reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

A co do tych witamin, to jest tak, że w kapsułkach kosztuje ze 2-3 dychy i starcza na miesiąc, ale mi na początku pediatra wypisała witaminę D na receptę i to była taka mała buteleczka, za niecałe 3pln, dawało się po kropelce dziennie i to mi starczyło jakoś na 3 miesiące, więc się bardziej opłaca. Może poproś, żeby Ci wypisali. Co do ex i pieniędzy, to fakt, szybko się je wydaje przy małym dziecku, ale zawsze lepiej dostać te 800 pln, niż z własnej kieszeni wyłożyć :happy2:
Co do mnie, to moja babcia już mi wmawia odchylenia psychiczne :-p

odchylenia :-D:-D tak tak...:tak:My chyba wszystkie je mamy :-);-)
Widzialam tez dzis ta z buteleczce :-DPoprosze lekarza jak do niego dotre:-) no kapsulki moje kosztowaly 15 zl w aptece na wzgorzu maja tam naprawde tanio ;-) i...przystojna obsluge:-D:-D heheh
 
reklama
odchylenia :-D:-D tak tak...:tak:My chyba wszystkie je mamy :-);-)
Widzialam tez dzis ta z buteleczce :-DPoprosze lekarza jak do niego dotre:-) no kapsulki moje kosztowaly 15 zl w aptece na wzgorzu maja tam naprawde tanio ;-) i...przystojna obsluge:-D:-D heheh
Wow, to naprawdę tanio. U mnie w Wawie wszystko drogie. Pamiętam, że feminatal, który brałam w ciąży kosztował 5 dych, a starczało na miesiąc.
 
Wow, to naprawdę tanio. U mnie w Wawie wszystko drogie. Pamiętam, że feminatal, który brałam w ciąży kosztował 5 dych, a starczało na miesiąc.

Ja w Warszawie za feminatal placilam 38zl, moze kupowalas w aptece w centrum handlowym? bo oni tam maja narzut 200% :szok:
Za witamine K+D zaplacilam 45zl, gdybym chciala kupic oddzielnie K i D to wyszloby mnie w sumie 55zl, takze 10zl oszczednosci.

Uzywalyscie tatntum rosa do krocza? ja w ogole mysle ze mi ta dziurka moja to zarasta:-D takie mam wrazenie, i tak sobie mysle jak ja sobie drugie dziecie zrobie:-D jesli ozywiscie sie zdecyduje... bo na sama mysl o tym kroczu odechciewa mi sie.
A w ogole jak to teraz jest z moja plodnoscia? karmie cyckiem i cos tam slyszalam ze to jest zabezpieczenie ale nie wiem nic dokladnie...??:confused:
 
Ja w Warszawie za feminatal placilam 38zl, moze kupowalas w aptece w centrum handlowym? bo oni tam maja narzut 200% :szok:
Za witamine K+D zaplacilam 45zl, gdybym chciala kupic oddzielnie K i D to wyszloby mnie w sumie 55zl, takze 10zl oszczednosci.

Uzywalyscie tatntum rosa do krocza? ja w ogole mysle ze mi ta dziurka moja to zarasta:-D takie mam wrazenie, i tak sobie mysle jak ja sobie drugie dziecie zrobie:-D jesli ozywiscie sie zdecyduje... bo na sama mysl o tym kroczu odechciewa mi sie.
A w ogole jak to teraz jest z moja plodnoscia? karmie cyckiem i cos tam slyszalam ze to jest zabezpieczenie ale nie wiem nic dokladnie...??:confused:
Ja mieszkam na Bielanach, tam kupuję. A jaki feminatal? Bo feminatal 800 jest tańszy, po jednej tabletce się bierze, a feminatal 400 to ten co płaciłam około 5 dych i były 2 tabletki. Jeszcze jest feminatal N.
Pamiętam jak po porodzie mama mnie przestrzegła, żebym przypadkiem sobie nie myślała, że jak karmię, to nie zajdę ponownie w ciążę ;-) Wiele osób tak zachodzi, np. moja koleżanka, która ma już dwójkę dzieci, a jest w moim wieku.
Kiedy wraca płodność po porodzie? | Porady | CIĄŻA
Zresztą tak sobie myślę, że gdyby nie można było zajść podczas karmienia, to nie było by przecież specjalnych tabletek anty na czas karmienia piersią. Więc lepiej uważać.
Ja nie używałam tantum rosa, tylko płynu do higieny intymnej, którego używałam przez całą ciążę i najbardziej mi pasował intima ziaja oraz mydła biały jeleń.
 
Ostatnia edycja:
hej mam pytanie
Ja pierwszy miesiac zazywam feminital 400 i własnie tam są kapsułki i tabletki ,moje pytanie czy brac je dwie dziennie czy 1 na dzien tabletkę lub kapsułkę?Bo jedna mi kobieta powiedziała ,ze jedną na dzien się bierze i juz sama nie wiem :(Brałam dwie na dzien (kapsułka i tabletkę )a teraz biorę albo to albo to.
 
Justysia masz tu stronke o tym :) na samym dole jest tabelka a pod nia jak masz przyjmowac te witaminy :) mozesz tez o nich poczytac :) Feminatal N - O produkcie
Ja sie jakos pozniej odezwe :) zaraz ide z Nikosiem do lekarza, zobaczymy co za badziew siedzi mu na oskrzelach :/
 
Witajcie:)

No i wyladowalam u mojej wrozki, siedzialam 2 godzinki i glowa mi peka.

