reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Przyszłamama26 - szczerze mówiąc, to zazdroszczę Ci że tak mało przytyłaś...bo ja od samego początku przybierałam ostro na wadze...i teraz jestem w szóstym miesiącu z wagą większą o 12kg:-(nie mam pojęcia co to będzie pod koniec...bo już czuję się jak ciężarówka:tak:
A co do łóżeczka, to słyszałam że turystyczne jest praktyczniejsze...i ja również zastanawiam się nad kupnem właśnie takiego.
 
reklama
Anowi nie ma sie czym przejmowac, moj maluch tez najpierw szedl rowno ze wskaznikami, pozniej szybciej przybieral na wadze a na koniec co raz mniej, mysle ze to normalne, choc nie wiem czy u wszystkich tak bylo :) a o tym, ze waga moze byc +/- 400 g tez slyszalam, a nawet czytalam gdzies na necie, kiedys trafilam na jakies forum i jakas dziewczyna pisala, ze jej kolezanka bedac 2 godziny przed porodem miala robione usg, nie pamietam ile wtedy dokladnie dziecko wazylo, ale wiem, ze o 500g wiecej po urodzeniu niz 2 godziny przed na monitorze usg pokazywalo ;) takze chyba tylko orientacyjnie mozna na te wagi maluszkow patrzec :) Z pewnoscia wszystko jest dobrze i nie musisz sie przejmowac ;-)

Nie pamietam ktora z Was pisala, chyba Justysia, ze po porodzie juz nie bedzie tu miala okazji zagladac, czy jakos tak. Stad moje pytanie : Dlaczego? Przeciez wpadniesz czasem chyba pochwalic sie malenstwem i jak tam u Was czas plynie?

Czemu lozeczko turystyczne jest praktyczniejsze od zwyklego? Ja mam zwykle i nie narzekam jeszcze, oczywiscie lepiej by bylo gdybym sama kupowala, a mi lozeczko akurat kupil ex i wybral akurat to najtansze, gdzie nawet szczebelkow wyjac nie mozna :confused2: ehhh ......
 
Ostatnia edycja:
u mnie dzisiaj lalo ale ja bylam sobie u fryzjera,sprawilam sobie nowa fryzurke i ostatnie ciecie przed porodem:-) ,pani sie mna troskliwie zajela i oczywiscie temat byl ociazy i nie mogla sie nadziwic ze ja mam sam brzuszek,a maly sie wyginal a oni podziwaili;-)
przyszla mama ja mam kojec,ma funkcje podwieszenia wiec jest dla noworodka i na potem,ma oslonka na glowke, siatke na muchy,przewijak, kieszonki po bokach,dodatkowy plecaczek , kolka i funkcje bujania.sklada sie w mala torbe.wiec jestem super zadowolona.acha i dodatkowo pozytywke ze swiatelkiem i funkcja wibracji:)
justysia ja mam alimenty od paru lat i mam 200zl.i narazie nie ide o podwyzszenie bo nic wiecej wtedy nie dostane,ale jak mi sie skonczy wychowawczy to jak najbardziej,
anowi ty masz z waga takie same obawy jak ja,ale mi lekarz powiedzial tak jak bylam 33tc maly wazyl 2kg i mialam sie cieszyc,bo ja sama narazie przytylam. 9 kgi maly jest prawidlowo rozwiniety,ale jeszcze teraz po 10 chce isc na usg i zobacze.pocieszal mnie ze w ostanich tygodniach dziecko przybiera najwiecej,
a to o czym mloda pisze tez slyszalam w wielu przypadkach,ze dziecko ma zupelnie inna waga niz oni podaja,wiec nie zamartwiaj sie naprawde,
ja pamietam do dzis jak moja mala w 30 tyg,wazyla 1,5kg i tez sie martwilam a widzisz wazyla 3100 .wiec nie ma reguly.
bezsenna to twoj taki nocny chlopak,ale to chyba za toba:-)
 
