reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Raczkowa dawca ma G do gadania dajesz swoje i tyle :-D a czemu musi z Tobą iść :confused: mój nawet nie wiedział że dziecko rejestruję :-D aaaaa i u mnie miał być Borys albo Bruno :-D:-D
 
reklama
Dziewczyny a orientuje sie ktoras jak to jest jak bede chciala zeby on uznal dziecko, a jego nie bedzie (choc tez bedzie chciał je uznac) to musze czekac az wroci i osobiscie uzna dziecko dopiero wtedy wpisza go jako ojca? i dopiero moge starac sie o amlimenty czy..........
ja podaje ojca, formalnie on tam figuruje, moge podac o alimenty a on jedynie jakby sie z tym nie zgadzał to wtedy wnosi o podwazenie ojcostwa?
 
Raczkowa dawca ma G do gadania dajesz swoje i tyle :-D a czemu musi z Tobą iść :confused: mój nawet nie wiedział że dziecko rejestruję :-D aaaaa i u mnie miał być Borys albo Bruno :-D:-D



z tego co czytalam i dziewczyny tu daly linki to wynika ze skoro nie ejstesmy malzenstwem to on musi byc w USC i potwierdzic albo zaprzeczyc ojcostwu do aktu urodzenia a jak go nie bedzie to dopiero sad ustala ojcostwo co sie wiaze z kolejna sprawa i kolejnym czekaniem przynajmniej ja to tak rozumiem :confused:
 
a no tak :) ja nie chciałam go w ogóle. Jak będę chciała alimenty to założę sprawę o ustaleniu ojcostwa :tak:
 
czy ja dobrze rozumiem ze do becikowego dokladaja 1000 zl? :confused:


dziewczyny a powiedzcie mi co zrobic jak pojde zarejestrowac dziecko do USC i jakims cudem pojdzie ze mna dawca bo w koncu musi i sie nie zgodzi zeby dziecko mialo moje nazwisko?

To dodatkowy jednorazowy zasiłek, ale nie wszedzie dają.

Ojciec dziecka nie ma nic do gadania jeśli nie jesteście w związku małżeńskim.
 
reklama
jezeli ojciec sie nie zgodzi na wtoje nazwisko to dziecko bedzie miala laczone czyli twoje i jego.
Jezeli chcemy wpisac ojca do aktu on musi przy tym byc,inaczej nie wpisze nikt

W moim przypadku było tak, że ja chciałam swoje nazwisko dać dla dziecka, ale żeby on uznał je, a on chciał swoje. Wyszło pranie brudów w USC i pracownica urzędu powiedziała dla niego, że skoro nie jesteśmy małżeństwem to ja decyduję jakie nazwisko będzie nosić nasze dziecko i jeśli on się z tym nie zgadza może iść do sądu.
 
Do góry