reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

jest nas tyle ze juz zapomnialam co mialam komu napisac:) ale wiecie co jestem teraz jakas rozstargniona ;-)ze nie wiem co,mam nadzieje ze juz nie dlugo pojade na to porodowke bo jeszcze troche i glowy zapomne,
inessita dlugo cie nie bylo ale juz widze przygotowania pelna para,ja juz wszystko mam co do joty i czekam jak na zbawienie.a juz cie cos bierze?????
justysia jak ci to pomaga to zal sie ile wlezie,ale ja tak sobie mysle ze ty sie sama nakrecasz kobitko a tak nie powinno byc,nie mozna mysles w kolko negatywnie bo oszalejesz dziewczyno uwierz,ciesz sie i zajmij soba i malenstwem i zapewnij mu tyle spokoju ile wlezie, a co rodziny skoro nawiedzona na maxa to miej ich gleboko w duuu ,,,i finito,
samasamotna teraz widzisz ze ogarnac dziecko siebie i w okolo to nie lada wyczyn ale dajesz rade i najwaznijesze ze jestes szczesliwa, co do pampersow jestem zdziwiona,ja mam narazie paczke mala huggiesow kupiona jak nie beda uczulaly to kupie duza bo tak u mnie najlepiej sie oplaca mega paki,a te nowe widzisz pampersy furory nie zrobia raczej.
bezsenna to daj znac jak tam pierwszy dzien ogarniesz w szkole:) jezu ja sie tyle lat uczylam ze mi sie to juz naprawde nie chce,chociaz pisac zawsze lubilam wiec jakos szlo,
gjoasia to juz ? koniecznie daj znac jak juz sie bedziesz wybierac do szpitala:) a z brzusiem to mnie zaczyna bolec kazdy ruch malego bo jak mi kopa zasadzi to szok:)) biedak to juz wogole malo miejsca u mnie ma
patitka to dobrze ze jakos ci idzie,juz definitywny koniec z ex??
maagda jestes chyba mocno zwiazana z mala co nie,na bank pojedziesz z nia:) ja nie moge jakie ona ma oczka slicznie szok,to jest mala ksiezniczka:))
 
Ostatnia edycja:
reklama
katerinka
tak masz rację ja się nakręcam bo mam żal wielki i nie mogę przebolec :(
Mysle o dzidzi prawie co chwile :)ALe mysli złe same mi wpadają do głowy co bardzo mnie drazni nie mogę zapomniec ma ktoś lek ?????na zapomnienia?????
Odpoczywaj bo już blisko jesteś rozwiązania:)ale zazdroszcze bo ja muszę długo czekac :((
 
katerinka
tak masz rację ja się nakręcam bo mam żal wielki i nie mogę przebolec :(
Mysle o dzidzi prawie co chwile :)ALe mysli złe same mi wpadają do głowy co bardzo mnie drazni nie mogę zapomniec ma ktoś lek ?????na zapomnienia?????
Odpoczywaj bo już blisko jesteś rozwiązania:)ale zazdroszcze bo ja muszę długo czekac :((

Ja też już nie mogę się doczekać tego upragnionego 27 marca ( +/- ) . A to dopiero październik się zaczyna. Brzuszek mam jeszcze malutki :(
 
witam!

na poczatek dziekuje kazdej z Was za odpowiedzi nt wagi mojej Martynki. teraz dla mnie nic nie jest wazniejsze anizeli to by byla zdrowa. bede sie trzymac tego ze jest wszystko ok. :)

dziewczyny a co jadlyscie piłyście po porodzie, tyle jest sprzecznych informacji. moze cos poradzicie?