Jesli chodzi o mnie to w sercu mam diabla, duzo zalu, agresji, zlych zamiarow, ale jesli sie postaram i naucze sie nierozpamietywac to wyjdzie slonce - tak w skrocie
Jesli chodzi o moja prace to szykuje mi sie awansik (juz raz sie sprawdzilo, wiec mam nadzieje, ze tym razem tez) a z tym zwiazane polepszenie stopy finansowej
Jesli chodzi o tatusia - ma dobre zamiary, najwazniejsza dl aniego jest rodzina - hehehehe, tylko sie chlopak pogubil. nie wiem czy to dobrze, ale powiedziala, ze dopiero na starosc szykuje mi sie zmiana partnera, a teraz bedzie sie krecil moj szanowny sprawca Macieja. Dala mi rade, sluchajcie cytat "trzeba poglaskac, powiedziec milo z usmiechem swoje zdanie i jak sie go utuli to mocno jebn.ac w leb":-D:-D:-D:-D
wyszlo mi zalatwienie jakis papierow urzedowych, wiec moze alimenty w koncu sadownie zalatwie, bo jak na razie szanowny dawca uwaza, ze jak zrobi od czasu do czasu zakupy to juz jest zajeb.iscie
zmartwila mnie tylko moim zdrowiem - mam byc pod stala kontrola ginekologa, bo mam jakies cholerstwo - podejzewam ze torbiel powraca, a po drugie jakis syf szykuje mi sie w brzuchu - nie weim dokladnie gdzie, ale stwierdzila,ze bedzie wygladac to bardzo groznie, ale w ciagu 6 miesiecy powinno byc po wszystkim (ale nie po mnie;-)), dala mi do 2 miesiecy kiedy wyladuje u lekarzy i bedziemy szukac przyczyn, musze byc gotowa jak to stwierdzila na wielki bol i stres, ale zawsze warto wiedziec o czyms takim wczesniej
kurcze duzo rzeczy mi powiedziala, ale jak nie znacie do konca mojej sytuacji rodinnej, finansowej, zawodowej to tak trudno o tym pisac bo moze byc niezrozumiale, wiec podalam najwazniejsze rzeczy.
Kochane czekamy zatem na moj awans i wizyte w szpitalu:tak::tak:
 
hej mam pytanie
Ja pierwszy miesiac zazywam feminital 400 i własnie tam są kapsułki i tabletki ,moje pytanie czy brac je dwie dziennie czy 1 na dzien tabletkę lub kapsułkę?Bo jedna mi kobieta powiedziała ,ze jedną na dzien się bierze i juz sama nie wiem :(Brałam dwie na dzien (kapsułka i tabletkę )a teraz biorę albo to albo to.
A nie lepiej przeczytać ulotki znajdującej się wewnątrz opakowania? :] Bierze się 2 na dzień. I kapsułkę i tabletkę. Raz kapsułka, raz tabletka to trochę bez sensu.
Ps. Fajne zdjęcia brzuszka :happy2:

Młoda Nowy suwaczek widzę ;-) Jak tam e-fajek? Fajna sprawa, bo się nie śmierdzi i dla dzieciaczka też lepiej :tak:
Gjoasia Na awans czekamy, na szpital niekoniecznie, ale jeśli to nieuniknione, to życzę dużo siły.

U nas słoneczko, fajna pogoda, tylko trzeba uważać na sople.
 
Ostatnia edycja:
Uzywalyscie tatntum rosa do krocza? ja w ogole mysle ze mi ta dziurka moja to zarasta:-D takie mam wrazenie, i tak sobie mysle jak ja sobie drugie dziecie zrobie:-D jesli ozywiscie sie zdecyduje... bo na sama mysl o tym kroczu odechciewa mi sie.
A w ogole jak to teraz jest z moja plodnoscia? karmie cyckiem i cos tam slyszalam ze to jest zabezpieczenie ale nie wiem nic dokladnie...??:confused:

Tantum Rosa to niebo dla krocza:) Ze to tak ujme:D :-D Psikalam sie nim zaraz po porodzie...jaka ulgaaaaaaaaaaaaaaaa........! rozrabiasz sobie w buteleczce takiej najlepiej do psikania i sie tam psikasz i albo wietrzysz albo chwile czekasz i osuszasz... rewelacja:) I lactacyd tez polecam u nas tylko to kazali stosowac :)
 
reklama
A nie lepiej przeczytać ulotki znajdującej się wewnątrz opakowania? :] Bierze się 2 na dzień. I kapsułkę i tabletkę. Raz kapsułka, raz tabletka to trochę bez sensu.
Ps. Fajne zdjęcia brzuszka :happy2:

Młoda Nowy suwaczek widzę ;-) Jak tam e-fajek? Fajna sprawa, bo się nie śmierdzi i dla dzieciaczka też lepiej :tak:
Gjoasia Na awans czekamy, na szpital niekoniecznie, ale jeśli to nieuniknione, to życzę dużo siły.

U nas słoneczko, fajna pogoda, tylko trzeba uważać na sople.
hehe no własnie ,tez mi to nie podobało się ,poprostu znajoma wprowadziła mnie w błąd ,bo sama tak brała:)Ale drozyzna te witaminy ,tylko na miesiąc starczy a kosztowało ok 55 zł:(
 
Do góry