mloda1 Twoj ex jest thebest-ciak . on naprawde zlecial z ksiezyca. a tak odnosnie jego powrotu do Ciebie kiedy bylas w ciazy to i tak wytrwal dluugo, bo az 2 tygodnie. moj wyrobil w swym postanowieniu zaledwie 1,5 dnia :-D:-D:-D. i po tym zajsciu powiedzialam mu, ze nigdy wiecej. i, ze jesli kiedykolwiek jeszcze zechce do mnie wracac to ma zachowac to dla siebie i nigdy mi o tym nie mowic. i tak jakos opatrznie to zapamietal, ze potem mi nawet wmawial, ze mu mowilam, ze jak zmadrzeje i bedzie chcial wrocic do mnie to na niego czekam... i powiedz... skad sie taki urwal? :crazy:
i tez slyszalam wiele razy te bajdy o stwarzaniu Fifkowi rodziny. oni uwielbiaja uzywac wielkich slow. tylko szkoda wielka, ze nie znaja ich znaczenia :-D
oza25 ja utylam w ciazy 8kg. bo poczatkowo schudlam 6kg i dopiero na koniec zaczelam tyc, bo zarlam jak opetana co mi w rece wpadlo :no:.
samotna mama26 chyba Ty pytalam o lozeczko turystycznie? ja mam takie normalne i jakos poki co sie sprawdza. choc Filipek ma tez u babci lozeczko turystyczne i jak byla tam przez 2 tyg spal w nim i tez nie bylo zadnego problemu. wiec jak moim zdaniem jest to kwestia gustu.
ja osobiscie jakbym miala kupic tylko jedno lozeczko to wolalabym normalne, ale nie mam jakiejs super argumentacji na to.
renevalka ja mysle, ze to z okazji sprawy w sadzie mialas te sygnaly i smsy. wyobrazam sobie jak Cie to wszystko ruszylo. no i masz teraz o czym pomyslec. ale swoja droga jesli komus tak bardzo zalezy by Cie pogodzic z ex to niby czemu nie mogl odebrac telefonu i po ludzku o tym pogadac? wiec ja bym jednak byla za tym, ze to byl ex. i pewnie chcial Cie jakos wyczuc. co powiesz na takie sensacje.
anowi82 dzidzia nie przybiera rownomiernie na wadze przez caly okres ciazy. no i faktem jest tez, ze waga z usg a to co jest naprawde to tez moze byc duza roznica. mysle, ze nie masz sie czym martwic. zwlaszcza jesli lekarz nie dostrzegl w tym nic niepokojacego.
Frida kazda z nas z aczyms teskni. jesli juz nawet nie za ex to za jakims uczuciem. to naturalne na kazdym etapie zycia a juz w ciazy tym bardziej. bo przeciez wlasnie wtdey kobieta potrzebuje najwiecej wsparcia. a do wyzalania sie masz nas :tak::-)
 
Ponownie Was witam:-)
sama 100-ja na początku myślałam,że coś jest nie tak rosły mi tylko piersi i trochę brzuch,uspokoiłam się po usg prenatalnym gdzie się okazało,że moje maleństwo jest duże i zdrowe:-)

katerinka 111 dzięki właśnie o to mi chodziło:-)w sklepie usłyszałam,że ma większą kieszeń na rzeczy i poza tym jest w tak cudnych kolorach,że chyba decyzja podjęta:-D

młoda1 to i tak super,że kupił łóżeczko mojego to aktualnie nie stać nawet na jeden szczebelek:-(

i tak szczerze dziewczyny przyznam się Wam do czegoś..........zanim rozstałam się z exem jak pisałam mieliśmy ciężko z kasą,on się wściekał ale powiem szczerze,że ja też święta nie byłam.......potrafiłam go nazwać zerem,nieudacznikiem bo cały czas miałam wizję przyszłości........zero kasy,nic dla dziecka i kombinowanie na cokolwiek:-(
wtedy właśnie doszłam do wniosku,że lepiej będzie odejść niż mieć takie życie......wiem,że brzmi to jakbym go tłumaczyła ale tak naprawdę jest mi go żal,że nie potrafi sobie radzić,że nic nie osiągnął i że nie był w stanie niczego Nam zapewnić:-(moja miłość do niego przygasła kiedy dostałam skierowanie na obecność HIV i trzeba było za nie zapłacić CAŁE 25zł a nie było i musiałam pożyczać od rodziców:-(wtedy zapomniałam o wszystkim co było piękne ehhhhhhhh ciężkie to wszystko ........................
 
co do wagi to ja w ciązy przytyłam ponad 2o kilo ,a po miesiącu kiedy wracałam do szkoły kupowałam sobie spodnie w dziale dziecięcym H&M i byłam szczuplutka tylko skóre na brzuchu miałam naciągnięta ale po jakimś czasie i ona wróciła do normy więc wagą naprawde nie ma co się za bardzo przejmować...