ja juz mam wszystko przyszykowane.łóżeczko jedynie nie skrecone. i dla dzidzi i dla siebie do szpitala tez. kurcze jak bedzie tak zimno to chyba wezme inny kombinezonik dla Martynki. czuje sie pewniej i spokojniej ze wsio przygotowane. :)

gjoasia w czwartek masz planowa cesarke?z tego co pamietam chcialas tak bo twoj gin mial leciec do stanow. a moze sie cos zmienilo?
samasamotna szybciutko wracasz do szkoly, ale dzieki temu bedziesz miec mniej zaleglosci. zycze duzo sily w pogodzeniu tylu obowiazkow. wklej zdjecia Wikusi, ciekawa jestem jak wyglada :)
moj porod coraz blizej, jakos przezyje. bo co innego mi zostaje? :)
ravenalka ja tez obstawiam ze to ex chcial wybadac sytuacje przed rozprawa. ach te chlopy maja ciekawe podejscie do zycia.
innessita widze ze przygotowania ida pelna para. ja sie ciesze ze juz mam prasowanie za soba bo teraz plecy co raz bardziej daja znac o sobie.
justysia zapomniec napewno nie zapomnisz. ale czas zrobi swoje. naprawde i za jakis czas nie bedziesz tyle o tym tyle myslec. tak jak ja. wyryczalam sie wyzalilam sie na forum a czas dodatkowo zrobil swoje; juz sie tym nie zadreczam. teraz najwazniejsza jest Martynka a ex mam gdzies nie jest nawet wart bym o nim myslala. a co dopiero tesknila
adka nawet sie nie obejrzysz a marzec juz bedzie. doczekacie sie wszystkie. tym bardziej ze masz sporo zajec szkola praca. super ze sie tak wzielas tak trzymaj! a mature bedziesz przekladac?czy zle zrozumialam, moze bynajmniej spróbuj podejsc a najwyzej cos poprawisz za rok.
abundzu gratulacje!ucz sie ucz by Tobie i Adaskowi lepiej sie zylo. a skonczone studia w tym napewno pomoga. gdzie chcialabys pracowac po studiach. z tego co pamietam podobaly ci sie praktyki te drugie z sierpnia
krropelka a jak tam pogoda w szwecji? poprawila sie?da sie już wyjsc na spacer z Fifkiem?
 
Ostatnia edycja:
Justyś
"Kiedyś myslałam nawet o psychologu ale nie poszlam bo chciałam dac radę sama"
Powiem Ci szczerze że to nie jest taki głupi pomysł.. Ja przyznam sie szczerze ze chodzę do psychologa i bardzo mi te spotkania pomagaja. Z godziny rozmowy wynosze tyle optymistycznych mysli ze sama sie sobie dziwie. :) Na poczatku strasznie sie tego wstydzilam i krylam przed wszystkimi ale potem stwierdziłam ze jestem nienormalna ze to ukrywam Takze ja polecam bo uważam ze to pomaga tylko trzeba dobrac naprawde dobrego psychologa a nie kogos kto bedzie Cie prowadził podrecznikowo. Nie załamuj sie dziewczyno nosisz w sobie cud i mimo ze życie to jedna wielka świnia ale poradzimy sobie. Twoje siostry to zwykłe podłe kobiety a uwierz w rodzinie nic nie zginie i one jeszcze od zycia po dupie dostana .. :)) a jeśli chodzi o mojego ex to zaczyna do mnie coraz bardziej docierać ze to dupek zaoferował pomoc i wsparcie a tu ani be ani me .. Nie wiem co sobie myślałam wysyłajac smsa na dzien chlopaka ... ze zapyta jak sie czuje ? pff jJESTEM ŻAŁOSNA!!

inessitta myśle ze masz racje . Mama mi mowi ze napewno dostane skierowanie jak nie od ginekologa to od kardiologa wiec mysle ze jakos to bedzie a jesli nie to i tak na nie pojde mimo wszystko:) .. Tylko to czekanie mnie dobija jestem dopiero w 8 tyg


DZIEWCZYNY czy wy tez sie tak objadałyscie w 8 tyg jak małe knurki??:-D Jestem ciagle głodna jem ile wlezie i i jeszcze mi malo. A waga stoi w miejscu albo troche spada .. to normalne??
 
