reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
Eleno, rozumiem, że po urodzeniu wszystko mi w MOPSie powiedzą, co składać i gdzie...?
Mi się bardzo podoba i jeszcze Zuza, a dla chłopca nie mam pojęcia:confused:
 
W jednym powiedzą, w drugim nie. :dry: Jeśli po porodzie ojciec dziecka nie będzie wpisany w akt, a Ty będziesz bezrobotna to złóż na zasiłek rodzinny, z. z tytułu samotnego wychowywania dziecka, zasiłek okresowy. Coraz możesz składać na zasiłek celowy i dostaniesz zwrot za leki na receptę, ale tu trzeba zapytać, bo wszędzie jest inaczej z zasiłkiem lekowym, w sensie różne wymagania. Z tego nie wyjdzie tyle co u mnie, ale my ze względu na rehabilitacje mamy także zasiłek pielęgnacyjny z rehabilitacyjnym. To jak by się udało to około 400 byś dostała. Przede wszystkim musisz powiedzieć, że prowadzić gospodarstwo domowe tylko z dzieckiem, ale możesz mieszkać np: u rodziców, bo udostępnili wam pokój. Nie daj się zbywać, bo choć to nie ich pieniądze to liczą je. To tak w skrócie.
Sprawdź, czy wTwoim mieście przysługuje zasiłek do becikowego czy jak tam go zwał, ale dokładają 1000 zł.
 
To ja dołączam się do dyskusji o imionach.Ja z kolei mam Johna:-pZnaczy się Jasia:-)

Taaakkkk:-D Drugi Jasiek forumowy to Mój :)

Ja chciałam Aleksander, Ignacy :) Ale mój tata bardzo ale to bardzo nalegał na swojego potomka-wnuka zeby sie nazywał Junior Jaś bo mój tata tez ma Jan :) I tak zostało na drugie niestety Ryszard..imie jak imie ale po drugim dziadku - dawcy który ma go w tyłku i nawet nie wie jak wyglada zreszta jak i dawca :-)

Imiona chłopiece jak bede miała drugie kiedys tam :)
Gabriel :-)
Gniewosz - Gniewko :happy2: Wiem wiem oryginalne ale strasznie z przepisu na zycie mi sie spodobało :)

A dla dziewczynki Lena :-)
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej to składać podania, bo papier wszystko przetrzyma jak to się mówi. Ja bym nie wiedziała co mi przysługuje, ale mamy znajomą prawniczkę - ona podpowiedziała. W MOPS-ie będą mówić, że nie mają pieniędzy na to czy tam to, ale oni tylko tak gadają dla zniechęcenia, więc na to nie ma co patrzeć.

Orchidea - mojej koleżanki syn ma na imię Gabryś. Dawno Cię nie było, tylko na gadu widzę. ;)
 
U nas jest tak, że pracownice MOPS-u same podpowiadały też na co złożyć. Musiałam się zarejestrować w UP, bo wtedy na zasiłek okresowy nie mogłabym liczyć.
 
W jednym powiedzą, w drugim nie. :dry: Jeśli po porodzie ojciec dziecka nie będzie wpisany w akt, a Ty będziesz bezrobotna to złóż na zasiłek rodzinny, z. z tytułu samotnego wychowywania dziecka, zasiłek okresowy. Coraz możesz składać na zasiłek celowy i dostaniesz zwrot za leki na receptę, ale tu trzeba zapytać, bo wszędzie jest inaczej z zasiłkiem lekowym, w sensie różne wymagania. Z tego nie wyjdzie tyle co u mnie, ale my ze względu na rehabilitacje mamy także zasiłek pielęgnacyjny z rehabilitacyjnym. To jak by się udało to około 400 byś dostała. Przede wszystkim musisz powiedzieć, że prowadzić gospodarstwo domowe tylko z dzieckiem, ale możesz mieszkać np: u rodziców, bo udostępnili wam pokój. Nie daj się zbywać, bo choć to nie ich pieniądze to liczą je. To tak w skrócie.
Sprawdź, czy wTwoim mieście przysługuje zasiłek do becikowego czy jak tam go zwał, ale dokładają 1000 zł.



czy ja dobrze rozumiem ze do becikowego dokladaja 1000 zl? :confused:


dziewczyny a powiedzcie mi co zrobic jak pojde zarejestrowac dziecko do USC i jakims cudem pojdzie ze mna dawca bo w koncu musi i sie nie zgodzi zeby dziecko mialo moje nazwisko?
 
reklama
U NAS W MOPSIE PODOBNIE JAK U ELENY, JA ZAWSZE PISZE O WSZYTSKO, ewentualnie odmawiaja bo oni wiecznie an nic nie maja

za nic nie mozesz mowisz ze rodizce ci pomagaja, mieszkasz u nich i tyle.
 
Do góry