młoda1 współczuje ci tego łóżeczka. Ja Adaśkowi też kupowałam takie najtańsze bo za wyprawke w większosći płaciłam sama i chciałam żeby wystarczyło jak na najwięcej rzeczy... i powiem ze łóżeczkom bez regulacji szczebelek mówie wielkie NIE! Za każdym razem jak Adaśka chciałam położyc to mi się budził i jestem pewna że jakbym mogła je obniżyc to by tak nie było i cały proces usypiania trwałby dużo krócej

katernika super że byłaś u fryzjera :) A co trzeba o siebie dbać! Ja zamierzam się wybrać w sobote może bo moje włosy to już normalnie tragedia, niby długie a już się poniszczyły i przydałoby się jakieś ścięcie podcieniowanie ale tak do połowy pleców ;) A ty jak ścięłaś?


a tak chciałam się jeszcze pochwalić ,że jestem już oficjalnie studenktą III roku chemii wszystkie egzaminy zdane a na ostatnim poprawkowym zdobyłam 43/50 pkt pękam z dumy:-D dostałam już plan zajęc... i może nawet nie jest taki zły bo w dwa dni będę mogla nawet odebrać Adaśka w jeden lecąc z wywieszonym językiem. I tak od rana do wieczora na uczelni. Najbardziej rozwala mnie czwartek od 8 do 17.30 z dwoma 15 minutowymi przerwami chyba się skicham:tak: ale dam rade jak nie wiem co ! do boju, bo powrót na pole bitwy już w piątek ihhhhaaa! normalnie nie mogę się doczekać :-D
 
abundzu to GRATULACJE:))))) to jak masz taki plan zajec to pewnie nie bedziesz miala czasu tutaj czesto zagladac ale nie zapominaj o nas:-)
ja zapuszczam generalnie wlosy ale jak mam odpal to po prostu ide i ciach:tak:
przyszla mama jak zostalam sama dla mnie wizja bycia z dwojka dzieci pod wzgledem finansowym byla masakra totalna, dodatkowo oplaty,kredyt ,telefon, auto ,jakies moje potrzeby w calosci przekraczaja teraz moj dochod,i nie raz sie glowie ,pozyczam,czegos sobie odmawiam bo wlasnie trzeba kupic mase innych rzeczy ale takie jest wlasnie nasze kochane zycie,i zawsze po jakims kryzysie przychodzi taki momet ze juz nic nie jest wazne i nie warto sie martwic na zapas,mam dach nad glowa i kochane dzieci.i zawsze mysle ze sa ludzie ktorzy nawet domu nie maja.
 
Ostatnia edycja:
hejka!

bylam dzis u lekarza.niby wszystko ok. ale zastanowilo mnie jedno ze moja malutka znacznie przystopowala z waga. w 33tc bylo 1880g. w 34tc 1980g (juz wtedy mnie zaniepokoilo ze tak malo przybrala) do tej pory jej waga przekraczala norme z danego tygodnia ciazy. dzis mowi mi ze wazy 2kg. gdy powiedzialam o tym lekarzowi. powiedzial ze waga sie moze wachac +/-400g. wizyte mam za dwa tyg. zobaczymy co wtedy.
a u Was jak bylo, ktoras miala podobnie?
juz sie naczytalam o niskiej wadze plodu w necie i sie martwie.

Mój w 36 tygodniu ważył 2,5 kg i też się martwiłam, a potem się urodził ponad 4 :happy: Więc myślę, że u Ciebie też się jeszcze dużo zmieni. Nie przejmuj się :happy:
 
Witajcie Kochane :)
na początku dziekuję wszystkim za odp na temat czkawki, bardzo mnie uspokoiły, bo oczywiście najpierw czytałam w necie czy czeste czkawki cos oznaczają a tam jakiś gamon napisał że to moze byc objaw niedotlenienia dziecka i ściskania pępowiny :/ i strasznie się wystraszyłam ehhhe JAK CUDOWNIE ŻE MOGĘ WAS SIĘ PORADZIĆ :*

przyszła mama 26
Czytam o tyciu ze mnie wszyscy się śmieją,że jakbym nie powiedziała,to nikt by nie zauważył u mnie 20 tydzień a ja za cały ten czas przytyłam 2kg i raczej tylko rośnie mi brzuch i piersi:biggrin2:ale nie wiem jak będzie później może pod koniec spuchnę jak balon:-D
ja to do końa 5 msc przytyłam tylko 2kg i lekarze straszyli mnie że dziecko może mieć problemy więc musiałam jeść na siłę a to bgył dramat. u mnie to prawdopodobnie było związane z depresją ale dostałam odpowiednie leki z hormonem tarczycy no i przytyłam kilkanascie kg no i teraz to już nawet nie staje na wagę bo się boje co tam zobacze :D jedz tresciwie to najwazniejsze i nie wrzucaj w siebie jak w śmietnik byle tylko wrzucić bo to moze mało dać maluszkowi a dodatkowo przysporzy ci rozstepów