sama100 ja nawet nie chce wspominac czasu gdy bylam w 8tc. ja wilczego apetytu dostalam w 7miesiacu ciazy. wtedy najwiecej przytylam. tzn tylam podrecznikowo 0,5kg na tydz ale dla mnie to juz cos bylo bo do 7mc ciazy albo nic albo b. malo.
dobrze ze masz apetyt bardzo dobrze. i ty i dzidzia na tym skorzystacie. zasluga tez napewno jest psychologa. madrze piszesz ze to nie wstyd isc do niego po porade. a ty trafilas na kompetenta osobe.
 
Justystsia tak jak katernika myślę że się sama nakręcasz i to jest ZŁE. Czy Bóg o tobie zapomnniał? Jasne że nie , przecież dostałaś od niego najpiękniejszy dar w życiu jaki tylko mogłaś. Ja jak byłam w ciązy też tak myślałam to był chory okres w moim życiu narkomania mnie zżerała całkiem i robiłam mnóstwo poniżających rzeczy i uwłaczających mojej godności i człowieczeństwu. Wstyd mi. Ale to należy do przeszłości. Z moim ojcem odkąd przestałam być małą dziewczynką nigdy nie było łatwo wyzwiska dręczenie psychicznie czasem i krok dalej. Już nie próbuję go zmienić ,bo po co. Jeśli kogoś mam zmienić swoje życie to tylko siebie, dążyć do szczęscia i wyznaczać sobie nowe pozytywne cele. I oto jestem z potwronej nieludzkiej poczwarki stałam się pięknym ,coraz pewniejszym siebie motylem ,który ma pod swoimi skrzydłami małego Smoka który jest najwspanialszym człowiekiem na świecie ;-)

samasamotna strasznie szybko wracasz do szkoły ja po dwóch tygodniach to ledwo na tyłku siadałam i dalej miałam problemy z tym żeby chociaż iść do łazienki bo tak mnie bolało tam wszystko w dole po nacięciu ;-) Widać mam jakąs nadwrażliwa fizjologie :-p mam nadzieje że przy nastepnym dziecku juz tak nie bdzie ;-)

bezsenna czyli twój Kubulek zaczyna robić to co mój Adaśko w tym wieku ;-) u mnie takie gadanie trwało kilka miesięcy i jak nie chce cyca to mu nie dawaj bo on chce sie po prostu bawić i potrzebuje obcowania z drugą osobą ;-) oczywiście dla nas jest to z lekka frustrujące... ale z perspektywy chyba jakby jeszcze raz taki czas był mi dany wykorzystałabym go zupełnie inaczej. Włączałam wprawdzie małą lamkpe u nas, ale teraz był wypiła sobie też kawke.. a na wykładach mozna sobie odespać :cool2:
 
witam!
dziewczyny a co jadlyscie piłyście po porodzie, tyle jest sprzecznych informacji. moze cos poradzicie?
Chodzi Ci o to, co się je i pije jak się karmi piersią? No ja niestety muszę się przyznać, że nie umiem się powstrzymać od jedzenia i picia (chyba, że takie rzeczy, co na pewno wiem, że nie można, jak np. gazowane czy wzdymające potrawy). Synka na początku bolał brzuszek, ale dawałam mu espumisam lub infacol i teraz jem wszystko, a on dzięki kropelkom nie ma problemów z brzuszkiem.

