnie obraca się na boki, plecy, brzuch to nie ma już zagrożenia i żeby tak pozwalać więc pozwalam...na noc przykrywam flanelką więc tu zagrożenia też nie ma. Największym "mordercą" niemwoląt sa kołdry i poduszki, dlatego w wielu krajach główny punkt edukacji rodziców na szkołach rodzenia to własnie tłumaczenie żeby po żadnym pozorem nie dawali dziecku kołdry i poduszki do czasu ukończenia I roku życia. My póki co obchodzimy sie bez, zima była w spiworkach, lato pod flanelką :)
 
moj Błażejek też sam sprawnie sie obraca na wkoło więc czasami lubi pospać na brzuszku i tez sie przyzwyczaiłam do tego faktu na początku sie bałam a teraz to luzik:)mój ma poduszkę i kołderkę ,ale nie przeszkadza mu to i jak chce sie poprzewracać to radzi sobie.
 
Moj spal cala zime pod kolderka zawijam brzegi pod materac mam cos wiec w rodzaju spiworka przykrywam pod pachy nie wyzej i klade w dole lozeczka zey nei mogl sie zsunac. nie sadze aby grozilo mu jakies niebezpieczenstwo. a maly spi od miesiaca tylko na boczku, lub boczko brzuszku:)
 
moja na brzuszku to juz oddawna i przestałam miec schizy ze sie udusi. Poduszki nie ma a przykrywam kocykiem który kocha sciskac lezac na brzusku albo boczku
 
przykrywam kocykiem który kocha sciskac lezac na brzusku albo boczku

Franek tez tak sciska pieluszke albo przytulanke, zwłaszcza jak zasypia.

Co do tych "morderczych" kołder, nie chodzi mi o to że kazde dziecko które ja ma jest w wielkim niebezpieczeństwo, ale o to, że taki jest niestety fakt, że to kołdry i poduszki są najczęstszą przyczyną tragedii w łóżeczkach u dzieci do I roku życia, na zachodzie raczej się tego nie praktykuje, to jest typowo polskie przekoannaie że dziecko powinno mieć kołderke i poduszke tymczasem rewelacyjnie radzi sobie bez. Podobnie jak z fotelikami montowanymi tyłem do kierunku jazdy dla dzieci do 4 roku życia, większość rodziców nie wyobraża sobie takiej możliwości bo przecież nie można wyprostować nóg, tymczasem dzieci tak wożone od początku nie mają z tym żadnego problemu. Kwestia przyzwyczajenia poprostu.
 
u nas pomimo , iż maluszek nie śpi na brzuchu (a tylko na boczku) kołdra nie ma racji bytu. Poprostu jest mu za ciepło i zbyt często sie wybudzał. Nawet w zimie nie spał pod kołderką . Cienki kocyk tylko i wyłącznie.
 
mój sobie pieluchę na twarz zakłada, i się cieszy, czasem tak zasypia, ale wolę jak ma obok.
 
Moja też śpi z pieluszką( nie bierze smoczka).Ma ja w nocy cały czas.czasem jak zaśnie i do niej wejdę to pieluszkę ma na twarzy.
ostatnio też lubi spać na brzuszku-szczególnie w dzień.
 
reklama
Do góry