katerinka 111
gdzies tam pisałaś że masz juz wszystko przygotowane dla maleństwa - ja jeszcze nie mam nic, dopiero dzis zamówiłam łóżeczko, jakoś nie mogę sie zebrac z resztą :/ chyba pora też kupic pijamkę do szpitala :D

samaa100
Cześć dziewczyny. Dawno tu nie zaglądałam ale to dlatego ze leze. Wczoraj napadły mnie takie czarne myśli że mama nie mogła mnie uspokoic wpadłam w taka histerie ze glowa mala a to wszystko przez to że mam wrodzoną wade serca i nie mam pojecia czy robic badania prenatalne czy jednak dac sobie z tym spokoj. Najgorsze jest to ze jestem jedynym przypadkiem z taka wada w rodzinie i nie wiem czy moje dziecko ją odziedziczy czy nie. Nie wiem czy to nie zaszkodzi dziecku i nie wiem jak sie zachowam gdy dowiem sie ze jednak moje malenstwo tez bedzie chore:(( Chcialabym porozmawiac o tym z ex ale on mimo swych obietnic doglądania mojej ciązy nic sie nie odzywa.. Sama nie wiem:(
Prosze doradźcie mi coś :-(


Ja robiłam tego typu badania tyle ze prywatnie. wyniosło mnie to 400 zł ale to było bardzo pożądne badanie. ja musiałam robić prywatnie ponieważ jak dostałam skierowanie na nie to akurat był okres urlopowy w szpitalach i trzeba było czekac msc na wizytę a to wtedy było dloa mnie za dlugo. zeby dostać się na takie badnie bezpłatne trzeba miec skierowanie od ginekologa, taki jest wymóg bo wbrew pozorom nie każdego na nie kwalifikują. gin musi Ci napisać dlasczego powinnaś zrobić to badanie. takie badanie robi się 3 razy : między 12 a 14 tyg wtedy bada się czy dziecko nie ma downa, potem w dwudziestym którymś chyba, sory ale już dokładnie nie pamiętam no i wówczas badają serducho dziecka, kręgosłup itp, a ostatnie w 35 i znów wszystko sprawdzają.
Zrób te badania jeśli wyjdzie ze wszystko ok to super a jeśli wyjdzie kiepsko to bedziesz miała czas żeby przygotować się psychicznie i lekarz od razu po porodzie może dużo pomóc dzieciaczkowi jesli będzie taka potrzeba :) ale wszytsko tak czy siak skończy się dobrze :)

anowi82
juz sie naczytalam o niskiej wadze plodu w necie i sie martwie.
no właśnie ja się naczytałam na temat czkawki i spać po nocach nie mogłam... czasem lepiej nie czytac... maluszki rosną różnie, nie martw się niczym :*

oza25
A co do łóżeczka, to słyszałam że turystyczne jest praktyczniejsze...i ja również zastanawiam się nad kupnem właśnie takiego.
własnie dziś zamówiłam kojec, długozastanawiałam się co lepsze, ale u mie zadecydowało to że swój pokój mam na piętrze i tam dzidzia będzie spala a całe dnie spedzam na dole i wtedy będe przenosiła kojec żeby mała była cały czas przy mnie. ja kupiłam kojec Graco, nie nalezy do najtańszych , mnie wyniós 360 zł ale postawiłam na jakość no i na łatwe składanie i przenoszenie :) mam nadzieję , że to byl trafny wybór

abundzu
a tak chciałam się jeszcze pochwalić ,że jestem już oficjalnie studenktą III roku chemii wszystkie egzaminy zdane a na ostatnim poprawkowym zdobyłam 43/50 pkt pękam z dumy
GRATULUJĘ!!

a u mnie jakoś do dupy od kilku dni... chyba mi sie ta pieprzona depresja pogłębiła :/ teraz załuję że nie posżłam na terapię, myslałam że dam rade sama a jest tylko gorzej :/ dodatkowo zaczynam stresować się czy znieczulając cesarkę nie uszkodzą mi kręgosłupa no i jak to wogle będzie :// ehhh nie lubie siebie takiej marudnej
wpominacie o swoich eks...
moj dla mnie nie istnieje od lipca... mam nadzieję że już nigdy się nie pojawi... w zwiazku z tym jestem bardzo szczesliwa :)