bezsenna czyli twój Kubulek zaczyna robić to co mój Adaśko w tym wieku ;-) u mnie takie gadanie trwało kilka miesięcy i jak nie chce cyca to mu nie dawaj bo on chce sie po prostu bawić i potrzebuje obcowania z drugą osobą ;-) oczywiście dla nas jest to z lekka frustrujące... ale z perspektywy chyba jakby jeszcze raz taki czas był mi dany wykorzystałabym go zupełnie inaczej. Włączałam wprawdzie małą lamkpe u nas, ale teraz był wypiła sobie też kawke.. a na wykładach mozna sobie odespać :cool2:
On czasem zaczyna wyć, a wystarczy go tylko przytulić, choć trochę czasu mi zajęło, żeby to odgadnąć i nie lecieć z cycem na każde pisknięcie ;-)

bezsenna - jaki rozmiar teraz nosi Twoj Kubulek?? bo wiesz.... daj znac czasami na gg;
Wiem ;-)Rozmiar 68, szybko wyrasta, sama już oddałam dużo najmniejszych ubranek. Mieszkasz już u siebie?

bezsenna no strasznie szybko mi teraz czas mija:D ja tez odciagam mleko laktatorem. kupilam ostatnio avent i jestem bardzo zadowolona z iego a ty jaki masz? ja wlasnie uzywam pampers i to te sensitive do wrazliwej skory a mimo wszytsko uczulają ją:( ja tez bede czasem dlugo w szkole siedziec ale Wiktoriabedzie wdobrych rekach wiec nie mamy sie czego obawiac i czekam na relacje z jutra:D :)
Ja ręcznie odciągam, mam laktator, ale niestety popełniłam ten błąd, że nie kupiłam aventu i w związku z tym lepiej mi się ręcznie ściąga.Na początku tylko mało leciało, ale teraz udaje mi się ręcznie ściągnąć 200 ml, ale jeszcze nie wiem, ile będę musiała ściągnąć na cały dzień.

Oj Bezsenna ja tez czekam juz z niecierpliwoscia, w czwartek wizyta u lekarza, a w piatek moze juz bede spala z dzidzia u mojego boku a nie w brzuchu bo cholera jasna ciasno tam juz jak nie wiem:)))
W ten piątek? :happy: Mam nadzieję, że wymieniłaś się z którąś z dziewczyn numerem kom, żebyśmy były na bieżąco ;-)
 
Ostatnia edycja:
samasamotna używałam Linoderm z pentenolem i Linoderm z alantonią . :tak: i są super :) Moja miała na całej pupce ranę.. i zrobiło się to w jeden dzień.. I dobrze, że wracasz powodzenia w nauce oby Ci szybko rok zmiął :) ;*
katerinka111 no wiesz cały czas siedzę z nią od 2 miesięcy dzień w dzień , bo wcześniej chodziłam do szkoły. ;) też myślę że z nią pojadę ;D
 
reklama
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WASZYCH CHLOPACZKOW TYCH W BRZUSIACH I TYCH POZA :-)
Bezsenna zaczne od Ciebie bo po kilku dniach w koncu mis ei przypomnialo, ze pytalas czy ta pielegniarka ostatnio przyszla bez zawiadomienia. Wlasnie wydawalo mi sie ze powinna uprzedzic, bo przeciez o tej godzinie, a to byla 9:30 moglam juz dawno byc na podworku z Paniczem Nikodemem ;-) A tu nagle domofon, odzywa sie babsko, ze do Nikodema przyszla :confused2: nic o tej wizycie wczesniej nie wiedzialam, powiedziala tez, ze jak wszystko jest dobrze to juz przychodzic nie bedzie, ale nie wiem czy na tym wlasnie nie polega jej praca, czy przypadkiem nie sprawdza warunkow, wiadomo, ze gdyby kazdy wiedzial o takiej wizycie, to w domu by blyszczalo, a tu zonk wpada baba i rozglada mi sie po chacie ;-) na szczescie juz wtedy mialam posprzatane, ale zazwyczaj o tej godzinie Nikos jeszcze lezy u mnie w lozku, teraz mam nauczke i juz od razu jak sie obudzi, czyli kolo 6:30 przerzucam go do siebie :)
Masz super, jesli po kropelkach Kubulkowi nie boli brzuszek, ja na Nikosiu przetestowalam chyba wszystko co mozliwe, a i tak nic nie pomagalo :( Ja na poczatku tez tylko z cycem moglam latac do Malego, pozniej dopiero skumalam, ze nie tylko tego dziecko potrzebuje ;-) Nikos tez juz 68 nosi, chociaz czasem mam 56 tez ubranka, ktore na niego pasuja, takze widze, ze rozmiar rozmiarowi nierowny :) Jak Kubulek? I co postanowilas ze studiami? Idziesz dalej?
Samasamotna dzieki Bogu wyrzucili Twojego ex ze szkoly, bedziesz miala spokoj w koncu, nie bedziesz musiala patrzec na niego i myslec ciagle o nim :-):-) mam nadzieje, ze nie masz duzo zaleglosci, zycze duzo wiecej czasu i w domu i w szkole :)
Anowi zadalas najtrudniejsze jak dla mnie pytanie :) ja kiedys w necie wyczytalam, ze trzeba samemu sprawdzic co mozna jesc a czego nie, ale ja jadlam powaznie tak malo, ze wczoraj Pani pediatra kazala mi juz na stale przejsc na butelke, bo wygladam jak smierc :) Nikos mial kolki po wszystkim co zjadlam, a przewaznie jadlam na obiad bardzo wartosciowe zupy, zawsze robilam je na cielecinie, wiec zero tluszczu, a Nikosiowi i tak nie odpowiadalo to co jem takze teraz, od wczoraj jem normalne posilki :D A Nikosiowi bardzo pasuje butelka :) Bardzo lubilam karmic piersia, choc widzialam jak Nikos sie denerwowal przy cycu i meczyl kolkami, mysle, ze to dobry wybor, choc troche mnie zdziwila Pani pediatra, bo przewaznie mowia, ze co by nie bylo do 6 miesiaca karmic! :)
Agazoja a moj Nikos ma uczulenie na Pampersy :) Huggies mu pasuja i chusteczki tez Huggies :) moze masz jakis sposob na to zeby te chusteczki nie byly tak zimne? Zawsze jak Malemu wycieram pupe to az na bacznosc staje z zimna :( slyszalam, ze ponoc dobrze jest pod ciepla wode wlozyc ...
Sama100 a mialas robione badania krwi? Moze jest cos nie tak? Ja mialam lekka anemie, o ktorej lekarz oczywiscie nic nie mowil pomimo tego, ze chudlam zamiast tyc na poczatku, wiec sama na swoja odpowiedzialnosc bralam zelazo i potas, w koncu zaczelam przybierac na wadze,ale anemie ciagle mialam, choc apetyt mi sie nie zwiekszyl :)
Gjoasia co Ty juz w ten piatek masz rodzic? Boze jak ten czas leci :) Panietam jak mowilas, ze wczesniej bedziesz rodzila, ale zeby to tak szybko zlecialo? ;-) Mam nadzieje, ze poinformujesz nas o tej pieknej chwili :D Ja juz trzymam kciuki :D

Ja juz wiem czemu moj ex chcial wrocic! Tu nie chodzi o stworzenie Nikosiowi rodziny tylko o ten dzien chlopaka, i ze ma urodziny za 11 dni ;-) Materialista jeden :) Wczoraj juz nawet nie raczyl napisac, ze nie przyjdzie takze chyba sie wkurzyl hehe no coz .... peszek :tak: A ja wczoraj gralam w totka .... nie nie ... nie jestem w tej 8 co wygraly po 4,5 mln :) ja jestem w reszcie narodu, co mialy wszystki obok :) Jak to jest, ze zawsze, kiedy nie kupie ... czy ja, czy moi rodzice, kupon, to zawsze, ale to zawsze mam wszystko obok! jak jest 25, to ja mam 24 i 26 .... nie kumam tego ale uwazam i tak, ze komisja jest kupiona!!! :tak:;-) Swoja droga ciekawe ile biora :)
Pozniej wpadne, bo widze, ze teraz trzeba tu czesto zagladac, bo co i rusz nowe posty :) Pozdr. :***
 
Do góry