Dzielne mamuśki i maluszki spijcie spokojnie :*
 
reklama
Witam wszytkie mamuski :)
Tak wiec nie będzie mnie tu w marcu ,gdyż kączy mi sie umowa z tp internet i dalej nie przedłuże bo wiecie dzidzia przyjdzie na swiat to nikt mi nie zafunduje neta a tym bardziej ja sama:(Ale jak bedę u kogoś znajomego to napewno będę do was zaglądac :))))



Tak więc wczoraj miałam do d,,,,,,samopoczucie :(ALe przez ze mnie moja mama cierpi tez bo zasłychnełam jak mówiła i płakała ze ex nawet nie dowiaduje się o dzidzię:(JA myslę to samo Przez ciąże samej przejsć to dla mnie jest ciężko :(BO tylko ja się boję i co dalej ,czy dzidzię drugą donoszę:(Mam nadzieję ze tak ,bo ją kocham :)Razem z dzidzią zemsciły sie na ex ,za to ze nas opuścił a potem co przyjdzie kochany tatuś ,kupi zabawkę i pojedzie i bedzie się bawic ,szalec Zrobimy wszytko by cierpiał podwujnie !!!!!!!Wiem ,ze zdowie dzidzi jest najważniejsze ,ale czasem myślę sobie za co ja wychowam dziecko W tych czasach wszytko drogie :(A wy jak sobie radziecie???????czy zawsze wam brakuje????



Kiedyś myslałam nawet o psychologu ale nie poszlam bo chciałam dac radę sama ,i jest bardzo ciężko I bardzo się boję ,ze coś się stanie przy porodzie ,ze nie dam rady Bardzo się boję bo nie wiem co mnie czeka Wszytko co najgorsze to dla spada :(Czemu z mojej rodziny z tych siostr co tak ze mnie drwią czemu one same nie wychowują dzieci ,czemu to ja Pewni wymodliły to dla mnie !!!!!!!!!!!!!!!Gdyby mogły to pocieły by mnie w kawałki ,i wyżuciły
Taka prawda wiecie ile ja przez sie wycierpiałam ,Ciągłe wyzywanie mnie ,ze nie dam rady sobie w życiu ,ze po co ex jest ze mna jak on ze mną wytzymuje ,a nie daj Boze jak coś dostałam od tego swini to mi z rak zabierały :((((


POmylicie super rodzina co nie ,ale taka prawda I od jakiegoś czasu z żadną nie utzumuje kontaktu ,aż błagają by do nich przyłazic to by się coś dowiedziały i mi dupe obrobiły a ja nic nie mówie Nwet się smiała jedna ze już tak po mnie widac ciąze ,niech spojzy na siebie pasztet zajebany !!!!!!!!Urodziała dzieciaka i całej wiosce sie chwali ,jakie cudne dziecko ma !!!!Tylko ze z niej się tez smieję po pierwsze kiedys kolezanja do mnie z zalem ze moja siostra jej zle włoasy obcieła a ja na to to skaładaj zal do niej bo mnie to nie obchodzi ,a siotry maż siedział w więzieniu ma czym się chwali niż ja ,nieudanym życiem Poszłam w 3 miesiacy obciąc włosy do niej to tak mi obcieła ze parwie sie poryczałam tak brzydko ze szok i nie równo ,wielka mi fryzjerka !!!!BYłam kiedyś u kobiety to ładnie mi obcieła ,zapłaciałam 14 zł ale nie załowałam Bo teraz wyglądam jak strach na wróble !!!!





Sory za moje żale ,ale się rozkręciłam :(Niedługo mam urodziny i nie życzę soebie od nich prezentów bo ja im nie kupie to nie rodzina ,tak sie nie zachowuje!!!!!!!!!Może będe miała okazje kiedyś sie zich posmiac ,tylko głosno i w twaz bo zawsze to ja jestem posmiewiskiem !!!!!!


Same widziecie przez takie dokuczanie człoweik nie wie co ze sobą robic ,zyc się odechciewa!!!Kolezanka wyszła za mąż ma super życie ,druga tez męzatka i dziecko mają i tez super im się układa a o mnie Bóg zapomniał !
Codziennie mnie głowa boli ,strasznie ,mdli mnie od luteiny :(Czuje się strasznie Bardzo sie boje pobytu w szpitalu ,tylko saama W marcu będę miała okazje ,zeby tam byc :(
 
Do góry